Organizacja przyjęć weselnych trendy na 2014/2015 | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Organizacja przyjęć weselnych trendy na 2014/2015

3 września 2014, dodał: Sfera Group
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

file1409745652

Moda na wesela stylizowane, z motywem przewodnim w tle, ustąpiła miejsca przyjęciom w naturalnej scenerii. Polacy coraz częściej decydują się na ucieczkę od miejskiego zgiełku w stronę ciszy, niewymuszonej formy przyjęcia, z pięknymi widokami w tle. Góry są miejscem, gdzie para młoda odnajduje to, co stanowi o udanym przyjęciu weselnym.

Wesele na topie

Świeże powietrze, zjawiskowe widoki, spacerowe trasy – to tylko kilka argumentów przemawiających za organizacją przyjęcia w górach. – Wesela w górach stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków – mówi Joanna Hoc-Kopiej, Specjalistka ds. planowania wesel z Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza. – Fani górskich atrakcji chcą spędzić ten najważniejszy dzień w życiu w swojej ulubionej scenerii. Lokalizacja sprawia, że obok samej zabawy, goście mają do wyboru także szereg innych rozrywek, m.in. piesze wędrówki. Pamiętajmy jednak, że całą uroczystość należy zaplanować odpowiednio wcześniej. Standardowy okres oczekiwania na salę weselną w atrakcyjnym miejscu wynosi około 2 lata – dodaje ekspert.

Malownicze tereny znajdziemy nie tylko w Tatrach. Także tereny Dolnego Śląska zasługują na szczególną uwagę – okolice Karpacza to wiele atrakcji wartych zwiedzenia – zamki, pałace, dawne twierdze. Samą ceremonię zaślubin można zorganizować w plenerze, w stylowych świątyniach i kościółkach – dużą popularnością cieszy się np. Świątynia Wang w Karpaczu.

Aktywne poprawiny

Po samym weselu nic tak nie postawi na nogi jak długi spacer na świeżym powietrzu po górzystym terenie. W zależności od pory roku, góry oferują zróżnicowane formy rozrywki. Zima to idealny czas na zorganizowanie kuligu dla zaproszonych gości, natomiast ciepłe pory roku sprzyjają wspólnej wędrówce lub zwiedzaniu okolicznych atrakcji. – Goście naszego obiektu często nie chcą powielać schematu z pierwszego dnia zaślubin i preferują aktywną formę wypoczynku na świeżym powietrzu – podkreśla Joanna Hoc-Kopiej. – Obok przyjemności z samego spaceru, tak spędzone poprawiny znacząco wpływają na poprawę samopoczucia, nadwyrężonego przyjęciem, które często trwa do białego rana – dodaje.

Nie da się ukryć, że jednym z najistotniejszych elementów tak ważnej uroczystości jest dobra kuchnia. Świeże powietrze, aktywne spędzanie czasu i malownicze widoki – wszystko to znacznie pobudza apetyt gości. – Wybierając obiekt weselny, zwróćmy uwagę na potrawy znajdujące się w menu. Powinno bazować na daniach uniwersalnych, dostosowanych do różnych gustów kulinarnych naszych gości. Warto jednak urozmaicić je o kilka potraw kuchni regionalnej, która zachwyca swoją prostotą – przekonuje Joanna Hoc-Kopiej. – Potrawy najczęściej bazują na treściwych składnikach: ziemniakach, kapuście, pieczonym mięsie.

Ważnym argumentem, przemawiającym za organizacją przyjęcia weselnego w górach, jest także piękna sceneria. Naturalny plener, swoboda, szczyty górskie w tle – nie wymagają dodatkowych aranżacji, istotnych z punktu widzenia ślubnej sesji zdjęciowej.

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz