Współczesne zagrożenia na rynkach kredytowych – czy to dotyczy także Ciebie?

31 lipca 2018, dodał: EKSPERTKA

Obecnie pojawiają się coraz częstsze informacje na temat nadchodzącego kryzysu finansowego. Czy te przypuszczenia są prawidłowe i czy mamy się czego obawiać? Kryzys 2011 roku w Polsce odbył się dość łagodnie, głównie za sprawą zabiegów osłabiania złotówki oraz uruchamiania kapitału z OFE, co pozwoliło istotnie zabezpieczyć sektor bankowy oraz efektywniej antycypować zmiany w zakresie zadłużenia Polski. Niemniej jednak należy zadać sobie pytanie, jak udźwigniemy kredyty gotówkowe i kredyty hipoteczne, gdy nadejdzie kolejny, prawdopodobnie jeszcze bardziej gwałtowny kryzys finansowy.

Dlaczego należy uważać na kredyty?

Ratingi indeksów giełdowych amerykańskich spółek szybują, optymizm w zakresie choćby zakupów kryptowalut pokazał wysoce niestabilny trend dotyczący inwestowania i zarządzania kapitałem. Coraz mniej rozsądku i coraz więcej emocji przekłada się na swoisty hurra-optymizm, który w kontekście poważnego zadłużenia Polaków okazać się może gwoździem do trumny. Produkty kredytowe są obecnie oferowane w rekordowo niskich kosztach i dostępne są dla szerokiego grona osób. Rozbuchanie tej machiny doprowadzić może do tego, iż przy krachu ciężko będzie spłacić zaciągnięte pożyczki gotówkowe oraz inne zobowiązania finansowe.

Jak mądrze zarządzać zadłużeniem?

Mądre zarządzanie zadłużeniem opierać się obecnie powinno na dużej dozie sceptycyzmu. Na pewno należy ograniczyć i ostrożnie podejść do wszelkich decyzji związanych z korzystaniem z długoterminowych instrumentów kredytowych. Restrukturyzacja obecnie posiadanych zobowiązań, jak najszybsza spłata większości zadłużenia powinna uchronić nas przed kryzysem finansowym. RPP już przymierza się do korekty na stopach procentowych, wyznaczając termin pierwszego kwartału 2019 roku za okres podniesienia obecnie bardzo niskich stóp procentowych. Warto się zapoznać z planowanymi zmianami i odpowiedzialnie się do nich aktualnie przygotować. Kredyty gotówkowe przy racjonalnym zarządzaniu nie powinny być dla nikogo poważnym problemem. Opracowane przy współpracy z https://gcompare.co/pl/ranking-kredytow-gotowkowych/.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

kolor włosów a karnacja
A ja zgodzę się z opiniami, że kolor włosów i karnacji powinny ze...
Jaki kosmetyk zakupiłaś sobie ostat…
No mój pokój wygląda jak mini drogeria, ostatnio zakochałam się w produktach poleconych...
Co na wypadanie włosów?
Ja odwiedziłam ostatnio studio Miraflores, po konsultacji z trychologiem zdecydowałam się na wykonanie mezoterapii,...
Jak sobie radzicie z trądzikiem?
Mi przy trądziku bardzo pomogły domowe maseczki z cynamonu. Z resztą jak ktoś...