To serum to czysta technologia przywracająca nieskazitelność skóry – nowość ZO® SKIN HEALTH! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

To serum to czysta technologia przywracająca nieskazitelność skóry – nowość ZO® SKIN HEALTH!

21 lutego 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

NADMIAR SEBUM WYWOŁUJE SZKODLIWĄ DLA ZDROWIA SKÓRY REAKCJĘ ZAPALNĄ. KONTROLA ILOŚCI SEBUM TO PODSTAWA ZAPOBIEGANIA I LECZENIA WIELU SCHORZEŃ SKÓRY ORAZ OPTYMALIZACJI SKUTECZNOŚCI STOSOWANEJ PIELĘGNACJI. W TROSCE O ZDROWIE SKÓRY, ZO® SKIN HEALTH WPROWADZA COMPLEXION CLARIFYING SERUM – SILNE, A JEDNOCZEŚNIE DELIKATNE SERUM POZWALAJĄCE UTRZYMAĆ ZDROWY WYGLĄD I RÓWNOWAGĘ HYDROLIPIDOWĄ CERY.

„Zmniejsz ilość sebum, a zniknie trądzik.
Zmniejsz ilość sebum, a zniknie trądzik różowaty.
Zmniejsz ilość sebum, a zniknie melasma
!”

– Dr Zein Obagi

Nadmiar sebum odpowiada nie tylko za powstawanie niedoskonałości i rozszerzenie porów, ale też za choroby zapalne skóry, takie jak trądzik, trądzik różowaty, melasma i łojotokowe zapalenie skóry. Ponadto ze względu na swoją woskową strukturę sebum może utrudniać wchłanianie i działanie preparatów leczniczych. Minimalizacja ilości sebum maksymalizuje efekty wielu procedur mających na celu przywracanie zdrowia skórze.

Skóra bez niedoskonałości

Zmniejszenie ilości sebum to według doktora Zein’a Obagi klucz do zdrowej skóry, antidotum na niedoskonałości i rozwiązanie wielu problemów z cerą. Opracowane przez niego Complexion Clarifying Serum – to silne, a jednocześnie delikatne serum pozwalające utrzymać zdrowy wygląd i równowagę hydrolipidową cery.

 

ZO® SKIN HEALTH

COMPLEXION CLARIFYING SERUM

485 ZŁ/50 ML

W Complexion Clarifying Serum (CCS) wykorzystano technologię zmniejszającą ilość sebum, dzięki rozpuszczalnej w wodzie postaci kwasu salicylowego oraz unikalnego kompleksu zawierającego roślinne komórki macierzyste, które przyczyniają się do utrzymania zdrowego wyglądu cery oraz jej równowagi hydrolipidowej.

Badania kliniczne potwierdzają, że CCS zmniejsza ilość sebum na powierzchni skóry, ilość zanieczyszczeń blokujących pory, a także ogranicza zaczerwienienie i poprawia ogólny wygląd skóry. Preparat ten został opracowany z myślą o różnych typach skóry, zwłaszcza mieszanej, tłustej i skłonnej do wyprysków. Bez substancji zapachowych i alkoholu.  

Technologie przywracające nieskazitelność skóry

Complexion Clarifying Serum to produkt zawierający nowy kompleks trzech wyciągów roślinnych opracowany przez ZO® w celu ograniczenia ilości sebum, co pozwala zapewnić zdrowy wygląd i równowagę hydrolipidową skóry oraz nie prowadzi do jej przesuszenia.

ZSEB3™:

Wyciągi z liści goździkowca jednokwiatowego,

lilaka pospolitego oraz dzikiej róży

  1. Niesamowite działanie ściągające, antyoksydacyjne i kojące, dzięki czemu skóra zachowuje zdrowy wygląd i równowagę hydrolipidową
  2. Wspiera utrzymanie zdrowego mikrobiomu poprzez ograniczanie ilości sebum, które stanowi pożywienie dla mikroorganizmów przyczyniających się do powstawania niedoskonałości i zaczerwienienia skóry
  3. Zmniejsza niepożądany efekt błyszczenia się skóry w ciągu dnia.

Kluczowy składnik: kwas salicylowy rozpuszczalny w wodzie

Kwas salicylowy pozostaje najlepszym składnikiem do stosowania na skórę z tendencją do zatykania się porów ze względu na jego wyjątkową zdolność do złuszczania komórek wewnątrz porów i łagodzenia zaczerwienienia skóry. Substancja ta wykazuje wysoką skuteczność po rozpuszczeniu w alkoholu, co może jednak podrażniać i wysuszać skórę. Rozpuszczalna w wodzie postać kwasu salicylowego opracowana przez ZO® wykazuje silne działanie odblokowujące pory i nie zawiera rozpuszczalników, takich jak alkohol, mogących powodować przesuszenie lub podrażnienie skóry. Badania wykazały, że postać ta jest tak samo skuteczna jak tradycyjny kwas salicylowy, a jednocześnie działa łagodnie na różne rodzaje skóry. 

Kompleksowe technologie zapewniające równowagę w skórze

  • ZSEB3™ Opracowany przez ZO® kompleks zmniejszający ilość sebum
    Wyciągi z dzikiej róży, liści goździkowca jednokwiatowego i z lilaka pospolitego

Ograniczenie ilości sebum i działanie sprzyjające równowadze mikrobiomu w celu utrzymania zdrowego wyglądu skóry bez błyszczenia

  • Kwas salicylowy rozpuszczalny w wodzie

Silne działanie odblokowujące pory i zmniejszające ich wielkość w sposób łagodny i bez przesuszania

  • ZO-RRS2®

Unikalny kompleks roślinnych komórek macierzystych; łagodzi zaczerwienienie, jednocześnie neutralizując szkodliwe wolne rodniki

  • ZPOLY™

Unikalny kompleks polisacharydów roślinnych; wzmacnia barierę ochronną skóry i pomaga zmniejszać oznaki przedwczesnego starzenia się skóry

  • Gliceryna i trehaloza

utrzymują wilgoć o potwierdzonym działaniu zapewniającym nawilżenie różnych rodzajów skóry dzięki lekkiej, wodno-żelowej postaci produktu

Wyniki potwierdzone w badaniach klinicznych:

Wyniki niezależnej 6-tygodniowej oceny klinicznej wskazują, że stosowanie Complexion Clarifying Serum zapewniało statystycznie istotną poprawę poniższych parametrów, która stopniowo zwiększała się w trakcie badania.

17% zmniejszenie ilości sebum i błyszczenia się skóry*

24% zmniejszenie zaczerwienienia

12% zmniejszenie wielkości i liczby porów*

* Analiza przy użyciu urządzenia Sebumeter® SM i systemu VISIA® CR oraz na podstawie oceny ekspertów.

PROTOKÓŁ BADANIA: 6-tygodniowa, niezależna, przeprowadzona przez podmiot zewnętrzny kliniczna ocena skuteczności produktu Complexion Clarifying Serum u 43 kobiet. W badaniu uczestniczyły kobiety w wieku od 16 do 44 lat o fototypie II–IV w skali Fitzpatricka. W trakcie badania stosowano dodatkowo następujące produkty: Gentle Cleanser oraz Broad-Spectrum Sunscreen SPF 50.

Opinie uczestniczek badania klinicznego dotyczące stosowania Complexion Clarifying Serum dwa razy na dobę przez 6 tygodni:

98% zauważyło, że produkt odblokowuje pory, nie podrażniając skóry

86% podało, że produkt przywraca równowagę skórze mieszanej.

86% wskazało, że produkt zmniejsza zaczerwienienie skóry i wyrównuje jej koloryt.

 

PROTOKÓŁ BADANIA: 6-tygodniowa, niezależna, przeprowadzona przez podmiot zewnętrzny kliniczna ocena skuteczności produktu Complexion Clarifying Serum u 43 kobiet. W badaniu uczestniczyły kobiety w wieku od 16 do 44 lat o fototypie II–IV w skali Fitzpatricka. W trakcie badania stosowano dodatkowo następujące produkty: Gentle Cleanser oraz Broad-Spectrum Sunscreen SPF 50.

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz