URODA I ZDROWIE

Ty, on i jego prostata. Co powinna wiedzieć o niej każda kobieta?

6 listopada 2020, dodał: Redakcja

Zdrowie i sprawność naszych najbliższych jest dla nas, kobiet, najcenniejsze. Jak wiadomo, jednym z narządów, a ściślej mówiąc gruczołów, o który należy szczególnie dbać u mężczyzn „w pewnym wieku”, jest prostata. Wpływa ona m.in. na prawidłowe oddawanie moczu. Co każda kobieta wiedzieć o prostacie powinna?

prostata

Zacznijmy od tego, czym jest prostata. To gruczoł krokowy umiejscowiony pod pęcherzem moczowym. Nic więc dziwnego, że gdy nabiera większych rozmiarów, wpływa to negatywnie na oddawanie moczu, a ściślej mówiąc powoduje u mężczyzn pragnienie częstego oddawania moczu. Nie mogą oni jednak w pełni opróżnić pęcherza, co jest irytujące. Również sam strumień moczu nie jest już tak imponujący, jak dawniej. Sytuacja ta dotyczy mężczyzn po 40-tym roku życia i starszych, a jak wiemy, mężczyźni o swoją kondycję niespecjalnie dbają i często to my, kobiety, musimy namawiać ich na badania profilaktyczne. Zdecydowanie warto robić to regularnie po 40-tce.

Jeśli twój mężczyzna nie osiągnął jeszcze wieku średniego, tym bardziej powinnaś zainteresować się jego prostatą, aby pomóc mu utrzymać ją w dobrej kondycji. Zarówno starszemu, jak i młodszemu mężczyźnie zalecana jest urozmaicona, zdrowa dieta, bogata w cynk i selen. Warto też stosować suplementację bogatym w te składniki preparatem dla mężczyzn takim jak Doppelherz® aktiv Na prostatę Forte z palmą sabałową wspierającą prawidłowe funkcjonowanie prostaty i odpowiedni przepływ moczu.

Zawarty w suplemencie diety cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji rozrodczych oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, natomiast selen przyczynia się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy. Oprócz tego Doppelherz® aktiv Na prostatę Forte zawiera witaminę E oraz mangan pomagające w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, a także składniki roślinne wspierające prawidłowe funkcjonowanie prostaty: palmę sabałową, wyciąg z korzenia pokrzywy i olej z pestek dyni. Przyjmując suplementy diety, warto pamiętać o tym, by robić to regularnie i konsekwentnie.

 

Dla prawidłowego funkcjonowania prostaty ważne jest również przestrzeganie kilku zasad: nienoszenie zbyt obcisłej bielizny, unikanie przegrzania np. zbyt gorących kąpieli, regularne uprawianie sportu i pobudzanie krążenia krwi. Bo właśnie o krążenie tu chodzi! Na koniec najprzyjemniejsze – seks! Regularne współżycie płciowe jest jednym z elementów dbania o męską prostatę.

 

Źródła:

https://mojasilawitalnosci.pl/produkty/doppelherz-aktiv-na-prostate-forte
https://mojasilawitalnosci.pl/wszystkie-kategorie/sila-w-nim/jak-przekonac-mezczyzne-do-dbania-o-prostate

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

firany czy rolety?
Ja jestem fanką połączenie firan z zasłonami. Moim zdaniem wygląda to bardzo elegancko,...
Jaki dobry psycholog w Warszawie
Najważniejsze jeśli psycholog potrafi szybko zdobyć zaufanie pacjenta, co jest niezwykle ważnym elementem skutecznej terapii.
Markowe ubrania używane
ja kupiłam mnóstwo perełek od markowych ubrań po mniej znane totalnie w klimacie vintage :)
zaczerwieniona twarz
Zawsze dobrze jest iść po porade do lekarza. To moga być rózne przyczyny...