URODA I ZDROWIE

„Układ doskonały” – recenzja

17 października 2013, dodał: Redakcja

Jennifer Probst: „Układ doskonały”

To amerykański bestseller, który znalazł się na prestiżowych listach najlepiej sprzedających się książek wg „New York Timesa” i „Wall Street Journal”. Fabuła powieści opiera się na znanym baśniowym schemacie „biednego Kopciuszka” i „bogatego księcia”, uklada zakończenie, jak zwykle u tej autorki, musi być szczęśliwe. Aleksa – właścicielka księgarni stojącej na skraju bankructwa, jest w fatalnej sytuacji finansowej, a nie chce sprzedawać rodzinnego domu, by ratować firmę. Ucieka się do magicznych zaklęć, które mają jej przynieść wybawienie w postaci majętnego kandydata na męża. Nie przeczuwa, że miłość, dla której nie przewidywała miejsca w małżeńskim kontrakcie, jest tak blisko…
Nieoczekiwanie w życiu Aleksy pojawia się Nick – brat jej przyjaciółki, który niegdyś odrzucił jej nastoletnie uczucie. Okazuje się, że i on szuka kogoś, z kim mógłby się formalnie związać – bo pod tym warunkiem może odziedziczyć fortunę swojego stryja. Jest architektem, człowiekiem sukcesu, który nie szuka miłości, lecz czysto „biznesowego” układu.
Jak potoczą się losy tej pary, z której każde ma swój plan i cel? Czy miłość okaże się silniejsza niż chłodne kalkulacje? Jennifer Probst świetnie konstruuje miłosną intrygę, a jej bohaterowie to ludzie z krwi i kości, którzy dają się porwać silnym emocjom i kładą wszystko na jedną kartę. W tej rozgrywce nie będzie jednak przegranych… Zapraszam do lektury!
Kamila W.

Książkę poleca Wydawnictwo AKAPIT PRESS – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz