Olejek z drzewa herbacianego – opinia

25 stycznia 2012, dodał: Wena
Artykuł zewnętrzny

Chciałabym Wam opowiedzieć o olejku z drzewa herbacianego, bo wiem, że jeszcze nie każdy wie o jego wspaniałych i wszechstronnych właściwościach.

Przede wszystkim, na co zwracać uwagę przy zakupie olejku? Na skład! Musi być 100% naturalny, nie jest on drogi jak możecie wyczytać w Internecie, nie każdy olejek naturalny kosztuje krocie. A dlaczego od tego zaczęłam? Bo olejku z  jakimiś domieszkami nie wolno absolutnie stosować tak jak naturalnego, można sobie zrobić krzywdę, taki nadaje się tylko jako zapach w  pomieszczeniach. Kupić go możecie w aptekach lub dobrych sklepach zielarskich. Za swój zapłaciłam nie więcej niż 13 zł, było to już jakiś czas temu dlatego dobrze nie pamiętam ;)


Na co działa olejek herbaciany?  Ma działanie antybakteryjne i przeciwbólowe.

Opryszczka – jeśli macie przeczulice w miejscu gdzie może pojawić się opryszczka, pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie, posmarujcie punktowo miejsce olejkiem raz, a kilka razy dziennie jeśli przeczulica nie ustępuje, opryszczka nie powinna się pojawić! Jeśli już Wam się przydarzy też warto stosować olejek, dzięki niemu opryszczka jest mniej bolesna, nie puchnie, szybciej się goi. Kilka kropli powinno wymieszać się z kremem i  nałożyć na opryszczkę (wystarczy raz dziennie), w ekstremalnych przypadkach możecie (olejkiem z tej firmy co ja) użyć go bezpośrednio na skórę, ale nie zalecam tego zbyt często.

Wykwity skórne – punktowo kilka kropel z kremem lub na całą twarz przy problemach ze skórą, raz dziennie.

Zapalenie i bóle zatok – w formie inhalacji, ja rozrabiam go z solą fizjologiczną i wlewam do kominka na świeczkę, gdy wytwarza się para wdycham ją, piecze, ale pomaga! Super udrażnia zatkany nos. Jesli macie inhalator możecie tak go stosować, lub zwyczajnie dolać go do gotującej się wody w garnku i  wdychać, dla mnie najwygodniej jest wdychać opary nad kominkiem. Na sam ból możecie tez stosować okłady, ręcznik lub inny okład zanurzony w  ciepłej wodzie i kilka kropel olejku (tak  4-5 kropel), po 5 minut na czoło, a później na nos i policzki.

Ból ucha – wmasujcie płatkiem kosmetycznym kroplę olejku w małżowinę ucha okrężnymi ruchami. Można też wmasować go w skórę za bolącym uchem.

Grzybica – jeśli macie skłonności to  zawsze przed wyjściem na basen lub korzystaniem z pryszniców w hotelach itp. wcierajcie w stopy krem z  dodatkiem kilku kropli olejku.

Bóle stawów – olejek zawiera substancje, które łagodzą stany zapalne, dzięki temu może być stosowany pomocniczo w  chorobie reumatycznej. Najlepiej wymieszać kroplę olejku z kremem lub łyżką olejku do ciała i  wsmarowywać w bolące miejsca.

Bóle głowy – wystarczy wmasować kroplę w czoło i dwie za uszami, a dolegliwości ustąpią.

Aromaterapia – można stosować go jako zapach w domu jeśli nam się podoba, świetnie wpływnie na nasze samopoczucie.

Olejek jest wodnisty o intensywnym zapachu, powinien być w 100% naturalny, jest bardzo wydajny, a jego wrzechstronność zachęca, aby miec go w  apteczce! POLECAM! Sama go stosuję i naprawdę pomaga!