Wakacyjne podróże małe i duże, ale…rowerem. Poznaj nasze ciekawe pomysły i wybierz dla siebie najlepszy | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wakacyjne podróże małe i duże, ale…rowerem. Poznaj nasze ciekawe pomysły i wybierz dla siebie najlepszy

30 lipca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy także odnosicie wrażenie, że na wakacje czeka się bardzo długo, a one zbyt szybko mijają? Cóż, nawet jeszcze nigdzie nie pojechaliśmy, a już jest połowa. Zatem czas najwyższy coś zaplanować. Cóż, prawda jest taka, że większość osób odczuła skutki COVID-19, zatem budżet na wakacje ma nieco ograniczony. Na szczęście wypad wakacyjny nie musi być kosztowny. Poznajcie pomysły na wakacyjne podróże małe i duże, ale… rowerem.

Rowery damskie, męskie i dziecięce – wybierz idealny

Jeżeli planujecie wakacje z rowerem, to warto wcześniej sprawdzić, czy jednoślad nadaje się do długiej jazdy. Jeżeli nie, to czas na zakupy, ale pamiętajcie, że jednoślad to inwestycja na lata, a dobre modele można zakupić nawet za mniej niż 1500 złotych i obejmuje to zarówno rowery damskie, męskie, jak i dziecięce. Na pewno warto postawić na rowery turystyczne, które są względnie uniwersalne. Sprawdzą się też crossowe, bo mają duże koła. Dzięki temu łatwiej jest pokonywać przeszkody. Do tego zaopatrzcie się jeszcze w pojemne bidony oraz sakwy. Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego nie zapomnijcie o zakupie dobrych kasków czy ochraniaczy. A jeżeli będziecie podróżować nocą, to dodatkowe światła, odblaski czy nawet latarki czołowe będą jak znalazł.

Pociąg, rower i morze

Warto pojechać nad nasze piękne morze, ale jednak, jak wiecie, ceny są tam dosyć wysokie, zatem warto nieco ograniczyć koszty. Zamiast samochodem można pojechać pociągiem, tym bardziej że cena biletu z południa Polski do miejscowości nadmorskich wynosi około 100 złotych, co jest bardzo opłacalne. Należy ze sobą zabrać rower. Ciekawym pomysłem są wakacje na dwóch kółkach, a więc do miejscowości nadmorskiej podróżujecie pociągiem, następnie przesiadacie się na rower i potem już tylko cieszycie się z pięknych krajobrazów czy widoków, jeżdżąc od jednej miejscowości do drugiej, zatrzymując się na plaży, by odpocząć. Oczywiście trzeba jeszcze zaplanować nocleg, ale to także nie jest problematyczne, bo zamiast wykupować pokój w hotelu, lepiej zabrać ze sobą namiot i śpiwór. Nie musicie też stołować się w restauracjach, bo zawsze możecie od rybaków zakupić świeże ryby, które już są wypatroszone i każdego wieczoru urządzić sobie ognisko, zajadając przy tym upieczoną na nim rybę. A na śniadanie czy kolacje możecie zakupić bułki, owoce i jogurty czy też gotowe sałatki. Dzięki temu koszt wyprawy nie będzie bardzo duży, a przyjemność z takich wakacji będzie wyjątkowo duża.

Dużo dalej, ale dużo przyjemniej, czyli podróż rowerem po Europie

Jeżeli macie ochotę na większą podróż, a raczej dalszą, to polecamy wakacje rowerem po całej Europie. Przy czym powinniście pamiętać o tym, że większość krajów wymaga paszportu szczepionkowego, a dodatkowo przepisy zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Dlatego też należy je sprawdzić nie wcześniej niż kilka dni przed samym wyjazdem. Spakować musicie też zapas maseczek. Tyle o formalnościach, a teraz czas zaplanować trasę i polecamy Wam jazdę przez Czechy, Niemcy do Holandii, gdyż ścieżek rowerowych jest tak naprawdę dużo. Oczywiście należy odpowiednio się spakować, czyli śpiwór, namiot oraz dobry humor należy zabrać ze sobą.

A dla miłośników mocniejszych wrażeń…

Nie musicie wybierać tylko i wyłącznie Europy Zachodniej, bo możecie też postawić na Wschodnią. Ale musicie też liczyć się z tym, że koszty takiej podróży są dużo wyższe. Ciekawym wyborem jest np. podróżowanie kolejną transsyberyjską i co ciekawe tu także zabranie roweru jest możliwe. Na całej trasie pociągu znajduje się 66 stacji. Ale nie musicie tyle podróżować, bo warto wysiąść na stacji w Nowosybirsku bądź Irkucku i potem przemieszczać się już na rowerze. Warto oczywiście poznać cenę takiej przyjemności. Zakładając, że chcecie podróżować trzecią klasą, bilet kosztuje 210 Euro, ale naprawdę warto. Na pewno takie wakacje będą niezapomniane.

Oto kilka propozycji na wakacje z rowerem, a raczej na rowerze. Pozostaje już tylko przypomnieć o bezpieczeństwie oraz sprawdzeniu przepisów dotyczących podróżowania w pandemii, a potem można już się pakować i przygotować na świetną zabawę.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz