Tarot. Czyli jak zacząć przygodę z kartami?

27 lipca 2015, dodał: Aleksandra Szymańska
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Karty tarota od wieków cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich znaczenie a także sposób układania owiane są tajemnicą i wielu z nas uważa, że korzystanie z nich zarezerwowane jest tylko i wyłącznie dla specjalistów – wróżek? Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźmy.

tarot

Czasami tak się dzieje, że coś przykuwa naszą uwagę. Raz po raz niby przypadkiem natykamy się na te same znaki i symbole. Tak jakby podświadomość i otoczenia chciało nam coś przekazać. W takich chwilach warto sięgnąć po karty tarota. I choć tarot kojarzy się nieodłącznie z instytucją wróżki, sposób na stawanie kart nie jest bynajmniej jakąś wiedzą tajemną. Każdy może się nauczyć czytania kart i stać się swoją własną wróżką. To duże ułatwienie, mieć pod ręką własną talię i w dowolnej chwili zerknąć do kart i sprawdzić, co podpowiadają nam gwiazdy.

Poznaj znaczenie kart krok po kroku

Okazuje się, że wcale nie tak trudno rozpocząć przygodę z kartami. Najpierw oczywiście trzeba się w nie zaopatrzyć. Na portalu wrozka.tv czytamy: Aby rozpocząć wróżenie z kart, niezbędne są dwie rzeczy – talia, oraz twoje zainteresowanie! Najlepiej, jeśli twój pierwszy kontakt z kartami będzie naładowany emocjonalnie np. przykują twoją uwagę, lub „same do ciebie przyjdą” (w formie prezentu). Gdy wejdziesz w posiadanie kart, przyjrzyj im się uważnie. Pooglądaj ilustracje, policz je. W ten sposób wytworzysz z nimi więź, dzięki której twoje wróżby będą niezwykłe i trafne. Staraj się mieć karty zawsze blisko siebie – śpij z nimi pod poduszką, noś w torebce czy plecaku wszędzie tam, gdzie i ty idziesz. By jednak karty chciały mówić, konieczne jest, by się na nie otworzyć. Karty nie lubią niedowiarków. Jeśli im nie zaufamy, nie będą chciały współpracować. Dlatego dobrze jest się z własną talią nieco zaprzyjaźnić.

Przygodę z kartami najprościej rozpocząć od przestudiowania zrobionego przez specjalistów ebooka – dostępnego na największych serwisach ezoterycznych (np. wrozka.tv). Przystępny przewodnik krok po kroku przeprowadzi nas przez znaczenie poszczególnych kart, pozwoli odkryć tajniki ich poszczególnych kombinacji.

Jak tworzyć więź z kartami?

Dobrze jest mieć swoją talię, nie pożyczajmy kart od innych osób. Niech to będą nasze karty, które staną się naszym sprzymierzeńcem. Najlepiej, by to one nas odnalazły i same do nas przyszły. To znak, że będą chciały coś do nas powiedzieć. Jeśli sami kupujemy karty, nie spieszmy się, nie kupujmy w przypadkowych miejscach. Biorąc konkretną talię do ręki, powinniśmy poczuć, że to jest ta konkretna, nasza talia.

Otworzyć się na intuicję

Takie podejście do kart sprawia, że nawet początkujące osoby będą w stanie same stawiać sobie karty i znaleźć odpowiedzi na najbardziej intymne i dręczące je pytania. Ucząc się kart koniecznie trzeba zawierzyć intuicji. Karty to nic innego, jak drogowskaz, który odczytuje nasze własne spostrzeżenia i sygnały. Początkujący powinni więc wybrać swoje karty, które staną się ich opiekunami. Całej reszty łatwo nauczymy się z ebooka: od znaczenia poszczególnych kart, symboli, kolorów, aż do czytania poszczególnych rozdań.

W kartach zyskujemy życzliwego sprzymierzeńca, który zawsze pomoże i jest dostępny w każdej chwili, niezależnie od pory dnia i okoliczności. Mądra rada z kart oszczędzi nam wielu trosk, spojrzymy w głąb siebie i zyskamy czas na zastanowienie się nad wieloma, ważnymi kwestiami. Warto o takie wsparcie zadbać i z niego korzystać, by żyć łatwiej i szczęśliwej.

 

Zobacz również:

1.Koloroskop jest skuteczny?

2.Holistyczne przebudzenie

3.Horoskop: manipulacja czy prawda?

4.Moja siostra wszystko konsultuje z wróżką!

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz