Wiosenne nowości dla dzieci od Wydawnictwa Zysk i S-ka!

17 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Już niebawem Dzień Dziecka, jednak książki powinny towarzyszyć dzieciom nie tylko od święta:) Dlatego zachęcamy do lektury już teraz – do wyboru jest wiele mądrych i pełnych pozytywnych emocji książek od Wydawnictwa Zysk i S-ka! Zobaczcie sami:

„Książka, która nie chciała być czytana” – David Sundin

Czyż nie każda książka chciałby być czytaną? Wygląda na to, że jest taka jedna, która nie chce. Zdobyć się na jej przeczytanie to prawdziwe wyzwanie, bo od pierwszej do ostatniej strony będzie robić czytelnikowi psikusy. Pozamienia słowa, niespodziewanie się zamknie i będzie próbowała nastraszyć.

Została napisana przez popularnego komika i prezentera telewizyjnego, i chyba wbrew jej woli w 2020 roku stała się najchętniej kupowaną książką w Szwecji. A teraz robi światową karierę, bo już 25 krajów wykupiło prawa do jej publikacji.

 

„Cześć, wszechświecie” – Erin Entrada Kelly

Czworo nastolatków – nieśmiały Virgil, niesłysząca lecz bardzo bystra Valencia, uduchowiona Kaori i złośliwy Chet – to bohaterowie wzruszającej powieści o przyjaźni, samotności i problemach, z którymi musi się zmierzyć niemal każdy młody człowiek. Odnajdywanie dla siebie miejsca w świecie i w grupie rówieśników, samoakceptacja, relacje międzypokoleniowe i wyrażanie siebie to aspekty dorastania, których pominąć się nie da i tematyka, która trafi do nastoletniego czytelnika. Pomiędzy sytuacje wzbudzające refleksje autorka wplotła też sporą dawkę humoru, przez co cała opowieść jest jeszcze bardziej pochłaniająca.

 

„Usłysz mnie” – Anna Olszewska

Pełna emocji opowieść o pierwszej miłości, która niespodziewanie połączyła ze sobą dwa skrajne światy. Niesłysząca dziewczyna i muzyk. Dwoje nastolatków z bardzo trudną historią. Osiemnastoletni Filip przez konflikt z prawem zostaje wyrzucony ze szkoły muzycznej. Kurator umieszcza go w liceum integracyjnym. Tam poznaje Lidkę, która w wyniku traumy wycofuje się w cichy świat, który sama szkicuje. Wrażliwe, artystyczne dusze, które dźwigają na sobie ogromne brzemię. Wzruszająca, chwytająca za serce lektura, dosięgająca najgłębszych emocji czytelnika.

 

„Szczęśliwy książę i inne opowiastki” – Oscar Wilde

Opowiadania dla dzieci i dorosłych, historie z przesłaniem, które należą do klasyki literatury. W książce znajdziemy pięć utworów: Szczęśliwy książę, Słowik i róża, Samolubny olbrzym, Prawdziwy przyjaciel, Prześwietna petarda. Nieco mroczne, poruszające i prowokujące do zastanowienia, baśniowe, momentami smutne, wszystkie dążą do uwypuklenia uniwersalnych prawd o naturze człowieka, jego zmaganiach z losem, trudnym triumfie dobra nad złem.

 

„Bad Guys. Ekipa Złych. Odcinek 1” – Aaron Blabey

Pan Wilk, Pan Pirania, Pan Wąż i Pan Rekin są źli. Bardzo, bardzo źli – to chyba oczywiste. W każdej bajce są czarnymi charakterami, więc dlaczego w tym komiksie miałoby być inaczej? A jednak jest. Bycie dobrymi bohaterami wychodzi im jednak komicznie, bo przecież nie mają wprawy. Świetna zabawa przy czytaniu i oglądaniu obrazków – książeczka dla młodszych dzieci, choć rozbawi każdego, bez względu na wiek.

Polecamy Wam te świetne lektury wraz z Wydawnictwem Zysk i S-ka

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Motywowanie pracowników
Najlepszą motywacją jest dbanie o rozwój i dobre warunki pracy, bo niezadowolony pracownik...
Sokowirówka
Od niedawna mam blender i minusem jest to że nie wszystko dobrze rozdrabnia, z...
Wrocław- akcja "Daj włos"
Dlatego najlepiej jest robić takie akcje lokalnie i odbierać włosy na miejscu....
Domek holenderski na działkę
Są różne rodzaje takich domków, te podłużne są oczywiście największe, ale na moje...