Wakacje nad wodą – o czym nie można zapomnieć?

19 sierpnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wakacje w Polsce to wyjątkowo gorący czas, nic więc dziwnego w tym, że ciągnie nas nad wodę. Wiele rodzin wybiera ośrodki czy hotele położone właśnie nad morzem czy jeziorami, by spędzić beztroski czas na urlopie w pobliżu wody, która w razie czego, da nam upragnione orzeźwienie.

Kurorty pękają w szwach, zanim jednak wyjedziemy na wakacje, warto odpowiednio zaplanować wyjazd. By urlop nad wodą był udany, oto kilka rzeczy, o których nie możemy zapomnieć.

Krem z filtrem i nakrycie głowy

Niby prosta sprawa, jednak wielu urlopowiczów nie traktuje upałów z należytą ostrożnością. A to błąd, bo zamiast bawić się beztrosko na plaży, możemy nasze wakacje spędzić z bolesnymi oparzeniami w pokoju hotelowym. Na wakacje zabierzmy dobry krem z filtrem (najlepiej 50), który skutecznie ochroni naszą skórę przed oparzeniami i pozwoli nam w pełni cieszyć się z urlopu. Ważne, by szczególnie chronić wrażliwą skórę dzieci.

W wakacyjne dni przyda się również nakrycie głowy – zwłaszcza, gdy temperatura szybuje w górę. Dzięki odpowiedniej ochronie możemy uniknąć niebezpiecznego udaru cieplnego. W tym wypadku, równie ważne jest picie dużej ilości wody. Nie ruszajmy się nigdzie bez butelki wody. Najlepiej sięgnąć po wodę mineralną bezsmakową lub taką z elektrolitami, która pomoże nam uzupełnić poziom utraconych w pocie minerałów.

Plaża z ratownikiem

Przy wodnych zabawach łatwo stracić głowę lub stracić kogoś bliskiego z oczu. Zwłaszcza w momencie, gdy na plaży jest dużo ludzi i tworzy się spory hałas. Z tego powodu, wybierajmy kąpieliska z ratownikiem wodnym, który czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich zażywających wodnych kąpieli. Obecność ratownika to gwarancja, że nasze dzieci i my sami możemy czuć się bezpiecznie, a to podstawa dobrej zabawy. W realiach, gdzie co roku w wodzie ginie od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, warto mieć to na uwadze.

 

Bezpieczne kąpielisko

Tutaj znowu odwołujemy się do zdrowego rozsądku. Nie powinniśmy korzystać z tak zwanych dzikich plaż w miejscach, gdzie nie mamy pewności, że jest to bezpieczne. Musimy uważać na skażenie wody różnymi niebezpiecznymi chemikaliami czy chociażby na sinice, których obecność w wodzie uniemożliwia wszelkie kąpiele. Niebezpieczne są jeziora czy rzeki, których nie znamy – nie wiemy, jakie mają dno, jak głębokie są i jak silny jest prąd. Nad wodą bezpieczeństwo to sprawa pierwszorzędna, poleca się zatem wybór plaż strzeżonych, hotelowych i przestrzeganie wszelkich nakazów i zaleceń od PORD-u czy innych organizacji bezpieczeństwa publicznego.

 

 Źródło: Hotel Olandia

Urlop nad wodą to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, a trzymając się kilku prostych zasad, możemy takie wakacje spędzić w naprawdę wyśmienitych humorach. Pływanie, wypożyczanie kajaków czy żaglówek, opalanie się na piaszczystej plaży – to wszystko czeka na nas w pięknym hotelu nad jeziorem Olandia.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezent
Można też kupić bon upominkowy, np. do kosmetyczki czy do drogerii.
Dodatki do rosołu
Kawałek buraka dodaję:)
Kleszcze i choroby odkleszczowe
Może kiedyś będzie szczepionka na takie choroby...
Jak długo jesteście singlami?
Ciekawe pytanie... myślę, że w każdym wieku można próbować, tylko trzeba spotkać kogoś odpowiedniego......