URODA I ZDROWIE

Vanessa Savage: Kobieta w mroku – recenzja

28 stycznia 2020, dodał: pinkmause

Vanessa Savage:

Kobieta w mroku – recenzja

 

 

Ciekawy, mocny thriller psychologiczny z dusznym, ciężkim klimatem. Niewypowiedziane słowa, skrywane sekrety, zdrada, pętla kłamstw i manipulacji. Nastrój pełen napięcia i grozy, idealny dla miłośników dobrych, gatunkowo klasycznych thrillerów.

Ciekawie skonstruowani bohaterowie, wewnętrzne problemy, niewyjaśnione okoliczności wielu wydarzeń, niebanalna, trzymająca w napięciu fabuła, niespieszne tempo, mgła i duchy. Jest ciekawie i specyficznie oryginalnie. Z pozoru normalna rodzina, dziwny dom i zdarzenia z przeszłości. Ale są też tajemnicze niespodzianki pod drzwiami, miejsca, w których zimno przenika do kości i ściany które kryją w sobie brutalną prawdę. A wszystko razem intryguje i ekscytuje.

Klimatyczny thriller, który potrafi obudzić niepokój i osobliwą fascynację. Porusza czułe struny duszy i wdziera się do umysłu. Idealna książka na długie ponure popołudnie, w domu który znamy ;) Polecam serdecznie…

 

Od Wydawcy:

Przyprawiający o dreszcze thriller psychologiczny o rozpadzie rodziny i sekretach, które wciąż nas nawiedzają.

Sarah ma za sobą epizod, którego w ogóle nie pamięta – po śmierci matki przedawkowała tabletki nasenne. Rodzina i przyjaciele są pewni, że zamierzała targnąć się na swoje życie. Mąż proponuje jej specyficzną terapię – nadmorski dom w Walii, w którym się wychowywał, właśnie wystawiono na sprzedaż za bezcen. Przeprowadzka z pewnością dobrze by zrobiła i Sarze, i dzieciom.

W ofercie jest jednak pewien haczyk – piętnaście lat temu fotografia domu nie schodziła z okładek gazet. W jego murach brutalnie zamordowano całą rodzinę. Patrick wierzy jednak, że uda się przywrócić domowi dawną świetność, choć skromne fundusze ledwo wystarczą im na pokrycie podstawowych kosztów.

Wkrótce nowi sąsiedzi zaczynają sugerować, że dom jest nawiedzony, a na progu willi pojawiają się osobliwe „podarunki”. Na domiar złego morderca sprzed lat właśnie wychodzi na wolność. Sarah nie może się pozbyć wrażenia, że ktoś ją obserwuje, a historie Patricka o szczęśliwym dzieciństwie powoli tracą spójność.

Czy kobiecie uda się odkryć sekret domu, zanim rozpadnie się kolejna rodzina?

„Przekonujący portret skrywanych latami napięć” [Daily Mail]

Mocna opowieść o oszustwie, zdradzie i stracie” [The Sun]

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz