URODA I ZDROWIE

Sztuka umierania – Andrzej Sitarek

10 października 2019, dodał: agnieszka78

file1571220360

Kiedy widzisz lśniące mięśnie prezentowane przez kulturystę, czy zastanawiałeś się kiedyś, ile pracy i wyrzeczeń kosztowało go doprowadzenia swojego ciała do takiego wyglądu? Zapewne nie… Rzadko kto zastanawia się nad tym, jak wiele morderczych treningów, restrykcyjnych diet, wzlotów i upadków zapisanych jest w każdym wyrzeźbionym mięśniu.

Andrzej Sitarek w książce „Sztuka umierania”, będącej niejako podręcznikiem dla przyszłych kulturystów, ale nie tylko… ukazuje kulisy kulturystyki, przedstawia wiele form i rodzajów treningów, podpowiada, jakie są najlepsze diety, ale chyba najwięcej czasu poświęcił psychicznemu nastawieniu do tego sportu. Przedstawia wzloty i upadki, jak wygląda dzień z życia kulturysty. Opowiada o wszystkim, czego sam doświadczył, pragnąc, by inni nie popełniali jego błędów, a uczyli się na nich. Sam wciąż prze naprzód i nie poddaje się nawet wtedy, gdy jest bardzo ciężko.

„Przechodź barierę wycieczenia, a prędzej czy później nauczysz się trenować mądrze. Słuchanie swojego ciała to właściwe postępowanie, mimo to trenuj, kiedy jesteś zmęczony, niech twoje ciało nauczy się regenerować szybciej. Ciągłe przechodzenie samego siebie jest kluczem do rozwoju, a twoje samopoczucie jest zależne od twoich myśli”

Poznaj książkę o kulisach prawdziwej kulturystyki – to nie tylko kształtowanie sylwetki poprzez ćwiczenia fizyczne; z jednoczesną redukcją podskórnej tkanki tłuszczowej w celu uzewnętrznienia wypracowanych mięśni… to lata zmagań z różnymi słabościami, ciągła mozolna praca, która w efekcie daje spełnienie, ale nie każdy wie, czym ten wysiłek jest okupiony.

„Prawdziwe zwycięstwa to nie tylko te na turniejach. Zwyciężać każdego dnia z samym sobą, ze słabościami, myślami, mową i uczynkami, to prawdziwe zwycięstwo”.

„Sztuka umierania” to wyjątkowa lektura o kulturystyce doskonała dla tych, którzy pragną poznać tajniki tego pięknego sportu, jednocześnie to wyjątkowe kompendium wiedzy dla tych, którzy właśnie rozpoczynają ścieżkę kariery lub już na niej są i pragną poszerzać swoje horyzonty.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Podróż poślubna: egzotycznie, czy E…
Moja koleżanka zdecydowała się na podróż do Ameryki. A z porad dotyczących uzyskania wizy...
Co przygotować na imprezę
> Marylka20 napisał/a:> Zbliżają sie urodziny męża i chciałabym przygotować gościom coś specjalnego....
skórki wokół paznokci
ja to miałam mega problem z suchymi skórkami, Ale trafiłam na taką multiodżywczą...
Płaszcz na zimę do 800 zł?
> pelargonia napisał/a:> A kupujecie ubrania na zagranicznych stronach? Tam często można znaleźć...