Wakacyjny konkurs książkowy – wyniki!

2 lipca 2017, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie pod patronatem Wydawnictwa Replika. Do wygrania była książka idealna na lato „Dom samotnych” Joanny Kruszewskiej. Tym razem Waszym zadaniem były inspiracje i podpowiedzi jak kreatywnie spędzić wakacje…

Po burzliwych naradach redakcyjnych wraz ze sponsorem nagrody postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby:

Patrycja Lesiak

Gdy mi się nudzi w wakacje, to poświęcam się swojej pasji- haftowaniu ręcznemu. Dzięki temu „zamykam” się w swoim świecie i zapominam o wszystkim dookoła, o problemach i troskach. W każdej pracy zostawiam cząstkę siebie a przy okazji wychodzi piękne dzieło, które cieszy oko. Przy okazji jest to idealny pomysł na prezent- obdarowany dostaje coś więcej niż obraz- ofiarowuję mu swój czas i poświęcenie. A ja się nie nudzę.

 

Joanna Smolarek

 

Gdy w wakacje mi się nudzi to…. szybko wybieram się do krainy Nudzimisiów i poznaję ich fantastyczne, ale bardzo ciekawe i pouczające przygody, wędruję razem z moimi dziećmi i fajnymi postaciami z książki po górach i dolinach, przeżywając razem z nimi ciekawe przygody. Są one pasjonujące i nudę przeganiające. Lubię zanurzyć się w świecie fantazji i zerknąć, co przydarzyło się przesympatycznym stworkom – to po pierwsze. :)
Po drugie:
Uwielbiam też figle i harce z moimi dziećmi: skaczemy w gumę ( ja też, bo nauczyłam je tej ulubionej mojej zabawy z dzieciństwa), klasy, ganiamy się w berka, gramy w badmingtona lub tenisa, pluszczemy się w basenie, tańczymy przy fajnej muzyce, naśladujemy znane postacie i odgadujemy, kto to jest. Lubimy kalambury i gry słowne, 20 pytań, gry planszowe np. Dixit, Magia i miecz, jazdę – wyścigi na rowerze, piknik na łące, podchody w lesie. Świetną zabawę mamy też przy budowie szałasu czy domku na drzewie, lato bez domku to jak Bolek bez Lolka ;), lubimy wspólnie spędzać czas, kleić, wycinać, lepić z plasteliny, obserwować spadające gwiazdy nocą, tropić z lupą pracowitą mrówkę, iść razem na grzyby albo z dziadkiem na ryby, ale szczególnie lubimy wieczorne wspólne czytanie: a to z podziałem na role a to bez….przytuleni do siebie poznajemy nowe baśniowe krainy, odwiedzamy inne światy. Przecież jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia, więc …jak tu się nudzić.

 

Aga Z

Gdy w wakacje mi się nudzi to….
zawsze staram się o nowe, ciekawe pomysły na rozrywkę. Jeśli pogoda nie dopisuje to razem z dziećmi staramy się wykorzystać, co tylko mamy pod ręką. Koc rozwieszamy między krzesłami w namiot i urządzamy piknik. Na tym pikniku możemy również zabawić się smakami i zgadywankami. Po kolei zawiązujemy oczy i wąchamy, czasem próbujemy różnych owoców oraz warzyw. O dziwo dzieci są w tym świetne. Lubimy też zabawy plastyczne. Na przykład malowanie farbami na folii i przyklejanie jej później na drzwiach lub oknach. Takie własnoręcznie wykonane witraże widnieją u nas w oknach na każdą ważniejszą okazję.
Jeśli natomiast pogoda jest ładna, nie siedzimy w domu. Bierzemy zapasy i wychodzimy. Jeśli nie próbowaliście czytać dzieciom na dworze to serdecznie polecamy. Wręcz to uwielbiają. Mogą wyobrazić sobie wszystko, leżąc i patrząc na przelatujące chmury w różnych kształtach. Czasami uda się nam nawet odnaleźć pośród nich książkowego bohatera. Puszczamy kolorowe latawce, robimy konkurs na największą bańkę mydlaną lub malujemy znalezione kamyki i przyozdabiamy nimi domowe doniczki. Zasuszamy polne kwiaty między stronicami najgrubszej encyklopedii, bo przydadzą się podczas jesiennych zabaw. Pomysłów mamy wiele, ale czasu niestety za mało na ich realizację.
Wieczorami rozpalamy niewielkie ognisko i zajadamy się pieczonymi ziemniakami oraz kiełbaską. Tak jak dla mnie, tak również dla moich dzieci, jest to nie tylko świetna zabawa, ale również ważne wspomnienie z wakacji. Nie pozwólmy by nuda zapędziła nas przed telewizory lub komputery. Wakacje to cudowny czas, który należy dobrze wykorzystać. Życzę wszystkim udanych wakacji :)

serdeczne gratulacje! Nagrody wysyła sponsor konkursu.

 

 

Nagrodą w konkursie była książka „Dom samotnych” Joanny Kruszewskiej. Do rozdania mamy 3 egzemplarze książki, zatem wygrywają 3 osoby.

 

O książce:

Joanna Kruszewska: Dom samotnych

Złych decyzji nie da się cofnąć, ale można próbować naprawić ich skutki. O prawdziwą miłość też warto powalczyć.
Niektórzy, tak jak Beata, szukają ucieczki w alkoholu. Znajdują ją na chwilę, ale potem przychodzi ranek…
Inni, jak Kinga, próbują zmierzyć się z nową rzeczywistością i obiecują sobie, że już nigdy nie będzie w niej miejsca na zdradzających mężczyzn.
Jest jeszcze Ewa – kobieta bez pragnień, matka i wyłącznie matka, która całe życie desperacko usiłowała zasłużyć na szacunek męża.
Splatające się ze sobą dzieje kilku kobiet − matek, żon i kochanek, skazanych przez los na samotność. Czy uda im się odnaleźć szczęście i nową drogę?
A może powrót na starą wciąż jeszcze jest możliwy…?
To powieść o zwykłych, ale jakże ważnych sprawach dotyczących każdego z nas. Bohaterowie nie ustają w wysiłkach, by swoje życie wyprowadzić na właściwe tory. Warto oddać się lekturze i na chwilę przeżyć wraz z bohaterami ich dylematy.
[Ewa Bauer, pisarka]

 

 

zobacz również:

Wakacyjny konkurs z Kneipp

Konkurs z marką Decathlon – wygraj maskę do nurkowania Easybreath!

Konkurs pełen uśmiechu z Perli Smile Spa!

Wybieramy kocią miss – konkurs IAMS

Najlepsze Promocje Lata 2017 – akcja z nagrodami!

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

31 komentarzy do Wakacyjny konkurs książkowy – wyniki!

 1. avatar Adrianna pisze:

  Gdy w wakacje mi się nudzi to za telefon chwytam wnet,
  wykręcam numer do najlepszej przyjaciółki mej!
  Pakuje kosz piknikowy i robię przekąski,
  jedziemy na plażę lub siadamy w zaciszny ogrodu mego kącik.
  Z przyjaciółką do wieczora czas nam szybko leci,
  gramy w gry planszowe, rozmawiamy i śmiejemy się głośno jak małe dzieci.
  Po takim dniu gdy wchodzę już sama do mojego domu,
  chwytam za dobrą książkę i kubek z herbatą żurawinową.
  Nie ma mowy o nudzie, życie jest z byt krótkie na to,
  szczególnie gdy mamy tak piękną porę roku jak LATO.:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...