Taniec na jesienną chandrę

30 października 2019, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Kiedy dni są coraz krótsze, a za oknem coraz chłodniej, każdy z nas szuka dodatkowych źródeł pozytywnej energii. Taniec to z jednej strony wymowny, zrozumiały język ciała i gestów, a z drugiej egzotyka i tajemniczość. Jest doskonałą formą ruchu i aktywności fizycznej, może także stanowić formę medytacji. Taniec przyczynia się do utraty wagi, daje też pozytywną energię i kształtuje pięknie ciało, usprawnia pracę całego organizmu, ponadto poprawia płynność ruchu, uczy gracji, koordynacji i odmładza. 

Spadek nastroju, brak energii oraz wszechogarniająca niechęć to syndromy jesiennej chandry, na którą cierpią przede wszystkim kobiety. Warto zatem pamiętać, że taniec pozytywnie oddziałuje na ciało, ale także na umysł. Dodaje pewności siebie, większej atrakcyjności oraz większej świadomości własnego ciała. Poprzez taniec poznajemy je i jego możliwości. Pomaga też zajrzeć do wnętrza samego siebie, dostrzec ukryte głęboko pragnienia, przeszkody. Tańcząc otwieramy się również bardziej na drugiego człowieka, a także stajemy się bardziej radośni, ponieważ kiedy koncentrujemy się na poprawnym wykonaniu kroku, czy gestu nie myślimy o problemach, a to pozwala pozbyć się napięcia nagromadzonego w całym ciele. Taniec pobudza seksualność, wzbogaca duchowość, a także uzdrawia, jest on więc doskonałym lekarstwem, które pomaga pozbyć się kompleksów i dzięki temu poczuć się atrakcyjnie oraz wyjątkowo.

W kontekście walki ze stresem taniec pozwala w kontrolowany sposób wyładować negatywną energię, którą gromadzimy każdego dnia w trudnych, konfliktowych sytuacjach. A trzeba zaznaczyć, że napięcie, które kumuluje się w naszym organizmie i nie znajduje ujścia, ma bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie, może prowadzić do ciągłego rozdrażnienia, niezadowolenia, wahań nastroju. Deszcz, wiatr i brak słońca sprawiają, że może nas dopaść nie tylko przeziębienie, ale również melancholia. Taniec to doskonałe remedium na jesienny spadek formy, bowiem wyzwala endorfiny – hormony szczęścia. Lekarstwo w tej postaci wywołuje uśmiech na twarzy, sprawia, że krótsze, szare dni znosimy lepiej. Warto zatem wykorzystać jesienną szarugę jako pretekst do tego, by trochę się poruszać, poznać nowych ludzi i zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie. Zatem nie wahaj się ani przez chwilę, poszukaj dobrej szkoły tańca Warszawa i zapisz się na pierwszy kurs.

Aby wysiłek fizyczny był nie tylko formą ćwiczenia, ale także przyjemnością warto postawić na taniec, który oprócz chwil przyjemnego wysiłku, funduje nam szansę rozwoju kreatywności. Na moment stajemy się artystami, którzy wykorzystując możliwości swojego ciała, poprzez taniec opowiadają swoją historię! Wzmożona aktywność fizyczna w takt muzyki i koncentracja nad układem choreograficznym, pozwalają zapomnieć o problemach dnia codziennego i spojrzeć na nie z bezpiecznej perspektywy.

Pomimo rosnącej popularności tańców latynoamerykańskich klasyka wciąż jest na topie, idealna dla osób spokojnych, które zdecydowanie wolą wolniejszą muzykę. Taniec towarzyski to inaczej taniec w parze. Większość rodzajów tańca towarzyskiego wywodzi się z tańców salonowych, dla których z kolei pierwowzorem były tańce ludowe i dworskie. Walc wiedeński oparty jest na ruchu wirowym, a angielski uchodzi za najbardziej dystyngowany ze wszystkich tańców i jest najczęściej wybierany przez nowożeńców na pierwszy wspólny występ przed gośćmi. Tango argentyńskie, łagodne i ciepłe skupia uwagę na partnerze, za to tango europejskie, pozornie kanciaste, nosi w sobie niezwykłe piękno.

Dla miłośników silnych emocji, szybkiej, porywającej muzyki i przyspieszonego bicia serca, które sprawia, że czujesz się świetnie idealne będą tańce latynoskie. Samba, kojarzona na pewno z karnawałem w Rio de Janeiro, przyciąga wzrok i zdecydowanie podkreśla linię ciała i eksponuje biodra. Cza-cza to 20 podstawowych figur, które przy ekspresyjnej muzyce pozwalają z łatwością wyrazić osobowość. Salsa pozwala zapoznać się z elementami swingu i jazzu, a powstała na jej bazie rumba stworzona jest przede wszystkim dla par, które nie wstydzą się okazywać sobie wzajemnie uczuć.

Coraz więcej osób zapisuje się na kursy tańców ludowych – polki, mazura czy oberka. Jeśli natomiast stawiasz na dobrą zabawę i najlepiej czujesz się w dużej roześmianej grupie, zdecyduj się na taniec country. Dla kobiet, które lubią eksponować swoją urodę i chcą zaprezentować swoje kobiece kształty, najlepsza będzie burleska lub taniec brzucha, które od zawsze cieszą się popularnością. Taniec nowoczesny, czy też współczesny, wywodzi się z baletu, jednak pozbawiony jest jego sztywnych reguł, może być zatem tańczony zarówno w parze, jak i pojedynczo. Łączy w sobie elementy różnych stylów. Ideą tańca nowoczesnego jest wyrażanie emocji poprzez ruch. Tańce z tej grupy wciąż ewoluują i niemal co roku pojawiają się nowe style, bazujące na już znanych. Przykładem mogą być odmiany jazzu: modern, street, funky. Mniej formalne rodzaje tańca dają też większą swobodę improwizacji.

Możliwości jest tak dużo, że niejedna osoba może mieć problem z podjęciem decyzji, który rodzaj tańca wybrać. Podstawowym kryterium wyboru powinien być nasz typ temperamentu: osoby energiczne, ekstrawertyczne lepiej będą czuć się w tańcach nowoczesnych oraz latynoamerykańskich niż standardowych. Z drugiej strony, dla nieśmiałej, zamkniętej osoby zapisanie się na zajęcia np. salsy czy kizomby może być wyzwalającym doświadczeniem, które pomoże jej się otworzyć i bardziej uwierzyć w siebie. Jednak, tak naprawdę, nie ma znaczenia, który rodzaj tańca wybierzemy – taniec towarzyski, nowoczesny, latynoamerykański czy klasyczny – każdy styl daje szereg korzyści fizycznych i psychicznych. Na kursie tańca musimy czuć się swobodnie, więc warto wybrać dobrą szkołę, a na zajęcia coś wygodnego.

Zatem zamiast poprawiać sobie humor kolejną tabliczką czekolady, może warto się trochę poruszać? Taniec to uśmiech, dobra zabawa i satysfakcja, jaką daje obserwacja własnych postępów w nauce układów choreograficznych. Podczas treningów poprawia się nie tylko swoją kondycję, ale i samopoczucie. To wszystko sprawia, że jest to doskonały sposób na jesienną chandrę.

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zbieractwo i zakupoholizm
Każdy taki człowiek powinien sobie założyć, jaką przestrzeń musi zachować jako wolna w mieszkaniu....
Bolesne miesiączki
Mojej siostrze lekarz powiedział, że bóle się skończą jak urodzi pierwsze dziecko, no...
Pomoc przyszłym mamom
Kobiety w ciąży w dużych miastach powinny mieć zapewnione darmowe przejazdy komunikacją miejską,...
Za co kochacie swoje miasto?
Za unikalną atmosferę, za szacunek do tradycji i lokalnej historii...