William Richter: Podwójna tożsamość
W poszukiwaniu prawdy często nie dostrzegamy tego, co jest najbliżej i najbardziej znane.
Wallis Stoneman, Wally, zbuntowana nastolatka, która uciekła z domu, wraz z grupą przyjaciół z ulicy poszukuje odpowiedzi. Adoptowana z rosyjskiego sierocińca, pełna niepokornego buntu usiłuje odnaleźć swoją biologiczną
Autor umiejętnie i twórczo kreuje fabułę pełną napięcia i tajemnicy, niepokorną, a jednocześnie pełną odwagi, taka jest bowiem główna bohaterka. Dojrzałość, to także atut opowieści, a także swoista nieprzewidywalność, która intryguje i fascynuje. Dzieje się dużo, dynamicznie i szybko, a jednocześnie niezwykle emocjonalnie, głęboko i brutalnie. Nie boi się też smutku, który potrafi być tak przejmujący, że wystarczy po prostu chwila bezruchu i swoistej ciszy.
Głęboko skrywana potrzeba odnalezienia odpowiedzi , poznania przeszłości, odnalezienia własnego ja, to główny temat opowieści, ładnie wpleciony w kanwę wydarzeń. To także impuls buntu i złości, zagubienia, które kierują Wally na ulicę, mimo luksusu posiadania domu i troszczących się o nią osób. Dążenie do odszukania Jeleny rozpoczynają drogę do odnalezienia tożsamości, znaczoną krwawym śladem kolejnych ofiar.
Autor układa puzzle od jednego kamienia, przez pryzmat przeszłości po teraźniejszość, tworząc siatkę zawiłych powiązań policyjnych i kryminalnych, zacieśniającą się wokół niczego nieświadomej nastolatki. Obnaża brak skrupułów, moralności, bezduszności i zdrady. Bunt przemienia w odwagę, ciekawość w cel, a prawdę w dramat. Dodaje jednak autor także maleńki, ale ciepły okruch dobra, który pozwala na odnalezienie przystani, nowego początku.
Książka z założenia młodzieżowa, jest tak naprawdę bardzo dobrą opowieścią kryminalną, pozbawioną schematów i swobodnie opowiedzianą historią, którą czyta się niezwykle gładko, jednak nie bez emocji. Autor nie wyłącza myślenia, a wręcz porzucając nieco zbyt lekko wątki i zdarzenia, pozostawia czytelnika z natłokiem własnych przemyśleń. Budzi wiele emocji, a jednocześnie pytań, tym samym stawia książkę na półce lektur dojrzałych, godnych uwagi.
Polecam bardzo serdecznie, bardzo pozytywnie zaskoczona i jednocześnie czytelniczo głęboko usatysfakcjonowana.
Nota od Wydawcy:
Wally jest gotowa zapłacić każdą cenę za poznanie prawdy o sobie. Tymczasem staje się poszukiwaną uciekinierką, która musi znaleźć klucz do własnej przeszłości…
Wallis Stoneman, niegdyś Walentyna, urodziła się w Rosji, lecz jako mała dziewczynka została adoptowana przez zamożną nowojorską rodzinę. Teraz ma szesnaście lat, jest piękna, buntownicza i nieustraszona. Właśnie poznała bolesną tajemnicę, której odkrycie może ją narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo. Decyduje się porzucić życie w luksusie i wybiera trudną egzystencję w slumsach Manhattanu. Czy zdoła przeżyć, aby się przekonać, kim jest naprawdę?
Bohaterka, jakiej nie było od czasów Lisbeth Salander [Pittacus Lore, autor bestsellerowej powieści Jestem Numerem Cztery]
Autorem thrillera jest hollywoodzki scenarzysta William Richter.
William Harlan Richter urodził się i wychował w Kalifornii. Jest znanym hollywoodzkim scenarzystą i producentem. Współpracował m.in. z Ronem Howardem i Tomem Hanksem. Za produkcję „We Stand Alone Together”, dokumentalnego odcinka miniserialu HBO pt. „Kompania Braci”, został nominowany do Nagrody Emmy.
Jest także autorem sensacyjno-kryminalnej trylogii dla młodzieży, którą rozpoczyna tom pt. Podwójna tożsamość. Książka została przetłumaczona na język niemiecki, francuski. hebrajski, rosyjski, hiszpański, turecki i polski. Czytelnicy, którzy lubią sensacyjną intrygę, pełną napięcia akcję oraz inteligentnych i niezależnych bohaterów, na pewno zachwycą się tą powieścią.
Podwójna tożsamość
Autor: William Richter
Tytuł oryginału: Dark Eyes
Tłumaczenie: Donata Olejnik
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data wydania: 2014
ISBN 9788327151483
Liczba stron: 312
Format: 205×135 mm
Cena: 29,90 zł
Serdecznie dziękujemy Grupie Wydawniczej PUBLICAT za udostępnienie egzemplarza promocyjnego – Redakcja