Wegańskie kosmetyki – czym się charakteryzują

28 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Kosmetyki wegańskie to nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale także i etyczne. Poza tym, że składają się z samych roślinnych naturalnych składników, to doskonale wpływają na naszą urodę i nie szkodzą zdrowiu. To imponująca gama produktów o szerokim zastosowaniu przy pielęgnacji ciała i włosów.

wegańskie kosmetyki

Rynek kosmetyczny dziś to bardzo szeroka oferta produktów. Spośród nich często trudno jest wybrać takie, które będą dla nas najlepsze. W dobie właściwie nieograniczonych możliwości przy doborze kosmetyków warto wziąć pod uwagę nie tylko fakt, do jakiego rodzaju skóry czy włosów dany kosmetyk jest przeznaczony, ale także to, z czego jest zrobiony. A co za tym idzie – czy powstał w sposób etyczny i czy przy jego produkcji obyło się bez cierpienia istot żyjących. Taką normę spełniają kosmetyki wegańskie. Używając ich, przyczyniamy się nie tylko do ograniczenia cierpienia zwierząt, ale także kompleksowo i z bardzo dobrymi efektami dbamy o naszą urodę i zdrowie. Zważając na wymienione korzyści, warto wegańskim kosmetykom przyjrzeć się z bliska.

Kosmetyki wegańskie – skład i produkcja

Wegańskie kosmetyki to takie, które nie mają w składzie substancji pochodzenia zwierzęcego. Nie tylko nie ma w nich składników wywarzanych ze zwierząt (jak na przykład keratyna, żelatyna czy retinol), ale także tych, które zwierzęta produkują (należą do nich między innymi: mleko, miód czy mleczko pszczele – takie składniki dopuszcza wegetariański styl życia, niektóre odłamy). Wegańska filozofia opiera się zaś na poglądzie, że wykorzystywanie tego rodzaju substancji jest nieetyczne. Kosmetyki wegańskie bazują tylko na takich składnikach, które pochodzą z różnych roślin. Wśród nich można znaleźć cenne zioła, które są używane przez ludzkość w celach kosmetycznych i prozdrowotnych od wielu wieków. Receptury takich kosmetyków są opracowywane przez specjalistów znających moc roślinnych składników i potrafiących dobrać je odpowiednio do przeznaczenia danego kosmetyku. Kosmetyki wegańskie reprezentują szeroką gamę produktów pielęgnacyjnych, które działają wyśmienicie bez użycia substancji odzwierzęcych. O wiele lepszym ich zastępstwem – nie tylko jeśli chodzi o względy etyczne, ale i efekty działania – są wyciągi roślinne i minerały.

Kupując kosmetyki wegańskie bazujące na ekstraktach ziołowych, możemy mieć pewność, że nie znalazł się w nich żaden składnik pochodzenia zwierzęcego. Co istotne, takie kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Większość producentów wegańskich kosmetyków stara się również, aby ich produkty były także ekologiczne, czyli nie zawierały w sobie GMO, sztucznych substancji chemicznych, takich jak: aromaty, zagęszczacze czy barwniki. A to ma już bezpośredni wpływ na optymalną pielęgnację naszego ciała.

Kosmetyki na wyciągach roślinnych – kompleksowa dbałość o ciało…

Wegańskie kosmetyki to produkty łagodne, co nie wyklucza ich mocy w postaci widocznych efektów. Dlatego nadają się do pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej skóry. Pielęgnacja twarzy kosmetykami roślinnymi to same korzyści. Takie produkty nie uczulają i nie powodują podrażnień. Poza tym zawarte w nich składniki głęboko wnikają w skórę i odżywiają ją przez dłuższy czas. Kosmetyki wegańskie są lekkie w swojej konsystencji (nie zawierają syntetycznych i tych pochodzenia zwierzęcego zagęszczaczy) w związku z czym nie zatykają porów skóry, więc po ich użyciu nie pojawiają się wypryski. Nie naruszają też jej bariery lipidowej, dzięki czemu skóra pozostaje dobrze nawilżona i utrzymuje młody wygląd. Kosmetyki wegańskie to także produkty do pielęgnacji włosów, jamy ustnej (pasty do zębów) i całego ciała (dezodoranty, hydrolaty i olejki). Roślinne substancje z wiekową tradycją w kosmetyce, sprawdzone przez wiele pokoleń, takie jak między innymi: aloes, rumianek, algi, oliwa z oliwek, olejek z arniki górskiej, dziś są wykorzystywane w kosmetykach wegańskich, w których dobrze pojęta nowoczesność łączy się z tradycją i etycznym postępowaniem.

…i o środowisko

Co ważne, wysokiej jakości kosmetyki wegańskie https://www.shaushka.pl/ to nie tylko etyczna ich produkcja. To także przyszłościowe dla dobra świata myślenie dotyczące opakowań. Produkty kosmetyczne wegańskie to biodegradowalne pojemniki, które nie szkodzą środowisku.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz