Uwaga na kosmetyki podrabiane i oszustów aukcyjnych!
Kupujesz czasami kosmetyki na aukcjach internetowych lub w mniej znanych sklepach on-line? Uważaj na podróbki! Jeśli zdarzyło ci się zakupić kosmetyk, który nie spełnił Twoich oczekiwań mimo znanej marki lub wydał ci się podejrzany to prawdopodobnie padłaś ofiarą oszustów. Ten proceder kwitnie już od wielu lat a naciągaczy nie brakuje. Przelewanie kosmetyków światowych marek stało się już dość powszechne. Kupujesz np. dobry szampon do włosów lub drogą odżywkę a dostajesz chińską podróbę lub produkt nie wiadomego pochodzenia, często przeterminowany. Jak się uchronić prze tego typu działaniami?
– Kupuj wyłącznie w renomowanych sprawdzonych sklepach, które towar posiadają bezpośrednio od dystrybutora danej marki np TUTAJ
– unikaj kupowania produktów z podejrzanie niską ceną – możliwe, że to podróbki!
– bądź ostrożna w przypadku kosmetyków niewiadomego pochodzenia lub niesolidnych dostawców
– zawsze kupuj z polecenia i sprawdzaj rzetelność sprzedawcy, opinie sklepu itp
Oto kilka znalezionych informacji z kraju w związku z falą oszukanych produktów kosmetycznych:
„Według ostatnich danych Komisji Europejskiej, polskie służby celne zatrzymały w 2010 r. ponad 3,4 mln sztuk podróbek za ok. 460 mln zł. Głównie były to papierosy, ale także odzież, zegarki, biżuterię i kosmetyki. Obrót fałszywkami szacuje się rocznie na 500 mld dolarów, co stanowi już blisko 7 proc. światowego handlu. Producenci są zdolni wypuścić na rynek fałszywe auta (Ferrari czy Porsche) czy nawet otworzyć „sklep” Apple’a. Podrabia się też polskie marki – w Chinach ruszył e-sklep z kopiami biżuterii W. Kruk.
Najczęściej fałszywki kupowane są przez Internet. W Polsce za główne miejsce obrotu nimi uchodzą serwisy aukcyjne – czytamy w gazecie.”
wyborcza.pl
www.wspolczesna.pl
„32 tys. sztuk podrobionych kosmetyków było ukrytych w pudłach na terenie magazynów w powiecie piaseczyńskim i pruszkowskim.Funkcjonariusze zabezpieczyli perfumy i wody toaletowe, które oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi – informuje Komenda Stołeczna Policji. Trzy osoby w wieku od 21 do 48 lat, u których znaleziono podróbki będą odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej. Zebrany w sprawie materiał wskazuje na to, że zatrzymani uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu – mówi Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy KSP. Czy przechwycone kosmetyki mogą być groźne dla zdrowia powodując np. uczulenia? Tego jeszcze nie wiadomo, bo zabezpieczony towar musi być dokładnie zbadany.”
www.hotmoney.pl