TENA Men – wkładki urologiczne dla mężczyzn z nietrzymaniem moczu

27 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Problem nietrzymania moczu to dolegliwość, z którą borykają się także panowie. W przypadku mężczyzn nietrzymanie moczu może mieć wiele przyczyn, a choć statystycznie przypadłość ta pojawia się nieco rzadziej niż w przypadku kobiet, szacuje się, że wielu panów po 40. roku życia dopadnie ta krępująca dolegliwość. Nietrzymanie moczu u mężczyzn można z powodzeniem leczyć. Doraźnie można też stosować wkładki urologiczne TENA Men, które w znacznym stopniu podnoszą komfort życia i umożliwiają zwykłą aktywność.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn – przyczyny

Nietrzymanie moczu u mężczyzn może mieć wiele przyczyn. Do dość częstych, a jednocześnie łatwych do uniknięcia, należy niezdrowy tryb życia i nieodpowiednia dieta. Otyłość i nadwaga oraz siedzenie przez długie godziny przed komputerem czy telewizorem niekorzystnie wpływają na kondycję całego organizmu. Osłabiają też mięśnie Kegla odpowiedzialne za prawidłowe trzymanie moczu. Kiedy mięśnie dna miednicy są słabe, pojawia się wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli mimowolne jego popuszczanie podczas wysiłku fizycznego, kichania, śmiania się czy kasłania. Wkładki urologiczne TENA Men skutecznie rozwiązują w tym przypadku problem zawilgoconej bielizny i przykrego zapachu.

Do przyczyn nietrzymania moczu u mężczyzn zaliczyć można też nieodpowiednią dietę – jedzenie ostro przyprawionych potraw oraz picie nadmiernych ilości alkoholu i kawy. Nietrzymanie moczu o naglącym charakterze (parcie na pęcherz) towarzyszy także stanom zapalnym cewki moczowej i pęcherza oraz chorobom prostaty (przerost i zmiany nowotworowe gruczołu krokowego). Mimowolne oddawanie moczu to także jeden z niepożądanych skutków operacji prostaty.

Jak radzić sobie w przypadku mężczyzn z problemem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu u mężczyzn można skutecznie i dość łatwo leczyć. Możliwe jest leczenie farmakologiczne (leki doustne) lub operacyjne. Stosowane są też ćwiczenia na wzmocnienie mięśni Kegla i trening kontynencji mający na celu zmniejszenie reaktywności i wrażliwości na ucisk pęcherza moczowego. Dodatkowe metody leczenia nietrzymania moczu u mężczyzn to m.in. iniekcje i masaże wzmacniające mięśnie Kegla.

TENA Men – dyskretna ochrona

TENA Men, czyli wkładki urologiczne przeznaczone dla mężczyzn z problemem nietrzymania moczu to dyskretna i skuteczna ochrona przed zabrudzeniem bielizny, wilgocią i przykrym zapachem. Mają anatomiczny kształt dopasowany do męskiej budowy ciała i są właściwie niewidoczne pod ubraniem. Wkładki TENA Men Slim będą niewidoczne nawet pod bielizną. Dzięki ich stosowaniu można prowadzić zwykły, aktywny tryb życia bez obaw, że otoczenie zorientuje się, na czym polega nasz problem. Można normalnie pracować, prowadzić życie towarzyskie i uprawiać sport. To duże udogodnienie i wygoda. Warto też wiedzieć, że wkładki urologiczne TENA Men, tak jak i inne środki higieniczne stosowane przy nietrzymaniu moczu, mogą być refundowane na NFZ, co z pewnością będzie ulgą dla domowego budżetu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......