Tajemnicze psie oblicze – co potrafią czworonogi?

11 października 2018, dodał: EKSPERTKA

Psy to naprawdę niezwykłe stworzenia. Nie tylko są najlepszymi przyjaciółmi ludzi, ale też doskonałymi kompanami, przewodnikami i pomocnikami. Okazuje się, że doskonale wyczuwają emocje, potrafią oszukiwać swoich właścicieli i znają nasze zamiary wobec nich. Oto kilka najciekawszych, psich umiejętności.

Rozumieją smutki

Psiaki to jedne z tych zwierząt, które bezbłędnie identyfikują ludzkie emocje. Ich instynkt jest naprawdę godny podziwu. To właśnie dzięki swojej empatii stały się naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

Wszyscy posiadacze czworonogów wiedzą, że nie ma wierniejszego kompana w smutku. Pies nigdy nie raczy nas niestosownymi komentarzami, nie krytykuje i nie wyśmiewa. W gorszych chwilach będzie przy nas bez marudzenia. Umiejętność rozpoznawania humoru człowieka to coś, to czyni go najbardziej przyjaznym stworzeniem.

Jego reakcją na nasz smutek jest… smutek! Natychmiast traci radosny nastrój i skupia się na obserwowaniu swojego przyjaciela. Nie szaleje, nie bawi się, nie zaczepia. Najczęściej kładzie się wtedy pod naszymi nogami lub układa głowę na kolanach. To taki psi wyraz wsparcia i okazanie miłości wobec właściciela.

Wykrywają choroby

Jedną z najbardziej niezwykłych cech tych czworonogów jest ich umiejętności odnajdywania u człowieka chorób. Chodzi tutaj nie tylko o pospolite przeziębienia i grypę, ale o naprawdę poważne schorzenia. Badania dowodzą, że psy wykazują zdolność wykrywania komórek rakowych.

Opisywano przypadki zwierząt, które lizały znamiona swoich właścicieli okazujące się potem rakiem skóry, a u chorych na raka płuc wyczuwały guz aż w 71% przypadków. Dokładnie tak samo reagują w przypadku cukrzycy, problemów z wątrobą czy napadów epileptycznych.

Przypuszcza się, że choroby te wydzielają charakterystyczny zapach, który jednak nie jest dostępny dla ludzi. Niezwykle wrażliwe powonienie pupila pozwala mu zidentyfikować organiczne związki lotne i, tym samym, zdiagnozować chorobę.

Doceniają dobro

Od dawna mówi się, że „psy wyczuwają dobro”. To prawda. Badania dowodzą, że pole magnetyczne wydzielane przez serce jest nawet silniejsze od tego tworzonego przez mózg. Impulsy są wysyłane dalej i wpływają na nasz humor i sposób myślenia.

Naukowcy zapewniają, że jest ono wyczuwalne dla psiaków, których reakcje są uzależnione od jakości tych „fal”. Nikt nie zna dokładnie działania tego mechanizmu. To, co jest jasne, to konkretne, różnorodne postawy zwierząt wobec różnych ludzi. Na podstawie tego, jacy jesteśmy, decydują, czy będziemy warci ich sympatii.

Co więcej, doskonale rozpoznają moment, w którym przestają być dla nas najważniejsze. Wiedzą, że uwaga człowieka przeniosła się na kogoś innego. Podejmują wtedy różnorakie działania mające zwrócić naszą uwagę.

Żeby nie dopuścić do psiej depresji, musimy skrupulatnie opiekować się naszym pupilem. Tak, by nigdy nie poczuł się odrzucony. Do wspólnej zabawy i nauki świetnie nadają się różnego rodzaju akcesoria dla psów. Można je nabyć w sklepach zoologicznych – stacjonarnych lub online, jak PetStation. Takie zabawki pomogą zorganizować czas z czworonogiem i będą doskonałym narzędziem do nauki.

Odpowiednio i rozsądnie wykorzystywane akcesoria dla psów mogą sprawić, że nasz pupil nauczy się sztuczek, o których nam się nawet nie śniło. I nie tylko pocieszy nas w smutku, ale stanie się towarzyszem najbardziej szalonych wypraw i przygód. A sklep zoologiczny może stać się miejscem, w którym rozbudzi się potencjał drzemiący w naszym przyjacielu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Rzucanie palenia
Serio komuś się udało dzięki tabletkom? Bo jakoś wszyscy moi znajomi, którzy tego próbowali,...
Zanieczyszczenie powietrza a chorob…
> monia221 napisał/a:> Podobno ma to ogólnie duży wpływ na samopoczucie i na zdrowie....
Reklama sklepu
Dawid Krzyżowski, który jest mistrzem Polski RedBull freestyle football, może reklamować Twój sklep podczas...
Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
Mojemu mężowi na urodziny zrobiłam niespodziankę i zaprosiłam Dawida Krzyżowskiego, który jest mistrzem polski...