Współczesne zagrożenia na rynkach kredytowych – czy to dotyczy także Ciebie?

31 lipca 2018, dodał: EKSPERTKA

Obecnie pojawiają się coraz częstsze informacje na temat nadchodzącego kryzysu finansowego. Czy te przypuszczenia są prawidłowe i czy mamy się czego obawiać? Kryzys 2011 roku w Polsce odbył się dość łagodnie, głównie za sprawą zabiegów osłabiania złotówki oraz uruchamiania kapitału z OFE, co pozwoliło istotnie zabezpieczyć sektor bankowy oraz efektywniej antycypować zmiany w zakresie zadłużenia Polski. Niemniej jednak należy zadać sobie pytanie, jak udźwigniemy kredyty gotówkowe i kredyty hipoteczne, gdy nadejdzie kolejny, prawdopodobnie jeszcze bardziej gwałtowny kryzys finansowy.

Dlaczego należy uważać na kredyty?

Ratingi indeksów giełdowych amerykańskich spółek szybują, optymizm w zakresie choćby zakupów kryptowalut pokazał wysoce niestabilny trend dotyczący inwestowania i zarządzania kapitałem. Coraz mniej rozsądku i coraz więcej emocji przekłada się na swoisty hurra-optymizm, który w kontekście poważnego zadłużenia Polaków okazać się może gwoździem do trumny. Produkty kredytowe są obecnie oferowane w rekordowo niskich kosztach i dostępne są dla szerokiego grona osób. Rozbuchanie tej machiny doprowadzić może do tego, iż przy krachu ciężko będzie spłacić zaciągnięte pożyczki gotówkowe oraz inne zobowiązania finansowe.

Jak mądrze zarządzać zadłużeniem?

Mądre zarządzanie zadłużeniem opierać się obecnie powinno na dużej dozie sceptycyzmu. Na pewno należy ograniczyć i ostrożnie podejść do wszelkich decyzji związanych z korzystaniem z długoterminowych instrumentów kredytowych. Restrukturyzacja obecnie posiadanych zobowiązań, jak najszybsza spłata większości zadłużenia powinna uchronić nas przed kryzysem finansowym. RPP już przymierza się do korekty na stopach procentowych, wyznaczając termin pierwszego kwartału 2019 roku za okres podniesienia obecnie bardzo niskich stóp procentowych. Warto się zapoznać z planowanymi zmianami i odpowiedzialnie się do nich aktualnie przygotować. Kredyty gotówkowe przy racjonalnym zarządzaniu nie powinny być dla nikogo poważnym problemem. Opracowane przy współpracy z https://gcompare.co/pl/ranking-kredytow-gotowkowych/.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

nietrzymanie moczu
Spotkała się któraś z was z nietrzymaniem moczu po porodzie? Czy takie tabletki https://healno.com/pl/vessemis-vita ...
Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)
Oglądanie filmów w sieci
Ostatnio w ogóle nie mam na to czasu...:/ A iść do kina to...
Problemy z leczeniem w publicznej s…
Chyba też muszę sprawdzić, na co się leczyłam, żeby później nie było zaskoczenia ;)