Wszystko co powinieneś wiedzieć o suszarce bębnowej!

13 września 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Dbanie o ubiór jest priorytetem dla każdego kto chce się dobrze prezentować swoim schludnym wyglądem. Jeżeli chcemy, aby dobrej jakości ubrania posłużyły nam jak najdłużej i nie chcemy marnować czasu na częste pranie to warto zainwestować w suszarkę bębnową, która zostanie naszym pomocnikiem w codziennych domowych obowiązkach.

Ile kosztuje suszarka bębnowa?

Suszarka bębnowa nie jest popularnym urządzeniem w Polskim domu.Jednak z każdym rokiem ilość sprzedawanych urządzeń wzrasta. Suszarkę bębnową kupimy już za około 1000 zł, lecz jednak ta suszarka będzie niskiej klasy energetycznej i mało wydajna. Za dobrą kondensacyjną suszarkę z pompą ciepła trzeba będzie dać mniej więcej 2000 zł.

Ta cena nie musi być straszna dla naszego domowego budżetu, dzięki porównywarce pożyczkowej potocznie zwanych kredytów na dowód Matchbanker. Pożyczki te cieszą się popularnością wobec rozwiązań finansowych, oferowanych przez różne instytucje finansowe. Charakteryzują się one jak sama nazwa wskazuje formalnościami ograniczającymi się do minimum, bo można wszystko załatwić za okazaniem tylko dowodu osobistego. Matchbanker.dk jest to skandynawska firma, która pojawiła się na Polskim rynku dopiero rok temu, a już osiągnęła sukces! Oferuje najlepsze rozwiązania dla swoich klientów. Serwis jest całkowicie darmowy, szybki i przejrzysty.

Rodzaje suszarek bębnowych:

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje suszarek:

  •      Wywiewowe
  •      Kondesacyjne

Suszenie w suszarce wywiewowej polega na tym, że gorące powietrze dostaje się do bębna i przenika w wilgotne tkaniny susząc je. No koniec powietrze wydostaje się na zewnątrz. W związku z tym, że zawiera ono dużo pary, suszarka musi być podłączona do przewodu kominowego bądź innego szybu wentylacyjnego. Zaletą tej suszarki jest to, że jest tańsza od kondensacyjnej. Aktualnie odchodzi się od produkcji tych suszarek, gdyż kondensacyjne są bardziej efektywne.

Za to suszenie w suszarce kondensacyjnej wymaga tylko podłączenia do prądu, ponieważ podczas procesu para wodna jest schładzana, skraplana i zbierana w specjalnym pojemniku. Zużywa więcej energii niż wywiewowa. Suszarki te są sprzedawane z pompą ciepła lub bez pompy. Jaka jest różnica? Suszarki z pompą są bardziej wydajne i zużywają mniej prądu, przez co nasze rachunki nie będą aż tak wysokie.

Oznaczenie na metkach:

Jak wiadomo nie wszystkie ubrania można suszyć w suszarce. Zawsze trzeba sprawdzać metki ubrań, aby nie popełnić gafy. Tutaj są najważniejsze symbole dotyczące suszarki.

Jakie są plusy suszenia ubrań w suszarce?

  •      Brak konieczności rozwieszania prania, co oszczędza nam naprawdę dużo czasu,
  •      Miękkość ubrań i ręczników,
  •      Funkcja odświeżania prania,
  •      Mniej zagnieceń,
  •      Funkcja szybkiego suszenia na czas,
  •      Podświetlany bęben,
  •      Brak dekoracji w salonie w postaci stojącej suszarki na ubrania,
  •      Możliwość wstawienia programu na konkretną godzinę, dzięki czemu ubranie może się suszyć, podczas kiedy nie ma cię w domu.  

Dodatkowe funkcje:

Istnieją rozmaite dodatkowe funkcje suszarek bębnowych. Niektóre urządzenia mają ponad 20 różnych programów suszenia. Jest też funkcja suszenia ubrań niewypranych a noszonych, która ma na celu odświeżenie i nadanie zapachu odzieży. Osobne programy są również dla firanek, pościeli, ręczników, koców oraz butów sportowych.

A co zrobić jak…

… zepsuje nam się suszarka, a gwarancja już wygasła? Nie martw się, mamy dla ciebie rozwiązanie. Z pomocą przychodzi porównywarka pożyczek Matchbanker, która współpracuje jedynie z zaufanymi pożyczkodawcami, którzy udzielili pomocy już tysiącom klientów.

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Pastelowy makijaż oczu
Dla blondynek to jest dobra opcja, ale brunetki potrzebują wyrazistych makijaży...
Opalona skóra
Picie soku z marchwi powoduje też taki opalony odcień skóry...
Praca w dużej firmie a zarobki
Często takie duże firmy mają nieormowany czas pracy i za nadgodziny nikt nie płaci...
Kolczyki
Fajne są takie z dodatkiem naturalnych kamieni, np. hematytu, kwarcu itp.