Topowe artykuły dla niemowląt i dzieci – bezpieczne, ekologiczne i rozwijające

19 sierpnia 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Na prawidłowy rozwój dziecka wpływa wiele czynników i nie wszystkie zależą wyłącznie od indywidualnych predyspozycji jego samego oraz genetycznych uwarunkowań. Odpowiednie bodźce oraz umiejętności, można przekazać dziecku także podczas wykonywania codziennych czynności oraz przy okazji zabaw. Rodzic odgrywa zatem w rozwoju dziecka bardzo ważną rolę, jeśli nie kluczową. To on powinien zatem dobierać dla niego takie zabawki oraz kreować scenariusze zabaw, by dziecko było radosne, odprężone, a jednocześnie stymulowane do zabawy. Jakie artykuły kupować, by wspólnie bawić się w dobrym nastroju?

Topowe artykuły dla niemowląt i dzieci

Rozwój dziecka, a rodzic – o czym warto pamiętać?

Rozwijanie przez zabawę to clue każdej codziennej czynności oraz motto, które powinno towarzyszyć rodzicom każdego dnia. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że tak wielu specjalistów w dziedzinie pediatrii podnosi rangę kupowania odpowiednich zabawek i tworzenia takich scenariuszy zabaw, które pobudzają wszystkie najważniejsze sfery rozwoju dziecka.

Nie każdy rodzic wie, jakie akcesoria i zabawki, a także worki i pojemniki na zabawki są dobre dla jego dziecka. Nie każdy też ma świadomość, że kupowanie pierwszego lepszego przedmiotu może przynieść maluchowi więcej szkody, niż pożytku. Rozwijanie świadomości u rodziców jest zatem niezwykle ważne, a marki premium specjalizujące się w produkcji zabawek dla dzieci wiedzą o tym doskonale!

To dzięki nim dziecko otrzymuje przedmiot, który umożliwia mu swobodny rozwój, a rodzic pewność, że dostarcza dziecku odpowiednią zabawkę, w dodatku bezpieczną i wykonaną z jakościowych materiałów. Sprawdź takie zabawki na: dladzidzi.pl

Jakie zabawki kupić, by dziecko mogło się rozwijać?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by sięgać po produkty do stymulacji zmysłów. Bardzo ważny będzie tutaj wzrok, słuch i dotyk. W przypadku niemowlaka i jego pierwszych miesięcy życia można kierować swoją uwagę na produkty szeleszczące, mieniące się oraz wykonane z mięciutkiego pluszu. Dziecko po ukończeniu mniej więcej 5. miesiąca życia zacznie też mocniej gryźć, a uwarunkowane to będzie pojawianiem się pierwszych ząbków. Ważne, aby zabawki, które otrzyma były zatem wykonane również z elementów miękkiego, nieco gumowego, ale elastycznego materiału, który będzie mogło włożyć do ust i swobodnie podgryzać bolącymi oraz swędzącymi dziąsłami. Nie wiesz, jaką pierwszą zabawkę podarować maluchowi? Tutaj sprawdzą się kolorowe zawieszki w postaci zwierzątek, czy też po prostu geometrycznych kształtów. Kostki z zawieszonymi kółkami, kwadratami, czy też grzechotki. To wszystko zaczaruje i zatrzyma uwagę dziecka.

No właśnie co o samych grzechotkach warto wiedzieć? To świetny gadżet służący do rozwoju zmysłu słuchu, ale jeśli będzie ona posiadała dość cienki i wygodny chwytnik to dziecko będzie także odpowiednio ćwiczyło swoje rączki. Warto o tym pamiętać, szczególnie wtedy, gdy maluch nie przejawia większego zainteresowania otoczeniem. Stymulowanie go do sięgania po przedmioty, a następnie potrząsania nimi wpłynie korzystnie na jego dalszy rozwój.

Dziecko bardzo dobrze czuje się w wodzie, a codzienne kąpiele mogą być okazją do wspólnej przyjemności. Dlatego sięgnij po zabawki do kąpieli, które uprzyjemnią wieczorny czas rodziców z maluchem.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...