URODA I ZDROWIE

W jaki sposób poprawnie ogolić pachy?

4 września 2019, dodał: Redakcja

Jak najbezpieczniej usunąć z nich włoski krok po kroku i która metoda jest najlepsza? Sprawdź nasz poradnik.

Golenie pach krok po kroku

Każde golenie musisz zacząć od przygotowania pach. Przynajmniej raz w tygodniu wykonaj porządny, kilkuminutowy peeling ziarnisty, które usunie martwy naskórek i zapobiegnie stanom zapalnym mieszków włosowych w tej okolicy. Przed goleniem nie zapomnij o balsamie lub piance do golenia, aby uniknąć podrażnień. Z tego samego powodu zawsze najpierw przesuwaj maszynkę z kierunkiem rośnięcia włosków, a dopiero potem, za drugim lub trzecim razem, usuwaj nią włoski w przeciwnym kierunku niż rosną. To świetny patent, który pomoże zapobiec podrażnieniom skóry. Zwłaszcza, gdy golisz krótkie włoski, które są twarde. Łatwo wtedy o zranienia lub otarcia naskórka.

Po goleniu obowiązkowo nawilżaj okolicę pod pachami. Użyj delikatnego balsamu po goleniu albo hipoalergicznego, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę. Pamiętaj też, że maszynka jednorazowa służy tylko na raz. Nawet jeśli wydaje Ci się, że po jednym użyciu jest w idealnej kondycji. Bardzo trudno ją dokładnie wyczyścić i zdezynfekować, przez co mogą gromadzić się na niej bakterie. Ryzykujesz wtedy poważnymi stanami zapalnymi.

Golenie maszynką – oszczędność czasu?

Golisz pachy maszynką, bo uważasz, że to najlepsza, najszybsza i najtańsza metoda? Możesz się zdziwić, ale niekoniecznie. Na golenie pach, łącznie z przygotowaniem skóry i jej pielęgnacją tuż po depilacji, poświęcasz średnio kilka minut dziennie. Niedużo? Pomyśl ile to godzin w miesiącu, zakładając, że golisz się codziennie, a ile w ciągu całego roku. Kalkulacja jest bardzo prosta: przez dwanaście miesięcy poświęcasz na samo golenie pach nawet 120 godzin, czyli całe pięć dni. Jeśli uważasz, że to strata czasu, lepszym rozwiązaniem może być dla Ciebie depilacja laserowa pach. Pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić cenne godziny i dni, ale też niemałe pieniądze.

Gładkie pachy – raz a dobrze

Depilacja laserowa pozwoli Ci usunąć niechciane włoski pod pachami raz na zawsze. Jest idealnym rozwiązaniem, jeśli masz problem z wrastającymi włoskami, ciągłymi stanami zapalnymi, albo masz grube włoski z ciemnymi cebulkami, które bardzo szybko odrastają. To też dobry zabieg przy problemach z nadmierną potliwością i przed wakacjami, jeśli przez golenie masz ciągle podrażnioną skórę po kąpieli w morzu lub basenie.

Jeśli wahasz się, bo depilacja laserowa wydaje Ci się zbyt kosztowna, policz, ile dzięki niej tak naprawdę zaoszczędzisz. Na maszynki i akcesoria do golenia wydajesz przez całe życie niemałą fortunę. Depilacja laserowa pach to koszt kilkuset złotych za sesję. Dla trwałych efektów potrzebujesz ich od trzech do maksymalnie ośmiu. Zazwyczaj jednak wystarcza dużo mniejsza liczba zabiegów niż na przykład w przypadku nóg, bo włoski pod pachami są grubsze i łatwiej poddają się depilacji. Depilacja laserowa to też jednorazowy wydatek, podczas gdy w akcesoria do golenia musisz inwestować przez kilkadziesiąt lat. Sam zabieg trwa tylko kilkanaście minut i możesz wykonywać go przez cały rok, nawet latem, bo okolica pach jest chroniona przed słońcem.

Depilacja bez bólu

Jeśli depilacja laserowa pachy wydaje Ci się świetnym pomysłem na pozbycie się włosków na dobre, ale boisz się bólu, mamy dobrą wiadomość: nie musisz się już tym przejmować. Wiele nowoczesnych laserów ogranicza dyskomfort podczas zabiegu do minimum. Posiadają specjalne chłodzące końcówki, dzięki którym ból jest prawie zerowy. Aby po zabiegu skóra była jak najmniej podrażniona i zaogniona, pamiętaj zawsze o jej regularnym nawilżaniu, a na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem zrezygnuj z silnych kosmetyków z kwasami, peelingów czy innych kosmetyków poza nawilżającymi.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do W jaki sposób poprawnie ogolić pachy?

  1. avatar Kinga pisze:

    Byłam na depilacji laserowej pach. Są teraz gładkie, jak nigdy i nie żałuję wydanych na to pieniędzy, bo efekt zachwyca mnie każdego dnia.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Niepłodność
Możliwe, bo teraz żyjemy tak niezdrowo, oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, jemy żywność pełną chemii,...
Sprawdzone sposoby na uwodzenie...
Czasem działa na faceta takie trochę niezwracanie na niego uwagi... Zwłaszcza na tych atrakcyjniejszych,...
Przeprowadzka
Przeprowadzam się na drugi koniec miasta i muszę przewieźć wszystko z mieszkania w dość...
Spawanie
Mam znajomego, który robi to profesjonalnie i dlatego nie ma problemu jak mam...