UltraShape

19 listopada 2010, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Tkanka tłuszczowa to wspaniały magazyn energii, który ponadto zapewnia nam izolację cieplną oraz chroni przed urazami. Posiada on jednak pewną wadę, a mianowicie to, że adipocyty mają zdolność do właściwie nieograniczonego magazynowania tłuszczu. Stąd też jeżeli dostarczamy organizmowi więcej kilokalorii niż jest on w stanie wykorzystać, to nasze komórki tłuszczowe zwiększają objętość, a ciało coraz mniej przypomina figurę klepsydry. Trudno idealnie wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dla organizmu, ale istnieje wiele sposobów na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, a jednym z bardziej skutecznych jest zabieg UltraShape.
Problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach oraz bokach zwanych „uchwytami miłości” dotyczy ogromnej ilości ludzi, bez względu na płeć. Dlaczego tak się dzieje?
Z upływem lat zgromadzony tłuszcz staje się mniej podatny na spalanie w procesach metabolicznych. Dolne partie ciała 6 razy łatwiej magazynują tłuszcz i 6 razy trudniej się go stamtąd pozbyć. Utrata tkanki tłuszczowej wyłącznie w tej partii ciała nie jest niestety możliwa, a odchudzanie kończy się bowiem głównie utratą krągłości z górnych partii (szczególnie biustu). Przybieranie na wadze może mieć również podłoże hormonalne. W takiej sytuacji pomóc nam może medycyna estetyczna, a zwłaszcza zabieg UltraShape, który w odróżnieniu od liposukcji i plastyki powłok brzusznych jest zupełnie nieinwazyjny.

Specyfika zabiegu UltraShape

UltraShape to przełomowa technologia, która została opatentowana w 2000 roku, a do tej pory wykorzystano ją w ponad 200 tysiącach zabiegów w 57 krajach. Urządzenie UltraShape emituje zogniskowane fale dźwiękowe, które selektywnie rozbijają komórki tłuszczowe. Odbywa się to bezboleśnie, bezinwazyjnie oraz bez znieczulenia, a pacjent natychmiast po zabiegu może powrócić do codziennych czynności. Ponadto dzięki unikalnej technologii śledzenia, która poprzez algorytm programowy trójwymiarowo mapuje obszar zabiegu w czasie rzeczywistym i wyraźnie wskazuje jego granice, efekt zabiegu jest jednorodny i precyzyjny, a nasze ciało gładkie, bez nieestetycznych wgłębień.

Przebieg zabiegu UltraShape

Pierwszą czynnością wykonywaną przez lekarza jest zbadanie pacjenta oraz wyznaczenie obszaru, który zostanie poddany zabiegowi. Po tej wstępnej fazie rozpoczyna się proces spalania tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia UltraShape. – Operator trzyma głowicę dostarczającą energię ultradźwiękową i delikatnie przemieszcza ją na zaznaczonym obszarze, cały czas wspomagając się techniką śledzenia. W tym czasie fale ultradźwiękowe selektywnie uszkadzają komórki tłuszczowe poprzez rozrywanie ich błon, a to z kolei prowadzi do uwolnienia trójglicerydów. Selektywność oznacza, iż rozbijana jest tylko tkanka tłuszczowa, a tkanki otaczające, jak również naczynia krwionośne, limfatyczne i nerwy obwodowe pozostają nietknięte – tłumaczy dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu. Po wykonanym zabiegu, który w zależności od wielkości obszaru, trwa od godziny do półtorej, pacjent może od razu powrócić do swoich zajęć. Dr Rybak zaleca jednak wykonanie masaży zarówno przed jak i po zabiegu, by najpierw odpowiednio rozluźnić tkanki, a następnie przyspieszyć usuwanie tłuszczu i poprawić kondycję skóry.

Co się dzieje z tłuszczem?

To jedno z najbardziej nurtujących przyszłych pacjentów pytań, ponieważ każdy chciałby wiedzieć, czy uwolniony z komórek tłuszcz nie zagraża jego bezpieczeństwu. Proces absorpcji tłuszczu dr Wojciech Rybak z wrocławskiej klinki Ars Estetica wyjaśnia następująco: – Zawartość adipocytów, czyli przede wszystkim trójglicerydy, przedostają się do płynu międzykomórkowego. W trakcie transportu przez naczynia i przestrzenie międzykomórkowe trójglicerydy podlegają licznym procesom metabolicznym i są katabolizowane, czyli niejako uproszczone, do wolnych kwasów tłuszczowych i w tej postaci trafiają do wątroby. Wątroba nie rozróżnia kwasów tłuszczowych, które pochodzą ze zniszczonych komórek od tych, które są odzyskane z komórek na potrzeby fizjologiczne, ani od tych, które pochodzą ze spożytych kilka godzin wcześniej posiłków. A zatem uwolnione w trakcie zabiegu UltraShape trójglicerydy oraz ich pochodne są przetwarzane na potrzeby organizmu w jak najbardziej naturalny sposób.

Efekty zabiegu UltraShape

Zaraz po zabiegu UltraShape skóra staje się bardziej gładka, a po dwóch tygodniach możemy zaobserwować efekt spalania tkanki tłuszczowej, ponieważ jej grubość zmniejsza się o ok. 4-5mm, a my tracimy w obwodzie ok. 2 cm. Aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, należy powtarzać zabiegi w odstępach cztero-, sześciotygodniowych. Po wykonaniu trzech zabiegów możemy liczyć na zredukowanie obwodu nawet o 6-10 cm. Osiągnięte rezultaty są trwałe, a zatem nie potrzebujemy zabiegów podtrzymujących.

Dla kogo jest przeznaczony

Zabieg UltraShape może być wykonywany u kobiet oraz mężczyzn bez względu na wiek. Jedynym ograniczeniem jest to, że nadwaga nie może być większa niż 8 kilogramów. UltraShape skutecznie spala tłuszcz zalegający głównie na brzuchu, udach oraz bokach. Jest to idealna alternatywa dla osób, które pragną wymodelować sylwetkę, ale nie chcą ingerencji chirurgicznej.
Zabieg UltraShape nie może być wykonywany u kobiet będących w ciąży lub karmiących piersią. Innymi przeciwwskazaniami są: choroby metaboliczne (np. cukrzyca), wirusowe zapalenie wątroby, zaburzenia krzepliwości krwi, wszczepiony stymulator serca lub przepuklina w obszarze planowanego zabiegu.

Zalety zabiegu UltraShape:

–    bezpieczeństwo, usuwanie tłuszczu przez naturalne procesy fizjologiczne i metaboliczne;
–    skuteczność, trwały efekt;
–    nie wpływa na codzienną aktywność, brak okresu rekonwalescencji;
–    nieinwazyjny, brak bólu, znieczulenia, blizn oraz szwów;
–    jednolicie wymodelowane kontury ciała;
–    brak ograniczeń wiekowych pacjenta.

Koszt zabiegu

Niewiele klinik medycyny estetycznej w Polsce wykonuje zabieg UltraShape, chociaż metoda ta zyskuje dużą popularność. Najczęściej za jeden zabieg, w którym spalanie tłuszczu dokonuje się na dużym obszarze brzucha (ok. 250 cm2, czyli np. prostokąt o wymiarach 25 cm x 10cm) musimy zapłacić 2800 zł. Taki cennik obowiązuje w szczecińskim Laser Studio oraz warszawskim centrum Elite. Kliniki, w których zabieg jest objęty promocją proponują oczywiście niższe ceny i tak w Hotelu Nefretete Medical SPA w Libertowie (10 km od Krakowa) koszt spalania tłuszczu metodą UltraShape to 2500 zł, natomiast w Ars Estetice we Wrocławiu zapłacimy 2250 zł.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz