Od dłuższego czasu, możemy zauważyć, że ludzie co raz częściej zwracają się ku naturze, prostym składom kosmetyków naturalnych i domowym przepisom na środki czystości. Choć nie są one tak pachnące i kolorowe jak produkty z drogerii to mają nad nimi ogromną przewagę. Nie zawierają szkodliwych substancji, zbędnych dodatków, są ekologiczne i bardziej wydajne.
Jednym z takich produktów, do którego chętnie wracamy są wytwarzane tradycyjnymi metodami naturalne mydła marsylskie, znane ludzkości od stuleci.
Oryginalne mydło marsylskie, jak sama nazwa wskazuje wytwarzane były we francuskiej Marsylii już w 17 wieku. Do dnia dzisiejszego ich metoda wytwarzania i skład pozostały niezmienne. Producenci, którzy chcą nazywać swoje mydła marsylskimi, muszą przestrzegać ściśle określonych warunków jego produkcji i składów.
Oryginalne mydło marsylskie składa się z 4 podstawowych składników takich jak woda, oliwa z oliwek, olej palmowy i sól kuchenna. Reszta to dodatki nadające koloru, zapachu czy wzbogacające właściwości pielęgnacyjne.
Na półkach sklepów z kosmetykami naturalnymi spotkamy mydła marsylskie z dodatkiem lawendy, rozmarynu, jaśminu, mięty czy innych składników. W każdym przypadku powinny to być składniki roślinne, ponieważ prawdziwe mydło marsylskie nie może zawierać żadnych sztucznych dodatków, konserwantów i stabilizatorów. Tradycyjne mydło marsylskie jest hipoalergiczne oraz bakteriobójcze i jest polecane przy pielęgnacji skóry dla wszystkich niezależnie od wieku. Z powodzeniem mydło marsylskie może być stosowane u dzieci i noworodków ponieważ nie wysusza ono ich delikatnej i wrażliwej skóry.
Mydło marsylskie służy nie tylko do mycia ciała. Wiele mam używa mydła do prania dzięcięcych ubranek minimalizując tym samym ryzyko podrażnień od proszków czy płynów do prania. Niektórzy z nas mydłem marsylskim myją głowę gdyż doskonale oczyszcza ono skórę z łupieżu i wspomaga walkę w wypadaniem włosów. Mydła marsylskie wykazują również świetne właściwości dezynfekujące, dlatego warto je mieć zawsze w domu i w razie braku wody utlenionej użyć do przemywania ran i skaleczeń.
Tradycyjne mydło marsylskie to także rewelacyjny, naturalny i ekologiczny środek do sprzątania i mycia powierzchni. Wystarczy rozpuścić kawałek mydła w wodzie i używać do mycia podłóg, czyszczenia blatów a po zmieszaniu z niewielką ilością octu do mycia szyb.
Jak widać mydło marsylskie może stać się w naszym domu najbardziej wszechstronnym produktem. Należy pamiętać tylko aby wybierać oryginalne mydła marsylskie wytwarzane wg tradycyjnych receptur bez zbędnych dodatków.
Włoskie mydła marsylskie wytwarzane metodą tradycyjną w 100% roślinne i certyfikowane przez Econat z ogromną zawartością kwasów tłuszczowych (80%) oraz dodatkiem organicznej oliwy z toskańskich oliwek tłoczonej na zimno dostępne są w sklepie internetowym Biolinea.pl