Wesele na świeżym powietrzu czy w sali weselnej – co wybrać?

29 lipca 2019, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Wesele to wydarzenie, które wymaga czasochłonnych przygotowań i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. W najcieplejsze miesiące w roku – poza salą weselną – do wyboru jest jeszcze druga opcja: zorganizowanie przyjęcia pod namiotem. Jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań? Kiedy warto postawić na modny namiot, a w jakich sytuacjach na tradycyjną salę weselną?

Przyjęcie pod namiotem

Namioty ślubne to propozycja przestrzeni, która ma coraz większą rzeszę fanów. Co stoi za tą popularnością? Takie przyjęcie na długo zapadnie w pamięć gości i nowożeńców, bo w Polsce to nadal oryginalny i unikatowy pomysł. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu – zdaniem wielu osób – jest znacznie przyjemniejsze niż w sali weselnej (nawet tej z klimatyzacją). Piękne otoczenie przyrody i bycie z dala od miasta i jego zgiełku to kolejne atuty przyjęcia weselnego pod namiotem. Do wyboru są przeróżne lokalizacje: park, las, jezioro i wiele innych.

Wesele pod namiotem można zorganizować na dwa sposoby. Po pierwsze: na własną rękę – wówczas należy kupić lub zamówić odpowiedniej wielkości namiot, który pomieści wszystkich gości. Drugi wariant to zlecenie tego profesjonalistom, np. agencji ślubnej lub wedding plannerowi. W pierwszym przypadku – mimo, że to bardziej czasochłonne – ogromnym atutem jest fakt, że posiadając odpowiedni teren, na którym da się rozbić taki namiot, nie trzeba podporządkowywać się terminom i czekać wiele miesięcy. Wystarczy działka lub ogród na w miarę równym terenie.

Inne zalety przyjęcia pod namiotem? To raj dla fotografów i kamerzystów – w naturalnym świetle dużo łatwiej o piękne ujęcia i niezapomniane kadry. Samo wynajęcie namiotu jest znacznie tańsze niż sali weselnej, jednak – poza samym wynajęciem – doliczyć należy wiele innych rzeczy, o czym już za chwilę. Z namiotu łatwo wejść i wyjść – to atut szczególnie dla osób palących lub dzieci, które znudzone przebywaniem w jednym miejscu, szukają odskoczni i przestrzeni do beztroskiej zabawy. Kolejny atut namiotu ślubnego to możliwość zaadaptowania go w dowolny sposób, według swojej wizji, gustu i indywidualnych preferencji. Catering, atrakcje, obsługa – wszystko można zrobić po swojemu.

Wady? Niepewna pogoda. Szczególnie latem – w lipcu i w sierpniu – w Polsce jest wiele niebezpieczeństw: intensywne opady deszczu, skoki temperatur (od bardzo wysokich do bardzo niskich) i inne zmienne, które mogą zepsuć ten ważny dzień. Nowoczesne namioty zostały wykonane z materiałów wodoodpornych, z elementami odprowadzającymi wilgoć na zewnątrz i umożliwiającymi prawidłową rotację powietrza, dzięki temu – jeśli pojawią się niechciane opady – nie trzeba odwoływać imprezy. Jak inaczej rozwiązać problem niepewnej pogody? Istnieje możliwość, by dla bezpieczeństwa – poza namiotem – zarezerwować również salę weselną. W razie deszczu lub wyjątkowo niskiej temperatury goście mogą się tam przenieść.

Samodzielne zorganizowanie przyjęcia weselnego pod namiotem od A do Z jest czasochłonne i skomplikowane, należy pamiętać o wielu rzeczach, które niekoniecznie wydają się być oczywiste (przenośne toalety, miejsca do siedzenia poza namiotem, atrakcje dla dzieci i wiele innych). Rozwiązaniem jest oddanie tego w ręce specjalisty, który wie najlepiej, co jest niezbędne do zorganizowania wesela na świeżym powietrzu i na jakie trudności można po drodze natrafić. Samodzielne zorganizowanie takiego przyjęcia na własnym terenie (działce czy w ogrodzie) wiążę się również z koniecznością posprzątania po uroczystości. Można oczywiście wynająć do tego ekipę, ale – w celu obniżenia kosztów – warto zrobić to samodzielnie.

Przyjęcie na sali weselnej

Najważniejsze zalety? Kompleksowość takiej usługi. Najczęściej – poza samą salą weselną – dostaje się również obsługę, catering, sprzątanie. Niekiedy również właściciel obiektu współpracuje z innymi usługodawcami: wodzirejami, DJ-ami, florystami, fotografami, kamerzystami i oferują atrakcyjne cenowo pakiety w zbiorczej ofercie.

Sala weselna to bezpieczna propozycja, dzięki której przyjęcie uda się bez względu na pogodę. W przypadku wysokich temperatur na sali wystarczy uruchomić klimatyzację. Inna zaleta to dobra jakość dźwięku i możliwość stworzenia we wnętrzu wyjątkowej i niepowtarzalnej oprawy (wizualnej, dźwiękowej itp.). Wszelki sprzęt, kable czy imprezowe gadżety są bezpieczne pod dachem, gdzie nie ma wilgoci i panuje tam optymalna temperatura. Inną zaletą postawienia na salę weselną jest fakt, że posiłki znacznie szybciej dotrą do uczestników wydarzenia. Wszelkie dania i napoje będą chronione przed owadami lub wystygnięciem na świeżym powietrzu.

Co wybrać – namiot ślubny czy salę weselną?

Każda z tych propozycji ma swoje zalety. Przyjęcie pod namiotem to oryginalna i zapadająca na długo w pamięć koncepcja wesela, które można zorganizować w urokliwym zakątku, z dala od miejskiego zgiełku. Wesele w zadaszonej sali to standardowa i bezpieczna opcja, ale także gwarancja, że nic – pogoda czy niska temperatura – nie przeszkodzi w dobrej zabawie. Dla osób, które mają problem z podjęciem decyzji, podpowiadamy sprytne 2w1: wesele w sali, a poprawiny pod klimatycznym namiotem.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...