Wolumetria twarzy – różne zabiegi i rodzaje wypełniaczy | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wolumetria twarzy – różne zabiegi i rodzaje wypełniaczy

28 kwietnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

 

Wolumetria, czyli wypełnianie objętości w celu uzyskania upragnionego kształtu. Może dotyczyć każdego obszaru twarzy lub ciała, ale te najbardziej popularne to: policzki, żuchwa, okolica jarzmowa, oczodoły, piersi, pupa i dłonie. Preparaty służące do zabiegów wolumetrycznych nazywamy wypełniaczami.

Na rynku istnieje kilka metod, bazują one na różnych typach wypełniaczy stosowanych do modelowania wybranych obszarów. Wybór metody zależy zwykle od tego czemu chcemy nadać upragnioną objętość, oczekiwanej trwałości efektów i indywidualnych preferencji.

Kwas hialuronowy (StylAge)

StylAge PRZED

StylAge PO (5)

StylAge PRZED/ StylAge PO

Dostępne są różne rodzaje preparatów kwasu hialuronowego. Stosowane są one do wypełniania zmarszczek o innej głębokości oraz do wypełniania i modelowania konkretnych okolic twarzy np. ust, kości policzkowych czy okolic oczu. Kwas hialuronowy jest uniwersalnym preparatem, stosowanym do wypełniania wszystkich części twarzy, a osiągany efekt jest naturalny i natychmiastowy. Jest to zarazem najpopularniejszy z wypełniaczy.  Preparaty na bazie kwasu hialuronowego wprowadzane są kaniulą – specjalną miękką, tępo zakończoną igiełką, która skutecznie zmniejsza możliwość powstawania siniaków i obrzęku. Jest to bardzo delikatna procedura, niewymagająca szczególnego znieczulenia – preparat StyleAge zawiera już w swoim składzie znieczulenie w postaci 0,3% lidokainy.

Efektem zabiegu jest nie tylko wypełnienie, ale rewitalizacja, w tym nawodnienie, poprawa elastyczności i napięcia skóry, w przypadku skóry pod oczami natychmiastowe rozjaśnienie zasinień. StylAge zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze, takie jak sorbitol i mannitol, które wykazują silne działanie przeciwrodnikowe i opóźniają proces wchłaniania kwasu hialuronowego przez skórę. Dzięki nim czas utrzymywania się efektów wydłuża się nawet do 12 miesięcy, podczas gdy inne wypełniacze zwykle utrzymują się ok 8 miesięcy. Nawet po tym czasie widać znaczną poprawę jakości skóry.

Zabieg na bazie kwasu hialuronowego będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które swoją przygodę z wypełniaczami dopiero zaczynają. Doskonale sprawdzi się u osób młodych, jako działanie profilaktyczne, opóźniające proces starzenia – w tym przypadku im wcześniej, tym lepiej.

Wypełnieniu poddać można: górną część twarzy (redukcja poziomych zmarszczek czoła, zmarszczek pionowych, uniesienie linii brwi), środkową część twarzy (redukcja zmarszczek okołooczodołowych, doliny łez i cieni pod oczami, korekta kształtu nosa, modelowanie policzków), dolną część twarzy (spłycenie fałdów nosowo-wargowych, redukcja zmarszczek palacza, poprawa konturu ust, redukcja zmarszczek śmiechowych, spłycenie fałdów wargowo-bródkowych, uniesienie kącików ust, wypełnienie ust, kształtowanie brody).

Trwałość: 8-12 miesięcy, w tym czasie wypełniacz stopniowo się wchłania.

Czas zabiegu: 30 min/ 1 obszar

Cena: 900-1200 zł / 1 obszar

Więcej: http://www.mediderm.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-usuwanie-zmarszczek/wypelnianie-bruzd-i-zmarszczek

Wypełniacz z polikaprolaktonu (Ellanse)

Ellanse PRZED (2)

Ellanse PO (2)

Ellanse przed i po

Nazywany też implantem do wypełnień. Nie chodzi o to, że pozostanie w skórze na zawsze, ale dzięki specjalnej formule udało się znacznie wydłużyć jego trwałość. Ellansé™ to nowa rodzina stabilnych i w pełni wchłanialnych wypełniaczy, w których po raz pierwszy wykorzystano technologię regulowanej długowieczności (Tunable Longevity Technology). Preparat zaprojektowano w czterech „rozmiarach”, tj. wariantach wyznaczających przewidywalny czas stabilnie utrzymującego się efektu zabiegowego: S ( 1 rok), M (2 lata), L (3 lata), E (4 lata). Wypełniacze Ellansé™ zostały stworzone na bazie tej samej molekuły – polikaprolaktonu (PCL), która wchodzi w skład nici liftingujących (Aptos). W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który magazynuje wodę w skórze i naturalnie nawilża ją od wewnątrz, Ellansé™ to wchłanialny stopniowo ‘implant’ namnażający kolagen, o regulowanym i w pełni kontrolowanym czasie bioresporpcji (bioabsorbowalności). Przez 90% czasu efekty uzyskane dzięki Ellansé™ pozostają niezmienne.

Ellanse PRZED i PO (2)Ellanse przed i po

Po zakończonym okresie działania kondycja skóry jest w dalszym ciągu lepsza od wyjściowej z uwagi na namnożony w tzw. międzyczasie kolagen. Jest to, podobnie jak pozostałe wypełniacze, preparat podawany śródskórnie za pomocą kaniuli. To doskonałe rozwiązanie w odniesieniu do niwelowania średnio głębokich i głębokich zmarszczek, bruzd, modelowania, wypełniania ust oraz w przypadku zabiegów objętościowych okolicy twarzy, takich jak: powiększanie policzków i przywracanie linii żuchwy.

Ten rodzaj wypełniacza pozwala na dokonanie wyboru, jak długo chcemy zachować efekt wypełnienia – rok czy cztery lata. Zdaniem lekarza medycyny estetycznej Romana Prończuka z Kliniki Medi-Derm, na początek lepiej zdecydować się na rozmiary mniejsze, tj. „S” lub „M”, bo to pozwala lepiej zorientować się we własnych oczekiwaniach – czy o to dokładnie nam chodziło, czy efekt wypełnienia ma być właśnie taki – i pewniej zdecydować się na dłuższą zmianę, np. „L” (3 lata) lub „E” (4 lata).

Wypełnieniu poddać można: głębsze zmarszczki i fałdy, usta, policzki, oczodoły, okolica jarzmowa, identyczny skład z nićmi liftingującymi APTOS składnia do łączenia obu zabiegów w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Trwałość: 1-4 lat, tj. S ( 1 rok), M (2 lata), L (3 lata), E (4 lata)

Czas zabiegu: 30 min/ 1 obszar

Cena: 1000 – 1950 zł/ 1 obszar

Więcej: http://www.mediderm.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/ellanse

Hydroksyapatyt wapnia (Radiesse)

Głównym składnikiem preparatu przeznaczonego do zabiegu RADIESSEjest hydroksyapatyt wapnia, którego opatentowany skład jest identyczny z tym znajdującym się w ludzkich kościach i zębach. Dzięki temu unikalna receptura  środka jest w 100% biokompatybilna. Zabieg stymuluje naturalne procesy odnowy skóry i jest w pełni bezpieczny, co potwierdzają liczne badania kliniczne. Specjalny żelowy nośnik daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny już od pierwszego momentu zastosowania kuracji i u większości pacjentów utrzymuje się ponad rok.

kuracja-linie-marionetki-przed

kueKuracja Radiesse przed i po

Po wchłonięciu zaaplikowanego przy pomocy kaniuli żelu pobudzone przez substancję aktywną fibroblasty produkują nowy kolagen. Jego produkcja odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, który tworzy w tkankach rodzaj „rusztowania” i stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu po zabiegu z każdym dniem skóra staje się gęstsza, a jej struktura wyraźnie się poprawia – proces ten trwa przez kilka miesięcy.

RADIESSE™ przywraca objętość dokładnie w tych miejscach, które wcześniej były naturalnie wypełnione. Dzięki delikatnemu modelowaniu znikają głębsze zmarszczki i obwisłe, zapadłe policzki, powracają naturalne kontury twarzy.

Ten wypełniacz stosowany jest głównie w przypadku widocznego zaniku podskórnej wyściółki tłuszczowej oraz utraty elastyczności skóry. Taki proces można zaobserwować u osób w średnim wieku oraz starszych. Odpowiedzialne za niego są m.in. włókna kolagenowe, które z wiekiem tracą elastyczność i ulegają rozciąganiu.

Wypełnieniu poddać można: Bruzdy nosowo – wargowe, linie marionetki, zapadnięte policzki, okolica jarzmowa, dolna szczęka, kąciki ust, podbródek/zagłębienie brody, brwi (lifting brwi jest jedną z ciekawszych propozycji, inną niż operacja plastyczna, aby zmienić kształt twarzy i optycznie powiększyć oczy), skronie, płatki ucha (wypełnione i gładkie płatki ucha to problem doskwierający wielu kobietom, zwłaszcza tym kochającym eksponować biżuterię), grzbiet nosa (niewielkie wklęsłości i wypukłości na grzbiecie nosa).

Trwałość: 12 miesięcy

Czas zabiegu: 30 min.

Cena: 1300 – 1900 zł, w zależności od ilości zużytego materiału.

Więcej: http://www.mediderm.com.pl/oferta/medycyna-estetyczna/odmladzanie-radiesse

Tłuszcz z komórkami macierzystymi (Lipogems, Pure Graft)

Coraz popularniejsze są zabiegi z użyciem własnego materiału, pobranego z innego miejsca ciała. Takie zabiegi najlepiej jest łączyć z rewitalizacją większych obszarów twarzy (gruntowne odmładzanie) lub ciała (powiększanie piersi lub pupy). Zabiegi z zastosowaniem własnej tkanki nie tylko dają najbardziej długotrwały efekt wypełnienia, ale też z uwagi na obecność komórek macierzystych w oczyszczonym materiale uruchamiają w skórze naturalne procesy rewitalizujące, znacznie poprawiając jej jakość.

Lekarz drogą miniliposukcji pobiera tkankę tłuszczową z wybranej okolicy ciała np.: brzucha czy ud, a następnie po krótkim jej przygotowaniu, uzyskuje komórki macierzyste, które delikatnie podaje w tkankę podskórną. W zależności od pożądanego rezultatu, tłuszcz może być używany samodzielnie, z implantem lub w połączeniu z wypełniaczem dla uzyskania delikatniejszego, bardziej naturalnego wyglądu. Lipofilling odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny.

Zabiegi wolumetryczne bazujące na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują gruntownego odmłodzenia twarzy lub ciała w jednej procedurze i z natychmiastowym, a do tego długotrwałym efektem utrzymującym się nawet do kilkunastu lat.

Zabieg można stosować u pacjentek w różnym wieku, w zależności od potrzeb, np. u kobiet 35 + w celu usunięcia zasinień pod oczami, czy doliny łez.

Wypełnieniu poddać można: Celem zabiegu jest trwałe wypełnienie zapadniętych obszarów twarzy lub ciała, które wraz z wiekiem mają tendencję do utraty podskórnej tkanki tłuszczowej, takich jak: oczodoły, policzki, dłonie. Zabieg może posłużyć również do powiększania, a także modelowania wybranych partii ciała, najczęstsze to piersi i pupa.

Trwałość: utrzymują się co najmniej kilka lat.

Czas: 2-3 h.

Cena: 5-8 tys. zł/ 1 zabieg

Więcej: http://www.mediderm.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/komorki-macierzyste-medycyna-estetyczna-klinika-mediderm-dr-pronczuk

Wskazówki dot. wypełniaczy:

  • Jeżeli nie jesteś pewna jakiego efektu możesz się spodziewać, zacznij od mniejszych dawek preparatu, możesz potem stopniowo dopełniać objętość.

  • Wypełniacze optymalizują efekty innych zabiegów, dlatego zastanów się, jakie jeszcze zabiegi planujesz, aby lepiej zgrać je w czasie – najlepiej już podczas pierwszej konsultacji z lekarzem ustalić optymalny plan naprawczy 

 

  • Jeśli masz pewność, jakiego wypełnienia oczekujesz, rozważ trwalsze wypełniacze – to oszczędność czasu i pieniędzy.

  • Kiedy nie można zastosować wypełniacza: gdy w najbliższym czasie planowany jest zabieg Thermage, Fraxel, fotoodmładzanie, zamykanie naczynek, likwidacja rumienia.

  • Wypełniacz lepiej zastosować po zabiegach laserowych, gdyż światło lasera, czy fale radiowe przyśpieszą wchłanianie np. kwasu hialuronowego.

Konsultacja merytoryczna Roman Prończuk, Lek. Medycyny Estetycznej, Klinika Medi-Derm dr Prończuk, Warszawa-Wesoła



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz