Statystyki chorych na otyłość w Polsce są zatrważające. Już co drugi Polak cierpli na otyłość lub nadwagę (TGI/MillwardBrown, lipiec 2015 – grudzień 2015). Jesteśmy jednym z najszybciej tyjących krajów w Europie! Co piąte dziecko w wieku przedszkolnym cierpi na tę chorobę. Najwyższy czas zająć się problemem, w przeciwnym razie może nas czekać prawdziwa epidemia.
To dlatego w akcję Weight Balance zaangażowali się lekarze, dietetycy, psychologowie żywienia i fizjoterapeuci z Centrum Leczenia Otyłości, których porady, wparcie i wiedza, to tylko część programu edukacyjnego, realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii Weight Balance.
Działania realizowane w ramach Weight Balance wspiera Fundacja na Rzecz Walki z Otyłością, której głównym celem jest edukacja nt. profilaktyki żywieniowej u wszystkich grup wiekowych oraz zagrożeń jakie niosą ze sobą choroby cywilizacyjne. Fundacja służy pomocą ludziom, którzy najbardziej cierpią z powodu otyłości i skutków nią spowodowanych.
Wspólnie nauczymy Polaków jak dbać o swoje zdrowie i odpowiednią wagę w każdym momencie ich życia – mówi dr n. med. Angelika Wałach, V-ce Prezes Fundacji na Rzecz Walki z Otyłością, ekspert merytoryczny kampanii Weight Balance.
Nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że otyłość prowadzi do takich poważnych i przewlekłych chorób jak: cukrzyca typu 2., choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nowotwory złośliwe, kamica żółciowa, zaburzenia hormonalne, zmiany zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego czy nocny bezdech. Mam nadzieję, że dzięki kampanii Weight Balance nauczymy Polaków jak nie dać się otyłości i jak samodzielnie rozpoznać jej pierwsze objawy – dodaje Angelika Wałach.
Zespół specjalistów zaproszonych do realizacji założeń edukacyjnych kampanii, wskaże czym otyłość jest i jakie skutki niesie ze sobą jej nieleczenie. Wszystkie materiały informacyjne są dostępne na stronie www.weightbalance.pl oraz na profilu FB akcji.