URODA I ZDROWIE

Wpływ butów na zdrowie człowieka

10 maja 2019, dodał: Redakcja

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że rodzaj butów, w jakich chodzisz, ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie? Sprawdź, jakie buty mogą działać negatywnie na stawy i kręgosłup, a jakie są całkowicie bezpieczne.

Czy buty wpływają na zdrowie?

Buty mają wpływ nie tylko na Twój wygląd i samopoczucie, ale również na Twoje zdrowie. Rodzaj butów, ich wysokość, a także sposób, w jaki stabilizują kostki, ma niebagatelny wpływ na stan stawów i kręgosłupa. Źle dobrane buty mogą się dawać we znaki zarówno latem, jak i zimą. Buty, które są źle dobrane, mogą nawet powodować niebezpieczeństwo, bo łatwo się w nich poślizgnąć albo zwichnąć kostkę. Konsekwencjami złamania nogi albo zwichnięcia stawu są nie tylko ból, ale i trudności w chodzeniu i wykonywaniu nawet podstawowych czynności.

Podczas chodzenia lub stania stopy dźwigają cały ciężar ciała. Jeśli stopy mają być zdrowe, a Ty chcesz czuć się dobrze, to musisz bezwzględnie pamiętać o tym, żeby dobrać odpowiednie obuwie. Szeroką ofertę na buty na obcasie jak szpilki sprawdź na 7buty.pl/damskie/szpilki. Znajdziesz tam obuwie oferowane w różnych sklepach internetowych, ocenisz zalety i wady poszczególnych modeli i łatwiej znajdziesz najatrakcyjniejsze oferty.

Buty na szpilce powodują nienaturalne ułożenie kości stóp, a w dłuższej perspektywie chodzenie w takich butach może doprowadzać do różnego rodzaju zwyrodnień w obrębie stawów lub nawet kręgosłupa. Jeśli obuwie jest słabej jakości, można się jednocześnie nabawić bolesnych odcisków.

Zbyt ciasne buty doprowadzają do pojawienia się nagniotków, a dodatkowo mogą powodować powstawanie halluksów. Halluksy to bardzo nieestetycznie wyglądające i bolesne zwyrodnienia kości stóp. Halluksy bardzo szpecą stopy, a w dodatku wyjątkowo trudno się je leczy.

Jakie buty są najzdrowsze dla stóp i całego organizmu?

Ze skóry lub innych materiałów naturalnych

Dobre buty są wykonane z naturalnych materiałów. Zdecydowanie najlepsze są buty z bawełny i lnu lub ze skóry. Takie buty działają na nasze stopy zdecydowanie lepiej niż buty z tworzyw sztucznych. Tworzywa sztuczne często powodują wzmożone pocenie się stóp, a tym samym namnażanie bakterii, a w dodatku nie pozwalają stopom oddychać i mocno je ocierają.

Odpowiedniej wysokości

Dla człowieka najwygodniejsze jest chodzenie całkowicie boso i to po miękkim podłożu. Wzorcowym podłożem jest tutaj piasek obecny na plaży. Bardzo dobrze chodzi się też w butach na obcasie o wysokości 2 lub 3 cm. W takim obuwiu stawy stóp, a jest ich aż 26, układają się w odpowiednich pozycjach.

We właściwym rozmiarze

Buty muszą mieć odpowiedni rozmiar. Nie powinno się nosić ani za dużych, ani za małych butów. W za małych butach szybko nabawisz się odcisków albo nawet halluksów, natomiast te zbyt duże będą się zsuwały ze stóp i doprowadzały do bolesnych otarć palców oraz pięt.

Amortyzowane

Obuwie musi być odpowiednio amortyzowane. Taka cecha sprawdza się przede wszystkim w przypadku butów sportowych, w których biegamy albo uprawiamy dyscypliny wymagające mocniejszego uderzania stopami o podłoże. Odpowiednio amortyzowana podeszwa lub wkładka chroni wtedy nasze stopy i kręgosłup oraz całe ciało przed zbyt intensywnymi wstrząsami. Takie buty możesz porównać na stronie 7BUTY.

Dobrane do warunków użytkowania

Buty muszą być też odpowiednio dobrane do rodzaju aktywności. Nie można na przykład biegać w zwyczajnych butach lifestyle albo chodzić w góry w butach do biegania. Poszczególne rodzaje butów są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, by sprawdzać się w konkretnych warunkach.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...