Wejdźcie do Czterech Królestw, gdzie rządzą przygody i magia!

29 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czterej królowie i jedna Kraina. Tutaj życie upływa w zgodzie i przyjaźni – aż do dnia, w którym Miran, najmłodszy z władców, zabija podczas polowania królową kruków. Na jego ród spada klątwa. Kilka wieków później potomkowie zabójcy otrzymują jednak szansę, by odwrócić zły czar. Czy dziecięca wiara i przyjaźń wystarczą? Jak potoczą się losy potomków Mirana? Czy nauczą się szanować przyrodę? W czym odnajdą swoje pasje?

„Baśnie czterech królestw” to dziesięć opowieści o sile przyjaźni i dorastaniu do zmierzenia się z zadaniami, które mogą wydawać się trudne nawet dla dorosłych. Jak poradzą sobie z nimi dzielni mali królewicze i odważne, pomysłowe królewny?

Każda z historii została opatrzona przepiękną ilustracją. Autorki tekstów i ilustracji pochodzą z malowniczego pogórza południowo-wschodniej Polski. To właśnie ta kraina i przygody z dzieciństwa były inspiracją do powstania opowieści.

Fragment:
Dziewczynki przyniosły ze sobą prostą, skórzaną sakiewkę, w której wnętrzu kryło się to, co było dla nich najważniejsze. Kora włożyła tam niebieską wstążkę, bo marzyła o zdobyciu bezkresnej wiedzy, która kojarzyła jej się z błękitnym, nieogarnionym niebem. Gaja wybrała żółtą, gdyż egzotyczne zwierzęta miały mieszkać w krainie, gdzie słońce o zachodzie wygląda jak płynne złoto. Anastazja wzięła zieloną wstążeczkę tylko dlatego, że przypominała kolor oczu ich matki.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Auto na minuty
Totalnie bez sensu. Stokroć bardziej wolę taxi, które wychodzi taniej niż takie wypożyczanie...
Jakie ubezpieczenie na życie
Niektórzy to wykupują w kilku firmach takie ubezpieczenie...
Toasty
Za wszystkich kawalerów na tej sali też można wypić:)
Chodzież
Sklep Lidl szuka zastępcy kierownika sklepu