Tarot. Czyli jak zacząć przygodę z kartami?

27 lipca 2015, dodał: Aleksandra Szymańska
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Karty tarota od wieków cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich znaczenie a także sposób układania owiane są tajemnicą i wielu z nas uważa, że korzystanie z nich zarezerwowane jest tylko i wyłącznie dla specjalistów – wróżek? Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźmy.

tarot

Czasami tak się dzieje, że coś przykuwa naszą uwagę. Raz po raz niby przypadkiem natykamy się na te same znaki i symbole. Tak jakby podświadomość i otoczenia chciało nam coś przekazać. W takich chwilach warto sięgnąć po karty tarota. I choć tarot kojarzy się nieodłącznie z instytucją wróżki, sposób na stawanie kart nie jest bynajmniej jakąś wiedzą tajemną. Każdy może się nauczyć czytania kart i stać się swoją własną wróżką. To duże ułatwienie, mieć pod ręką własną talię i w dowolnej chwili zerknąć do kart i sprawdzić, co podpowiadają nam gwiazdy.

Poznaj znaczenie kart krok po kroku

Okazuje się, że wcale nie tak trudno rozpocząć przygodę z kartami. Najpierw oczywiście trzeba się w nie zaopatrzyć. Na portalu wrozka.tv czytamy: Aby rozpocząć wróżenie z kart, niezbędne są dwie rzeczy – talia, oraz twoje zainteresowanie! Najlepiej, jeśli twój pierwszy kontakt z kartami będzie naładowany emocjonalnie np. przykują twoją uwagę, lub „same do ciebie przyjdą” (w formie prezentu). Gdy wejdziesz w posiadanie kart, przyjrzyj im się uważnie. Pooglądaj ilustracje, policz je. W ten sposób wytworzysz z nimi więź, dzięki której twoje wróżby będą niezwykłe i trafne. Staraj się mieć karty zawsze blisko siebie – śpij z nimi pod poduszką, noś w torebce czy plecaku wszędzie tam, gdzie i ty idziesz. By jednak karty chciały mówić, konieczne jest, by się na nie otworzyć. Karty nie lubią niedowiarków. Jeśli im nie zaufamy, nie będą chciały współpracować. Dlatego dobrze jest się z własną talią nieco zaprzyjaźnić.

Przygodę z kartami najprościej rozpocząć od przestudiowania zrobionego przez specjalistów ebooka – dostępnego na największych serwisach ezoterycznych (np. wrozka.tv). Przystępny przewodnik krok po kroku przeprowadzi nas przez znaczenie poszczególnych kart, pozwoli odkryć tajniki ich poszczególnych kombinacji.

Jak tworzyć więź z kartami?

Dobrze jest mieć swoją talię, nie pożyczajmy kart od innych osób. Niech to będą nasze karty, które staną się naszym sprzymierzeńcem. Najlepiej, by to one nas odnalazły i same do nas przyszły. To znak, że będą chciały coś do nas powiedzieć. Jeśli sami kupujemy karty, nie spieszmy się, nie kupujmy w przypadkowych miejscach. Biorąc konkretną talię do ręki, powinniśmy poczuć, że to jest ta konkretna, nasza talia.

Otworzyć się na intuicję

Takie podejście do kart sprawia, że nawet początkujące osoby będą w stanie same stawiać sobie karty i znaleźć odpowiedzi na najbardziej intymne i dręczące je pytania. Ucząc się kart koniecznie trzeba zawierzyć intuicji. Karty to nic innego, jak drogowskaz, który odczytuje nasze własne spostrzeżenia i sygnały. Początkujący powinni więc wybrać swoje karty, które staną się ich opiekunami. Całej reszty łatwo nauczymy się z ebooka: od znaczenia poszczególnych kart, symboli, kolorów, aż do czytania poszczególnych rozdań.

W kartach zyskujemy życzliwego sprzymierzeńca, który zawsze pomoże i jest dostępny w każdej chwili, niezależnie od pory dnia i okoliczności. Mądra rada z kart oszczędzi nam wielu trosk, spojrzymy w głąb siebie i zyskamy czas na zastanowienie się nad wieloma, ważnymi kwestiami. Warto o takie wsparcie zadbać i z niego korzystać, by żyć łatwiej i szczęśliwej.

 

Zobacz również:

1.Koloroskop jest skuteczny?

2.Holistyczne przebudzenie

3.Horoskop: manipulacja czy prawda?

4.Moja siostra wszystko konsultuje z wróżką!

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Markowe PERFUMY - rankingi, recenzj…
Są trwalsze na pewno, ale przecież tymi tańszymi można pryskać się częściej:)
Bakuchiol w kosmetykach
Ogólnie bakuchiol odżywia i opóźnia starzenie, moja mama używa takich kosmetyków
Kubeczek menstruacyjny
Nie jestem przekonana do takich wynalazków szczerze mówiąc...
Kryminały czy romanse?
Zdecydowanie romanse! na bezludnej wyspie czytając kryminały bałabym się jeszcze bardziej...