Ubezpieczenie na życie dla młodych rodziców – dlaczego warto? Czy istnieje ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ubezpieczenie na życie dla młodych rodziców – dlaczego warto? Czy istnieje ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka?

7 grudnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

GUS informuje, że w 2022 roku zwiększyła się o ponad 670 mln zł wysokość łącznych składek przypisanych brutto w kategorii ubezpieczeń na życie w Polsce w stosunku rok do roku. Polacy coraz częściej ubezpieczają się w ten sposób. Wśród osób ubezpieczonych są m.in. młodzi rodzice. Dlaczego właśnie w ich przypadku warto podpisać umowę ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie dla młodych rodziców – sprawdź, jaką ochronę może zapewnić

Ubezpieczenie na życie pozwala nam objąć ochroną to, co najważniejsze – życie nasze i najbliższych. To rodzaj polisy, która w swojej najbardziej podstawowej formie umożliwia otrzymanie świadczenia na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej w okresie trwania ochrony. Pieniądze wypłacone w takim przypadku zostają przekazane osobom uposażonym jako odszkodowanie, które mogą przeznaczyć na bieżące wydatki.

Jednak ubezpieczenie na życie może mieć o wiele szerszy zakres. Wówczas są to polisy:

  • na życie i zdrowie (na życie i dożycie),
  • na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym,
  • indywidualne lub grupowe.

Dla młodych rodziców, którzy właśnie powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, oczekują na narodziny lub planują powiększenie rodziny, dobrym pomysłem może być wykupienie ubezpieczenia na życie i zdrowie, które pozwoli na zabezpieczenie finansowe wskazanych uposażonych. Ponadto pozwolą na korzystanie z rozszerzonego zakresu ochrony np. na wypadek pogorszenia stanu zdrowia, wystąpienia nieszczęśliwego wypadku lub choroby czy też w razie wystąpienia ważnych chwil w życiu, jak urodzenie dziecka. Warto zapoznać się z możliwymi rozszerzeniami odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela, co możliwe jest np. na stronie https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-zycia-i-zdrowia/ubezpieczenia-zdrowotne/.

Narodziny dziecka jako zdarzenie ubezpieczeniowe

Zdarza się, że polisa na życie rodziców uwzględnia wypłatę określonego świadczenia, jeśli w danym czasie trwania ochrony urodzi się dziecko. Na przykład w ramach ubezpieczenia na życie w UNIQA „Ochrona z Plusem – Pakiet ochronny” towarzystwo gwarantuje, że jeśli osobie ubezpieczonej urodzi się dziecko, otrzyma ona wypłatę świadczenia z tytułu takiego wydarzenia.

Kiedy wypłacane jest świadczenie z tytułu urodzenia dziecka – co z karencją?

W przypadku niektórych ubezpieczeń na życie dla młodych rodziców, w tym także tych opisywanych na stronie https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-na-zycie/,  można uzyskać nie jedno, a kilka świadczeń związanych z urodzeniem się dziecka. Podstawowe dotyczy po prostu porodu – jednego lub kilku dzieci, niezależnie od tego, czy będzie to poród siłami natury, czy też poprzez cesarskie cięcie. UNIQA jednocześnie zapewnia świadczenie na wypadek urodzenia się dziecka wymagającego leczenia, oraz tragedii, jaką jest urodzenie martwego noworodka.

Przy wypłacie świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka wymagającego leczenia ubezpieczyciel UNIQA pokrywa przy tym (przy rozszerzeniu ochrony ubezpieczeniowej) koszty maksymalnie 12 konsultacji z lekarzami specjalistami.

Należy pamiętać o tym, że świadczenie z polisy na życie rodziców z tytułu urodzenia się dziecka nie zawsze zostanie wypłacone, pomimo trwającej ochrony. Jest to związane z obowiązującym okresem karencji, czyli wyczekiwania. Na przykład w UNIQA w polisach na życie okres karencji, czyli czas, w którym odpowiedzialność towarzystwa jest wyłączona, liczony jest od daty początku obowiązywania ochrony i wynosi 10 miesięcy na urodzenie się dziecka i urodzenie się dziecka wymagającego leczenia.

Jak zabezpieczyć dziecko na przyszłość w ramach ubezpieczenia na życie?

Młodzi rodzice mogą myśleć nie tylko o własnym bezpieczeństwie, ale i o zabezpieczeniu na przyszłość swoich dzieci. Pomocny okazuje się przy tym pakiet ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. W UNIQA jest to Ochrona z Gwarancją Kapitału, w wersji Pakietu Ochrony Dziecka, który zapewnia świadczenia wypłacane przez towarzystwo w przypadku:

  • poważnego zachorowania,
  • operacji medycznej,
  • pobytu w szpitalu,
  • uszczerbku lub uszkodzenia ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Dodatkowo w razie choroby lub wypadku ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty świadczeń, z których ubezpieczony i jego najbliżsi mogą korzystać wielokrotnie, do wyczerpania limitu 6000 zł na każde zdarzenie, w ramach świadczenia opiekuńczego Opieka24.

Więcej na temat ubezpieczenia na życie przeczytasz na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-na-zycie/.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy dokarmiacie gołębie?
Gołębie znakomicie sobie radzą bez pomocy człowieka, wystarczy im nie przeszkadzać:)
Kolorowanki
Ze zwierzątkami ma wydawnictwo RM, bardzo fajne są tam też naklejki w środku kolorowanki
Plamki na paznokciach
Czasem to wpływ toksyn, które kumulują się w organizmie.
Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
Dobre perfumy zawsze są na miejscu.