Taka miłość się zdarza – wyniki konkursu z książką

5 lutego 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Bardzo dziękujemy za udział w naszej zabawie konkursowej, liczne komentarze i listy przesłane do Redakcji.

W konkursie wygrywają:

 1. Anna G.
 2. Gaba A.
 3. Karolina S.

Zwycięzcy zostali poinformowani drogą mailową.

Pięknie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

 

ZADANIE KONKURSOWE: Wymień tytuły swoich 3 ulubionych książek o miłości

Odpowiedzi prosimy wpisywać w komentarzach pod wpisem konkursowym na naszym portalu lub Facebooku, albo przesłać mailowo do Redakcji na adres: [email protected] z dopiskiem „Konkurs książkowy”. Liczymy na ciekawe odpowiedzi, wasze rankingi są dla nas inspiracją i podpowiedzią.

Konkurs trwa od dnia 5 lutego do dnia 14 lutego 2020 r. Wyniki podamy do dnia 17 lutego br.

Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze książki Agnieszki Jeż: Taka miłość się zdarza. Do każdej książki dołączony będzie wesoły dodatek: zaparzacz do herbaty w kształcie poziomki. W konkursie wygrywają 3 osoby.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

O KSIĄŻCE:

Nowy związek powinien być piękną przyszłością – bez problemów, bez niespodzianek i tylko we dwoje.
Klara przebyła długą drogę, znacznie dłuższą niż kilometry dzielące Kraków od Warszawy. Odbyła podróż w przeszłość, poznała mroczną tajemnicę swojej rodziny. Została porzucona przed ołtarzem, a potem szaleńczo – i z wzajemnością – się zakochała.
A teraz czekała na piękny finał – szczęście i święty spokój.
Tymczasem jej życie wykonało kolejnego fikołka. Ale czy nie takie jest właśnie życie – że jedynym pewnikiem są zmiany?…
Odnaleziony po kilkudziesięciu latach pradziadek, mama, która po raz pierwszy w życiu szuka siebie, a nie kolejnego faceta, odmłodzona późną miłością babcia, ukochany Staszek, trzymający w sercu miejsce dla innej niż Klara kobiety, nowa, zagraniczna rodzina, bardzo niekonwencjonalny ksiądz i… wiele innych niespodzianek.
Tak, życie potrafi zaskakiwać. Można próbować ustać w miejscu lub dać mu się ponieść.
A wtedy wszystko może się zdarzyć. Także miłość.

Data premiery: 22 stycznia 2020 r.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

8 komentarzy do Taka miłość się zdarza – wyniki konkursu z książką

 1. avatar tereskac1 pisze:

  Witam gdzie podadzą listę osób, które wygrały konkurs?

 2. avatar tereskac1 pisze:

  Nie będę chyba zbyt oryginalna, ale dla mnie najpiękniejsza jest ta miłość która przetrwa nie zależnie od wieku, zawieruchy wojennej czy też innych przypadków losowych obok nas.

  Z lat młodzieńczych to stawiam na miłość pomiędzy
  „Anną Shirley, a Gilbertem Blythem”, która rodzi się na początku dość podczas młodzieńczych wzlotów… możemy o niej czytać przez praktycznie wszystkie tomy o Ani wydanej przez pisarkę Panią Lucy Maud Montgomery.

  Później tu już wspomniani „Spóźnieni kochankowie” Williama Whartona, gdy Mirabelle spotyka przypadkiem Jacka, który jakiś czas temu przeniósł się do Paryża i prowadząc niezbyt higieniczne życie (powiedziałabym momentami jak kloszard) dorabia malując obrazy na ulicach Paryża. Niewidoma kobieta karmi codziennie gołębie, idzie swoimi ścieżkami, tym razem jednak wywraca się przypadkiem o jego sztalugę. Później spotykają się ze sobą coraz częściej, są nieśmiałe rozmowy, wspólne posiłki, w końcu też w ich sercu mimo wieku rodzi się miłość. Miłość silniejsza nawet od śmierci!

  Ostatnią jest „Przeminęło z wiatrem”, które ma bardzo wiele wątków. Dzieje się w czasie wojny secesyjnej. Mimo tego Wojennego tła główna bohaterka, która jest młodziutką Scarlett Ohara, zdarzy mieć aż 3 mężów. Związki są często burzliwe szczególnie z jej ostatnim mężem, a mimo to będzie chciała go odzyskać, być jeszcze raz z Rettem Buttlerem. Choć pomiędzy tym wszystkim miotała się w niewinnym uczuciu do innego chłopaka z plantacji niedaleko jej rodzinnej Tary. Jednak Ashley ma już żonę Melanię i synka.

  Oczywiście jeszcze by się znalazło parę książek, które chętnie bym poleciła innym do przeczytania, ale niech seria z Anią będzie na początku potem Spóźnieni kochankowie, a na końcu właśnie Przeminęło z Wiatrem.

  Maria Czajkowska

 3. avatar Nikhola pisze:

  „Pamiętnik” Nicholas Sparks, „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes, „PS Kocham Cię” Cecelia Ahern – to trzy powieści o miłości, które najbardziej mnie poruszyły i zapadły w pamięci. Oczarowały, wzruszyły, dodały odrobinę radości i nadziei oraz skłoniły do wielu refleksji. Historie zawarte na ich kartkach aż kipią od emocji. Szczęście przeplata się tutaj z nieszczęściem, a sielanka ze smutkiem. Bohaterowie książek , jakże prawdziwi – nie mają łatwego życia. Ich drogi nie są usłane różami, pojawia się wiele przeciwności losu… Wypadek, kalectwo, ciężka choroba, śmierć… Jednak miłość jest najsilniejsza, odgrywa w ich życiu największe znaczenie – pokazuje, że choćby miała trwać nawet jeden dzień, czy godzinę to warto dać jej szansę i walczyć o nią do utraty tchu…

 4. avatar Aniabw pisze:

  Moje typy to
  „Jeździec miedziany”- po przeczytaniu tej książki koniecznie chciałam poznać dalsze losy bohaterów. „Delikatność”- historia trudnej miłości. „Dziennik Bridget Jones” – dla poprawy humoru.

 5. avatar Małgorzata P pisze:

  3 ulubione książki o miłości to mało albo aż tyle, wszak dzięki nim nieraz sobie czas umilę, więc po 1 jest to książka wiekowa i wielu osobom znana, czyli „Przeminęło z wiatrem” klasyka, która wiele problemów związanych z miłością dotyka :) 2 ulubiona to „Ptaki ciernistych krzewów” – tematyka co ściska serce i też chce się ją czytać jak najczęściej. Miłość trudna, zakazana, ale serce nie sługa. 3 – książka to ta, która moc wspomnień i miłości niezależnie od wieku ma, czyli „Pamiętnik”, którego treść potrafi nadzieję na prawdziwe uczucie nieść :)

 6. avatar koralova pisze:

  Moje typy to: Przeminęło z wiatrem – za dramatyzm uczuć z historią w tle, „Wichrowe wzgórza” – za aurę niesamowitości, „Nigdy w życiu” – za nadzieję, że miłość zawsze zwycięży….

 7. avatar Joanna pisze:

  Dzień dobry,

  Moje propozycje to:
  – „Bajka o kochaniu” Doroty Hartwich z ilustracjami Tomasza Jakuba Sysły
  – „Jeździec miedziany” Paulliny Simons
  – „Spóźnieni kochankowie” Wiliama Whartona

  Kilka prostych słów o miłości wypowiedzianych na różne sposoby, wieloma językami. Taka jest „Bajka o kochaniu” Doroty Hartwich.
  To niestandardowa, ilustrowana opowieść dla najmłodszych, nastoletnich i tych już dorosłych, spisana w kilku językach jednocześnie: po polsku, angielsku, japońsku, niemiecku i francusku.

  Kilka słów o nadziei i szczęściu, gdy „(…) przez jedną chwilę należymy do kogoś i ta jedna chwila pozwala nam przetrwać całe, wypełnione samotnością życie” przynosi „Jeździec miedziany” Paulliny Simons.
  Ta powieść poruszająco, przerażająco i prawdziwie opowiada o miłości w oblężonym Leningradzie. Chwyta za serce jak „Doktor Żywago”.

  Przekonałam się też, że nigdy nie jest za późno na „Spóźnionych kochanków” Wiliama Whartona. Na uczucie niespotykane, niewinne, a jednocześnie tak silne, że niemożliwe staje się możliwym i znajduje potwierdzenie w słowach autora: „Uwierzyć znaczy zobaczyć”.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...