Wpływ lekarstw na leczenie

23 kwietnia 2015, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Nie ma wątpliwości, że gdyby leki miały niezaprzeczalną wartość w leczeniu chorób, istniałby określony sposób leczenia dla każdej znanej choroby, jednakże jeśli zapytalibyśmy setkę różnych osób, otrzymalibyśmy osiemdziesiąt siedem różnych pomysłów na zdefiniowanie naszej choroby i nie mniej niż dziewięćdziesiąt siedem różnych sposobów jej leczenia, ukazując, że istnieje mgliste pojęcie zarówno o chorobach jak i sposobach radzenia sobie z nimi.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Począwszy od czasu mikstur sporządzanych przez czarownice, do dzisiaj, jakąkolwiek rzecz którą można sobie wyobrazić, np. minerał, warzywo czy zwierzę, używano do uśmierzania bólu i skutków choroby, traktując je jak lekarstwa. Jednak które z tych środków używa się nadal?

Współczesność ukazuje nam, iż istnieje tendencja odrzucania owych technik, na rzecz poszukiwania innych, takich jak np. nastawianie kręgosłupa, lub różne terapie prądem. Jednak w ostrych przypadkach, na pomoc przychodzi zwykły lekarz, który myśli, że jeśli nie przepisze jakiejś formy leku, wtedy nie należy mu się wypłata. Z reguły pacjent uważa podobnie.

Czy lekarstwa naprawdę leczą?

Nie ma wątpliwości, że owe leki w sposób znaczący modyfikują przebieg choroby, ale odnośnie tego czy wspomagają działanie samej natury, możemy mieć poważne zastrzeżenia. Właściwie, istnieją nieznaczne wątpliwości, czy każdy podany lek który w jakikolwiek sposób manipuluje przebiegiem objawów wyraźnie utrudnia proces poprawy złego stanu zdrowia.

Leki uśmierzają ból poprzez otępianie odczuć, poruszają wnętrznościami przez podrażnienie, wywołują pot przez pobudzanie skóry, zwiększają wydalanie wody przez nerki, a nie wydalanie ekskrementów, które powinny być usunięte przez ten kanał, wywołują wymioty lub uspokajają podrażniony żołądek. Wszystkie te objawy wywołane są przez leki, ponieważ nakładają one na organizm takie zadania, na których koncentruje się cała energia. Nie istnieje jednak nawet najmniejszy dowód na korzyść stosowania leków, które mogłyby wyleczyć i choćby w najmniejszym stopniu poprawić stan zdrowia.

Jednakże, idea leczenia za pomocą środków farmaceutycznych czy szczepionek w przypadku chorób, jest ciągle żywa, a ludzka natura nieprzerwanie trzyma się przeświadczenia o lekach działających na choroby, które zostały przez nie wywołane.

Jeśli laik raz na zawsze zdałby sobie sprawę, że wszystkie jego choroby są spowodowane przez nie same, i gdyby natychmiast zacząłby im zapobiegać, szybko straciłby swój szacunek wobec skuteczności leków.

Odwiedź ZnamLek.pl – rzetelne opinie o lekach

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...