Umiejętne odchudzanie

2 października 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

diet

Statystyki WHO wyraźnie podkreślają, iż problem nadwagi i otyłości w ciągu ostatnich lat urósł do rangi epidemii. Szacuje się, że w co dziesiątym kraju na całym świecie ponad 60% populacji ma nadwagę. Według sprawozdania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad miliard ludzi na całym świecie ma nadwagę, a niemal 300 milionów z tych osób cierpi na otyłość.

Wszyscy uważają, iż znają odpowiednią dietę na skuteczne odchudzanie. Ale czy na pewno, jest to prawda? Jak bowiem wynika z
ostatnich badań brytyjskich lekarzy, blisko 40% osób odchudzających się, po zakończeniu diety niestety szybko wraca do poprzedniej wagi, a niejednokrotnie jeszcze bardziej tyje.  Jak twierdzą dietetycy odchudzanie wcale nie musi być przykrą katorgą. Ważne jest jednak uświadomienie faktu, iż pierwszym krokiem jest poznanie przyczyny otyłości i dopiero wtedy można zacząć skuteczne odchudzanie. Mnóstwo osób nie zdaje sobie z tego sprawy, stąd kilka praktycznych i ważnych rad.

dieta-fot.-fotolia.com_-500x281Skuteczna dieta – czyli, co wyeliminować ze swojego menu:

1. Pożegnaj się z białym pieczywem, masłem, tłustym mlekiem, pełnotłustymi serami, cukrem, poranną małą czarną i innymi używkami.
2. Odstaw ciężkostrawne produkty, fast foody i wszystkie pokarmy konserwowane oraz barwione chemicznie.
3. Nie jedz tłustych wędlin, pasztetów, słodyczy, soli.
4. Wyeliminuj złe węglowodany, takie jak np. makaron pszenny, ryż.

Istotne jest także uświadomienie sobie faktu, iż obsesyjne odchudzanie może przerodzić się w poważniejszą chorobę. Anoreksja, czyli jadłowstręt, to poważna choroba, która rozpoczyna się niepostrzeżenie. Od zwykłego odchudzania lub chęci zmiany wyglądu, którego nie akceptujemy do poważnych zaburzeń droga jest bardzo krótka i niezwykle trudno odnaleźć granicę między odchudzaniem a anoreksją – chorobą.

Objawy niepokojące, czyli na co należy zwracać uwagę:

●    mniejsza odporność – większa podatność na przeziębienia oraz różne infekcje,
●    osłabienie kondycji włosów,
●    rzadsze miesiączki,
●    uczucia zimna,
●    ciągłe zmęczenie, osłabienie,
●    obniżenie libido,
●    wstręt do jedzenia, bóle brzucha pojawiające się po posiłkach.

Przy takich objawach wskazane jest wykonanie Testu Obciążeń, który kompleksowo ocenia stan zdrowia i pomaga w ustaleniu przyczyn otyłości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze odchudzanie jest kontrolowane i nie przyniesie efektów ubocznych, ani nie doprowadzi do choroby. Po teście, który trwa niecałe 45 minut i jest bezbolesny można otrzymać dokładną i indywidualną formę kuracji oczyszczającej i już po kilku dniach widzieć różnicę i czuć się lżej.

Specjalista radzi
dietJeśli masz nadwagę, zanim zaczniesz się odchudzać, zgłoś się koniecznie do specjalisty, aby wykonać Test Obciążeń Organizmu. Jest to konieczne również wtedy, kiedy chorujesz na serce, czy choroby układu krążenia. Duża otyłość wymaga osobnego traktowania. Lepiej nie odchudzać się na własną rękę, tylko zaufać specjalistom. Wizyta u specjalisty jest również potrzebna wtedy, kiedy w trakcie odchudzania pojawiają się symptomy, które nas niepokoją lub także wtedy, kiedy w krótkim czasie planujemy zrzucić wiele kilogramów, a niekoniecznie jesteśmy otyli. Powodem twoich trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów mogą być także obciążenia organizmu, takie jak toksyny, metale ciężkie, grzyby, pasożyty czy problem z metabolizmem glutenu. Warto więc wykonać Test Obciążeń Organizmu, który kompleksowo oceni stan Twojego zdrowia”- Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Autor: Andrzej Kopiecki

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Czy znacie jakiś ośrodek terapii na…
Pacjent musi jednak chcieć wyjść z nałogu, najlepsze osrodki nie pomogą bez jego chęci...
Częstochowa
Najszybciej można znaeźć pracę przez agencje pracy, oczywiście nie jakąś super, ale taką...
Fryzura a zawód
Wg mnie fryzura to drugorzędna sprawa, a o powadze świadczy zachowanie...
Jak urządzić łazienkę dla osoby sta…
Polecam też dobre punktowe oświetlenie jak ktoś ma problem ze wzrokiem...