URODA I ZDROWIE

Wakacje nad morzem – co trzeba zapakować do apteczki?

6 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Wakacje nad morzem to czas relaksu, beztroski, morskich oraz słonecznych kąpieli. Jednak zdarza się, że w czasie tego rozluźnienia przydarzają się nam niegroźne, ale irytujące kontuzje czy urazy. Warto więc mieć przy sobie apteczkę z urlopowym wyposażeniem, dzięki któremu szybko zapomnimy o nieprzyjemnych dolegliwościach.

Tabletki – o nich nie można zapomnieć

Oczywiście w niemal w każdej miejscowości znajduje się apteka, jednak w przypadku, kiedy będzie trzeba wziąć lek w nocy, może być problem ze znalezieniem tej całodobowej. Dlatego w wakacyjnej apteczce powinny się znaleźć wszystkie niezbędne preparaty.

Warto zaopatrzyć się w podstawowe leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne – ból zwykle przychodzi nagle, więc zamiast się męczyć, od razu można połknąć odpowiedni środek.

Nie można też zapominać o preparatach na żołądek. Jedzenie na urlopie – zwłaszcza potraw pochodzących z innych krajów – może wiązać się z późniejszymi przykrymi konsekwencjami. Zatem tabletki na niestrawność lub odpowiednie krople są niezbędnym elementem wyposażenia urlopowej apteczki.

Nie można także zapomnieć o tabletkach na alergię. Nawet jeśli nie mamy uczulenia na co dzień, zawsze może trafić się jakiś nieznany nam dotąd alergen, który wywoła u nas przykre objawy. Na rynku dostępnych jest wiele tabletek bez recepty.

Co jeszcze warto mieć?

Wakacje to czas szalonych zabaw na plaży czy nad jeziorem. A te często kończą się otarciami czy drobnymi przecięciami. W związku z tym należy zapakować do apteczki wodę utlenioną oraz środek antyseptyczny, którymi odkazimy ranę. No i obowiązkowo plastry wodoodporne. Dzięki temu możemy szybko opatrzyć ranę i dalej oddawać się błogiemu relaksowi. Plastry wodoodporne kupisz na https://salvequick.pl/product-need/wodoodporny/

Co więcej, plastry wodoszczelne są odporne nie tylko na wilgoć, ale także na brud. Oznacza to, że do czasu samoistnego odklejenia, rana pozostaje chroniona. Takie plastry są bezpieczne dla skóry oraz zapewniają cyrkulację powietrza, dzięki czemu otarcie czy przecięcie szybciej się wygoi. Warto mieć ze sobą zestaw takich plastrów w różnych rozmiarach oraz przeznaczonych do różnych części ciała, dzięki czemu poradzimy sobie w każdej nagłej sytuacji. I będziemy się bawić bez ograniczeń!

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz