Tanie loty, tanie noclegi, tania waluta

11 czerwca 2018, dodał: EKSPERTKA

Zbliża się okres wakacyjny, więc warto rozejrzeć się już za kwaterami czy wycieczkami. Wakacje w Polsce stają się powoli drogie, do tego dochodzi zmienna, często deszczowa pogoda, więc jeśli chcemy w wakacje wygrzać się na słońcu, warto skorzystać z zagranicznych ofert. Jeśli chcemy obniżyć koszty, warto samemu zaplanować podróż i kupić walutę.

Lot za 130 zł

Obecnie tanie linie lotnicze umożliwiają nam połączenia do europejskich krajów po czasem bardzo korzystnych cenach, za 130 zł można już polecieć z Poznania na grecką wyspę Korfu, czy z Gdańska na Maltę. Warto także sprawdzać loty czarterowe, gdzie można trafić jeszcze lepsze ceny. Są specjalne wyszukiwarki czarterów, lub można też podpytać po prostu w dużych biurach podróży.

Noclegi z internetu

Tanie noclegi bez problemu wyszukamy w internetowych wyszukiwarkach, takich jak Booking.com. Tam mamy oferty zarówno luksusowych hoteli, jak i małych apartamentów czy kwater prywatnych. W takiej wyszukiwarce określimy na ile dni jedziemy, w ile osób, sprawdzimy czy są dodatkowe opłaty. Gdy oferta nam pasuje po prostu od razu ją rezerwujemy, a płacimy przy pobycie.

Korzystne euro

Oczywiście musimy mieć także zapas waluty, euro,  więc w tym celu powinniśmy wymienić ją w najtańszej opcji, czyli w kantorze internetowym. W Walutomat.pl, platformie działającej najdłużej w polskiej sieci, kurs euro jest zdecydowanie korzystniejszy niż w kantorach stacjonarnych czy bankach. Internauci wymieniają tam walutę między sobą, więc nie ma spreadu, a serwis pośredniczący w wymianie pobiera tylko niewielką prowizję (max 0,2 proc.). Tu możesz sprawdzić, jakie w tym serwisie są aktualnie kursy: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/.

Wymieniane euro możemy przelać na konto walutowe i podpiąć do niego kartę walutową – to wygodna opcja płacenia za granicą. W Walutomat.pl możemy też wymienione pieniądze od razy przesłać za granicę, np. płacąc za hotel czy apartament w Grecji.

Całą wycieczka, jeśli zarezerujemy ją sami i do tego zadbamy o tanią wymianę walut, może okazać się wcale nie tak dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Zwłaszcza, przy drożejących wakacjach w kraju. A złapane promienie słońca i wspomnienia, które nam zostaną – są bezcenne.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Romans z księdzem
Ksiądz i żona...? Ileż to gospodyń plebanijnych straciłoby zajęcie:)
Nagła obojętność faceta
Jak facet staje się obojętny, to może oznaczać tylko jedno - znudzenie albo inna kobieta...
miłość na odległość
Dla mnie to bez sensu, związek tak będzie trwał w cieniu kłamstw...? Ja czułabym...
Za co kochacie swoje miasto?
Chyba nie mogę tak powiedzieć o swoim mieście, ze je jakoś bardzo kocham-...