Urządzenia do masażu – Zestawienie najciekawszych typów

5 kwietnia 2017, dodał: AnnaK00994
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Istnieje wiele typów sprzętu do masażu ciała, a każdy z nich ma nieco inne właściwości. Nie które relaksują i rozluźniają napięte mięśnie, inne modelują sylwetkę, pobudzają metabolizm i krążenie, a jeszcze inne uśmierzają ból stawów i mięśni. Wizyta u doświadczonego masażysty na pewno przyniesie wiele korzyści, ale jak wiadomo w dzisiejszych czasach kolejki do specjalistów w danej dziedzinie są ogromne. Dlatego warto wiedzieć co nieco o urządzeniach, z których będziemy mogli skorzystać w domu lub gabinecie czy sanatorium. Poniżej znajdą Państwo przegląd najciekawszych urządzeń masujących.

 

Aquavibron

Jest to typowy sprzęt przeznaczony do masażu leczniczego, wcześniej wykorzystywany tylko w szpitalach i sanatoriach, ale teraz cieszy się dużą popularnością również w domach. Urządzenie  wykorzystuję wodę z obiegu wodociągowego pod standardowym ciśnieniem, dzięki uniwersalnym końcówką z łatwością możemy podłączyć produkt do kranu. Sprzęt wyposażone jest w 10 różnych membran wykonanych ze specjalnej gumy. Proces masażu odbywa się na zasadzie przepływu wody, która wprawia membrany w drgania. Koszt aquavibron nie przekracza 700 zł.

Efekt działania

 • regeneracja tkanki,
 • poprawa ruchliwości stawów,
 • wzrost sprężystości mięśni.

Aquavibron

Zastosowanie

Aquavibron idealnie sprawdza się przy schorzeniach reumatycznych, stomatologicznych, neurologicznych, dermatologicznych, laryngologicznych i urologicznych. Również działa leczniczo na układ oddechowy i układ krążenia, ponadto idealnie nadaję się na stany pourazowe.

 

Zalety:

 • brak ograniczeń czasowych użytkowania,
 • uniwersalne końcówki ułatwiające połączenie do nowego i starszego typu kranu,
 • terapia dużej ilości schorzeń,
 • możliwość stosowania w domu bez pomocy dodatkowych osób,
 • atrakcyjna cena.

Wady:

 • partie ciała, których nie można masować – szyja, pachy, pachwina i okolice serca.

Aquavibron - Rodzaje membran

Aquavibron posiada możliwość współpracy z dodatkowym urządzeniem, jakim jest ZOW – zamknięty obieg wody pozwala zmniejszyć jej zużycie, dzięki czemu całość jest bardziej ekonomiczna i ekologiczna.

 

Fotel Focus

Jest to świetny sprzęt o nowoczesnym wyglądzie, który sprawi, że Twoje ciało odzyska drugą młodość. Wystarczy tylko 15 minut dziennie, a fotel zrelaksuje, rozluźni napięte mięśnie, wyeliminuje stres oraz zregeneruje ciało po treningu fizycznym.

 

Jak przebiega taki masaż?

Wystarczy wygodnie usiąść i włączyć odpowiedni program, resztę wykona w profesjonalny sposób zaawansowany technologicznie fotel. Cały mechanizm masujący dostosowuje się do kształtów ciała, idealnie do niego przylegając. Jest to dobre rozwiązanie na efektywny masaż w domowym klimacie zarówno dla kobiet jak i mężczyzny.

Fotel masujący

Specyfikacja

Fotel oferuje 3 różne programy pracy, w tym dostępnych jest aż 5 rodzajów masowania pleców, o różnych prędkościach. Urządzenie wyposażone jest w 15 poduszek, które z łatwością wymasują każdą partię ciała. Jedną z ciekawszych funkcji jest jednoczesny masaż ostukujący i ugniatający, co jest efektywne i z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. Ponadto fotel Focus automatycznie rozkłada się do pozycji leżącej oraz posiada pilot z wyświetlaczem, który pokazuje aktualnie masowane partie ciała, co również jest przydatną funkcją.

 

Zalety produktu Focus

 • samodzielna konfiguracja trybów pracy,
 • wygoda w sterowaniu, wszystkie funkcje dostępne z poziomu pilota,
 • masowanie wybranej części ciała (plecy, łydki lub uda),
 • masaż całego ciała,
 • użytkowanie bez pomocy osób trzecich,
 • regulacja wysokości i szerokości.

Wady

 • dosyć wysoka cena.

 

Medi stream 3000

Jest to wodne łóżko służące do masażu całego ciała, od głowy do stóp. Proces masażu odbywa się na zasadzie przepływu strumieni wody przez dysze, które są umieszczone pod powłoką materaca. Urządzenie poprawia stan zdrowia rozluźniając mięśnie, pobudzając metabolizm, stymulując krążenie naczyniowe i limfatyczne. Z urządzenia możemy skorzystać w sanatorium lub przychodni. Jest to ciekawe rozwiązanie, które na pewno zapewni dobre samopoczucie i odprężenie ciała. W zależności od potrzeb możemy skorzystać z opcji masowania całego ciała lub poszczególnych ich części. Tego typu masujące łóżko działa podobnie jak profesjonalny ręczny masaż, dlatego jest tak popularnym zabiegiem. Koszt związany z odbyciem 10 zabiegów nie przekroczy 150 zł.

Wodne łóżko do masażu

Najczęściej urządzenie obsługiwane jest przez lekarza lub terapeutę, który w łatwy sposób dostosowuje ustawienie masażu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przedstawiane urządzenia z łatwością mogą Państwo znaleźć w internecie, jedną ze stron oferujących urządzenia do masaży jest http://eresmedical.com.pl/category/sprzet-rehabilitacyjny/urzadzenia-do-masazu. Warto rozważyć darmowy montaż, czy szkolenie z obsługi w razie potrzeby.

 

TheraGe

To urządzenie masujące wytwarzające trójwymiarowe wibracje, które przekładają się neurologicznie i mechanicznie na ciało. Sprzęt wykorzystywany jest do terapii kręgosłupa, dlatego, jeśli posiadasz któryś z poniższych wskazań, to warto wybrać się na zabieg, który z pewnością przyniesie rezultat.

Wskazania:

 • mięśniobóle,
 • dyskopatia,
 • rozszczep kręgosłupa,
 • udar mózgu,
 • uszkodzenia rdzenia kręgowego,
 • zaburzenia dopływu krwi i inne.

Jak to działa?

Osoba kładzie się na płycie, która równomiernie wibruję na całej powierzchni pleców. Rdzeń kręgowy otrzymuję wiele zewnętrznych bodźców i zostaje przeciążony, co daje efekt rozluźnienia mięśni całego ciała. Masaż jest całkowicie bezpieczny.

Masaż jest niepowtarzalną terapią dla naszego ciała. Przedstawione urządzenia mają różne właściwości i zalety, których wszystkich nie sposób wymienić, lecz wszystkie łączy to samo – profesjonalny masaż dający wiele korzyści, a jego efekt zobaczymy już po pierwszym zabiegu.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...