Toaleta myjąca korzystna dla zdrowia? Sprawdź jakie ma znaczenie funkcja bidetu w codziennej higienie

11 maja 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Stałe poczucie świeżości i komfortu bez konieczności korzystania kilka razy dziennie z kąpieli lub natrysku stanowi podstawę zdrowego funkcjonowania wielu kobiet. Bidet w utrzymaniu higieny intymnej ma wiele zalet, ale nie jest pozbawiony istotnych wad. Warto zatem poznać nowe rozwiązanie w postaci toalet myjących, które z zewnątrz wyglądają jak tradycyjna muszla WC, ale kryją nowoczesne technologie, które zdecydowanie odróżniają je od zwykłych toalet czy bidetów.

Toaleta myjąca

Higiena i zdrowie

Miejsca intymne każdego dnia narażone są na przeróżne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, które mogą dość szybko doprowadzić do niechcianej infekcji. Podstawą utrzymania świeżości tych delikatnych obszarów jest ich mycie. Prawidłowa higiena intymna to przede wszystkim dbanie o czystość, którą może zapewnić tylko bieżąca woda. Mycie miejsc intymnych ciepłą wodą to najlepsza profilaktyka miejsc intymnych połączona z delikatnym masażem i dbałością o zdrowie. Każda kobieta zdaje sobie sprawę, że utrzymanie świeżości i komfortu okolic intymnych jest kluczowe w zachowaniu dobrego samopoczucia i zdrowia w okresie menstruacji, ale również niezależnie od fazy cyklu.

bidet

 

Bidety to armatura łazienkowa, która wykorzystuje strumień wody do mycia się po skorzystaniu z toalety. Bidety są popularne w Azji, Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych i Europie od wielu lat i są standardowymi urządzeniami hydraulicznymi w wielu domowych łazienkach. W ostatnich latach doniesienia o korzyściach sanitarnych bidetów spowodowały duży wzrost ich popularności, powstały też nowe udogodnienia jak miski WC z funkcją bidetu, czyli urządzenia, które łączą w sobie zalety bidetu i miski WC. Rozwiązanie takie umożliwia korzystanie z higienicznej funkcji bidetu w klasycznej misce WC.

Miska WC z funkcją bidetu to praktyczne i zarazem nowoczesne rozwiązanie do każdej łazienki, a jednocześnie zdrowe i komfortowe podejście do higieny intymnej, bowiem mycie się wodą jest dokładniejsze i lepiej chroni skórę niż używanie papieru toaletowego, zatem idealnie nadaje się do wrażliwych stref intymnych. Toaleta myjąca to codzienna, łatwa i przyjemna higiena intymna dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Funkcja mycia pozwala na szybkie odświeżenie po skorzystaniu z toalety i zapewnia czystość, co dopełnia doznanie przyjemnego komfortu. To idealne rozwiązanie dla kobiet ciężarnych, jako możliwość wygodnego i automatycznego zadbania o sferę intymną, szczególnie ważne w ostatnich miesiącach ciąży, kiedy brzuch może zdecydowanie ograniczać ruchy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób z problemem nawracających infekcji okolic intymnych, kiedy zachowanie odpowiedniej higieny jest priorytetem. Funkcja mycia i masażu strumieniem wody ma także wyjątkowy wpływ na zdrowie, bowiem łagodzi dolegliwości związane z hemoroidami, eliminuje dyskomfort spowodowany świądem, pieczeniem czy bólem okolic intymnych. Łagodny strumień wody działa łagodząco i kojąco, jednocześnie może być łatwą opcją utrzymania higieny dzieci, które dopiero uczą się korzystania z toalety. Inwestując w zestaw WC z bidetem otrzymujemy zatem elegancką miskę wraz z deską i zaawansowanymi funkcjami higieny osobistej.

Istotny jest także fakt, że oprócz ogólnej higieny intymnej, odpowiednia toaleta myjąca może zapewnić komfort i wygodę osobom z chorobami i zaburzeniami przewodu pokarmowego lub moczowego, a także osobom z niepełnosprawnościami wynikającymi z chorób lub zdarzeń losowych (złamania czy amputacja kończyny). W wielu wypadkach takie rozwiązanie pomaga również przy opiece nad osobami zależnymi lub z ograniczoną możliwością poruszania się.

bidet2

2w1 (oszczędność miejsca, przestrzeni)

Nie wszyscy mają możliwość włączenia bidetu do armatury łazienkowej ze względu na zbyt małą powierzchnię użytkową. Stąd bardzo korzystnym i oryginalnym pomysłem na nowoczesną toaletę jest montaż Dostępne miski z funkcją bidetu dzielą się na dwie grupy: tj. miski z mieszaczem w ceramice (Mineral MA, kompakt Venus, Harmony MA, Tek Ma, Man 3) oraz miski z mieszaczem na ścianie (ION, Harmony OA). Duży wybór modeli oraz stelaży do misek (Tece, Grohe, Geberit) zapewniają możliwość urządzenia domowej lub użytkowej łazienki według własnego uznania i możliwości, a jednocześnie zapewnia komfort posiadania toalety nowoczesnej i w pełni higienicznej. Wiele różnych funkcjonalnych rozwiązań w zakresie toalet myjących do małych łazienek, gabinetów, łazienek socjalnych, hoteli i pensjonatów podpowiada oferta sklepu kaczucha.pl. W asortymencie znajdują się wersje o różnych kształtach i rozmiarach dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb. Cała konstrukcja niezależnie od wybranego modelu jest bezpieczna, świetnie się prezentuje oraz nie zajmuje dużo miejsca.

Toalety z bidetem 2 w 1 zapewniają maksymalną higienę i dobre samopoczucie, a jednocześnie umożliwiają łatwy montaż bez konieczności remontu łazienki, bowiem miski myjące pasują do wszystkich uniwersalnych stelaży. Zestaw WC z funkcją mycia dzięki standardowym wymiarom może zastąpić stary kompakt. Urządzenie po podciągnięciu wody (ciepłej i zimnej lub tylko zimnej) umożliwia korzystanie z higienicznej funkcji bidetu w klasycznej misce WC.  Miska z bidetem to proste, funkcjonalne i niezawodne rozwiązanie dla każdego, kto ceni ekologię, higienę i nowoczesne rozwiązania we własnym domu. Rozwiązanie WC z bidetem pozwala cieszyć się korzystaniem z bidetu nawet jeśli nie mamy na niego miejsca.

Toaleta z bidetem 2 w 1 to łatwa w użytkowaniu, higieniczna i niezwykle atrakcyjna wizualnie inteligentna toaleta. Składają się na to najwyższej jakości ceramika, minimalizm formy, nowoczesny design, opływowe, lekko zaokrąglone, delikatne kształty tworzące nowoczesny styl i klasyczne piękno pasujące do każdej formy aranżacji własnej łazienki czy toalety. Nowoczesne miski wiszące lub kompakt WC z wbudowaną dyszą bidetu (AquaDuo) będą świetnie prezentować się w różnych, w tym większych i mniejszych łazienkach. Toaleta myjąca to idealne rozwiązanie zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach łazienek, gdyż jest to ergonomiczne połączenie ciekawej estetyki z funkcjonalnością na najwyższym poziomie.

Ekologia

Na popularność trendu ”eko” ma wpływ wiele czynników związanych m.in. ze zmianami klimatycznymi i większą świadomością ekologiczną. Idea ta w coraz szerszym stopniu jest wdrażana do naszego życia, a troskę o środowisko można wyrażać nawet w czasie wykonywania najdrobniejszych, niepozornych czynności. Miski myjące to funkcjonalny dodatek, którego zakup przynosi korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Woda zapewnia nam odpowiednią higienę okolic intymnych w o wiele większym stopniu niż wszechobecny w domach papier toaletowy. Biorąc pod uwagę, z czego produkuje się papier, walor ekologiczny jest niepodważalny, bowiem posiadając toaletę z bidetem oszczędzamy lub nawet zupełnie eliminujemy korzystanie z papieru toaletowego. To znaczne odciążenie dla portfela i natury.

Jednym z najprostszych sposobów na ekologiczny styl życia jest także codzienne oszczędzanie wody. Korzystanie z misek myjących pozwala nam zaoszczędzić wodę poprzez zminimalizowanie ilości kąpieli, czy natrysków. Z tego też względu toalety myjące są określane jako urządzenia ekologiczne, ponieważ wraz z nimi oszczędzamy nie tylko papier, ale i wodę.

Toaleta z bidetem to bardzo dobry duet, który pozwala na szybkie odświeżenie się i zachowanie wysokiej higieny. To także ekologiczna i kompleksowa koncepcja łazienki z dbałością o czystość  idealnie wpisująca się w najnowsze trendy urządzania wnętrz.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dieta wegetariańska - dlaczego wart…
Teraz to z powodu rosnących cen mięsa, diety roślinne są po prostu tańsze:)
Życie w ciągłym stresie
Jeśli można coś zmienić żeby zmniejszyć liczbę sytuacji stresowych to może trzeba najpierw...
Sprzedaż alkoholu na stacjach benzy…
Serio na paliwie nie zarabia? To nie wiem kto chce w takim razie ponosić...
Jaki odkurzacz
Ja odkurzam raz w tygodniu, nie częściej więc nie wymieniam tak często odkurzacza. Obecny...