Wskazówki dotyczące wyboru materaca dla dziecka

19 kwietnia 2016, dodał: Redakcja

Kiedy przychodzi czas gdy dziecko zamienia kołyskę na duże łóżko, pojawia się pytanie jaki rodzaj materaca będzie najlepszy dla dziecka? Jest to niewątpliwie ważny zakup ponieważ kupujemy materac i łóżko z nadzieją wykorzystania przez wiele kolejnych lat. Wybór odpowiedniego materaca dla naszego dziecka jest ważny z wielu różnych powodów, które omówimy poniżej. Ten wybór może wydawać się przytłaczający z początku, ale nie musi tak być. Zalecamy, by skupić się na tych samych podstawowych wytycznych, które bierzemy pod uwagę przy zakupie materaca dla siebie.

materac-dla-dzieci

Dlaczego dobry materac ma znaczenie.
Zanim opiszemy kilka najlepszych porad przy wyborze nowego materaca, poniżej kilka zdań dlaczego odpowiedni materac dla dzieci ma znaczenie:

  • Aby wspierać zdrowy wzrost. Materac jaki zakupimy będzie odgrywać ważną rolę we wzroście i rozwoju dziecka, dlatego to dobry pomysł, by wybrać taki, który będzie wspierał młody rosnący organizm. Ponieważ kości dzieci „wciąż się rozwijają” materac dla nich powinien zapewnić odpowiednie wsparcie, by zagwarantować, że w przyszłości nie spotykają się z problemami z kręgosłupem.
  • Aby uzyskać dobry sen w nocy. Materac dla dziecka będzie miał bezpośredni wpływ na to, jak dobrze będzie ono spało, co z kolei odgrywa ważną rolę w jakości jego życia i zdrowia. Wybierz materac, który będzie promować spokojny i wygodny sen, by dziecko budziło się wyspane i pełne energii każdego ranka!
  • Aby rozwijać się wraz z nimi. Jeśli dobrze wybierzecie, to dziecko będzie miało ten sam materac od czasu, gdy wyrośnie z kołyski, aż do momentu gdy opuści wspólny dom. Mając to na uwadze, należy wybrać materac, który będzie trwały i dziecko z niego szybko nie wyrośnie.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego materaca dla dziecka.
Oto kilka pomocnych wskazówek, które  pomogą w zakupie pierwszego materaca dla dziecka:

  • Rozmiar ma znaczenie. Należy wziąć pod uwagę wiek i wysokość naszego dziecka przed wyborem materaca. Pojedynczy materac jest odpowiedni dla młodszych dzieci (80×200, 90×200), natomiast wersja większa – 100×200, 120×200, 140×200 może zaspokoić wymagania starszych dzieci.
  • Pomyśl o rodzaju materaca. Istnieje wiele różnych typów materacy dla dzieci w tym sprężynowe, kieszonkowe i z pianką termoelastyczną. Dla dzieci polecane są materace piankowe, termoelastyczne czy lateksowe. Szczególnie te modele, które są przewiewne i prawidłowo podpierają kręgosłup.
  • Rozważmy sprężystość. Najlepsze materace dla dzieci to takie, które oferują amortyzujące wsparcie dla rozwijających się młodych organizmów. Bez względu na rodzaj lub rozmiar, nasze dziecko będzie potrzebować solidnego wsparcia.
  • Dodatkowe potrzeby. Jeśli dziecko ma alergię lub cierpi na astmę, warto rozważyć materac z wypełnieniem syntetycznym, w którym nie rozwijają się roztocza i inne alergeny. Najlepsze typy materacy dla dzieci z alergiami to materace lateksowe i piankowe.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Okulary Rayban
Mam takie okulary i bardzo sobie chwalę, latem się z nimi nie roztaję....
Fitness w domu
Fitness w domu wydawał mi się być świetnym rozwiązaniem przy mojej nieśmiałości i...
Botox na zmiany trądzikowe
Są zabiegi medycyny estetycznej które pozwolą zredukować zmiany potrądzikowe. Zabieg poprzedzają konsultacje...
Jaki sprzęt do zabudowy kuchennej
Jeśli chcecie by kuchnia była piękna, nie można też zapominać o dekoracji....