Wakacje nad wodą – o czym nie można zapomnieć?

19 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Wakacje w Polsce to wyjątkowo gorący czas, nic więc dziwnego w tym, że ciągnie nas nad wodę. Wiele rodzin wybiera ośrodki czy hotele położone właśnie nad morzem czy jeziorami, by spędzić beztroski czas na urlopie w pobliżu wody, która w razie czego, da nam upragnione orzeźwienie.

Kurorty pękają w szwach, zanim jednak wyjedziemy na wakacje, warto odpowiednio zaplanować wyjazd. By urlop nad wodą był udany, oto kilka rzeczy, o których nie możemy zapomnieć.

Krem z filtrem i nakrycie głowy

Niby prosta sprawa, jednak wielu urlopowiczów nie traktuje upałów z należytą ostrożnością. A to błąd, bo zamiast bawić się beztrosko na plaży, możemy nasze wakacje spędzić z bolesnymi oparzeniami w pokoju hotelowym. Na wakacje zabierzmy dobry krem z filtrem (najlepiej 50), który skutecznie ochroni naszą skórę przed oparzeniami i pozwoli nam w pełni cieszyć się z urlopu. Ważne, by szczególnie chronić wrażliwą skórę dzieci.

W wakacyjne dni przyda się również nakrycie głowy – zwłaszcza, gdy temperatura szybuje w górę. Dzięki odpowiedniej ochronie możemy uniknąć niebezpiecznego udaru cieplnego. W tym wypadku, równie ważne jest picie dużej ilości wody. Nie ruszajmy się nigdzie bez butelki wody. Najlepiej sięgnąć po wodę mineralną bezsmakową lub taką z elektrolitami, która pomoże nam uzupełnić poziom utraconych w pocie minerałów.

Plaża z ratownikiem

Przy wodnych zabawach łatwo stracić głowę lub stracić kogoś bliskiego z oczu. Zwłaszcza w momencie, gdy na plaży jest dużo ludzi i tworzy się spory hałas. Z tego powodu, wybierajmy kąpieliska z ratownikiem wodnym, który czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich zażywających wodnych kąpieli. Obecność ratownika to gwarancja, że nasze dzieci i my sami możemy czuć się bezpiecznie, a to podstawa dobrej zabawy. W realiach, gdzie co roku w wodzie ginie od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, warto mieć to na uwadze.

 

Bezpieczne kąpielisko

Tutaj znowu odwołujemy się do zdrowego rozsądku. Nie powinniśmy korzystać z tak zwanych dzikich plaż w miejscach, gdzie nie mamy pewności, że jest to bezpieczne. Musimy uważać na skażenie wody różnymi niebezpiecznymi chemikaliami czy chociażby na sinice, których obecność w wodzie uniemożliwia wszelkie kąpiele. Niebezpieczne są jeziora czy rzeki, których nie znamy – nie wiemy, jakie mają dno, jak głębokie są i jak silny jest prąd. Nad wodą bezpieczeństwo to sprawa pierwszorzędna, poleca się zatem wybór plaż strzeżonych, hotelowych i przestrzeganie wszelkich nakazów i zaleceń od PORD-u czy innych organizacji bezpieczeństwa publicznego.

 

 Źródło: Hotel Olandia

Urlop nad wodą to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, a trzymając się kilku prostych zasad, możemy takie wakacje spędzić w naprawdę wyśmienitych humorach. Pływanie, wypożyczanie kajaków czy żaglówek, opalanie się na piaszczystej plaży – to wszystko czeka na nas w pięknym hotelu nad jeziorem Olandia.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio na chyba netflix oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy...
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...