Szkolenia z makijażu permanentnego

8 maja 2023, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Makijaż permanentny to zabieg, który w ostatnich latach stał się hitem salonów kosmetycznych. Wykonany przez profesjonalistę jest bezpieczny, zapewnia komfort i piękny wygląd na długie miesiące. Makijaż permanentny wykonywany jest wieloma metodami, które stają się coraz bardziej nowoczesne, dlatego bardzo istotną kwestią jest wybór dobrze wyszkolonej, profesjonalnej linergistki.

Makijaż permanentny to pewien rodzaj tatuażu. Zabieg polega na wprowadzeniu barwnika do naskórka za pomocą igły, która może być przytwierdzona do specjalnego urządzenia lub tzw. pena. Obsługiwane są one przez linergistkę, czyli osobę specjalizującą się w pigmentacji. Igła poruszana jest z odpowiednią prędkością i jest zagłębiana w naskórek na dobraną przez profesjonalistkę głębokość. Od oceny tempa oraz głębokości penetracji naskórka zależy efekt końcowy makijażu permanentnego, a także jego trwałość. Założeniem makijażu permanentnego jest uzyskanie możliwie najbardziej naturalnego looku, a jest to możliwe jedynie przy uwzględnieniu naszej karnacji, oprawy oczu, kształtu twarzy, a także wieku. Wymaga to wiedzy i doświadczenia, które nabywane są w ramach kursów praktycznych i szkoleń teoretycznych.

Aktualnie linergistki mają do dyspozycji wiele różnych wysokiej jakości marek produktów, kolorów pigmentów, przyrządów oraz technik wykonywania makijażu permanentnego, co czyni mikropigmentację o wiele lepszą jakościowo i bezpieczną. Makijaż permanentny podlega też wpływowi trendów i nowych technologii. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest wiedza i doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Zarówno jakość aktualnych szkoleń, jak też grono zadowolonych klientek to dobry wyznacznik profesjonalizmu linergistki.

Wykonanie makijażu permanentnego wymaga ogromnego wyczucia estetyki, proporcji twarzy, doboru koloru oraz wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii skóry. Odpowiedzialność związana z wykonywaniem zabiegów mikropigmentacji jest bardzo duża i dlatego do wykonywania makijażu permanentnego każda linergistka powinna być optymalnie i profesjonalnie przygotowana poprzez wysokiej jakości szkolenia z makijażu permamentnego. Ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej jest na wyciągnięcie ręki.

Impression oferuje liczne kursy i szkolenia z makijażu permanentnego dla początkujących oraz zaawansowanych prowadzone w Instytucie Szkoleniowo-Kosmetycznym Impression w Zabrzu. Szkolenia z makijażu permanentnego prowadzi Magdalena Hajok-Oczko, główny szkoleniowiec, Licencjonowany Trener Makijażu Permanentnego, linergista z 8-letnim stażem, teoretyk, praktyk zawodu, pasjonatka, perfekcjonistka. Szkolenia są dostępne dla każdego zainteresowanego z całej Polski jak i za granicy.

W ofercie Impression znajdują się szkolenia z makijażu permanentnego oczu, szkolenia z makijażu permanentnego brwi, szkolenia z makijażu permanentnego ust oraz szkolenia z mikropigmentacji skóry głowy. Oferta obejmuje szkolenia z makijażu permanentnego dla początkujących oraz dla zaawansowanych w trybie grupowym lub indywidualnym, a także szkołę makijażu permanentnego.

Podczas szkolenia przekazywana jest wiedza i umiejętności praktyczne prawidłowego wykonywania makijażu permanentnego. Nauka jest intensywna i dostosowana do indywidualnych zdolności, umiejętności oraz oczekiwań. Szkolenia zapewniają zdobycie wiedzy teoretycznej, pigmentacji, technik przeprowadzania zabiegu, narzędzi oraz higieny i bezpieczeństwa oraz praktycznych umiejętności podczas ćwiczeń na modelach z pełnym profesjonalizmem. Szkolenia to także zdobycie certyfikatu, który świadczy o umiejętnościach i profesjonalizmie, niezwykle istotny w kontekście pozyskiwania klientów i budowania zaufania. Szkolenia to również rozwój kariery, bowiem w tym zawodzie nauka nigdy się nie kończy. Linergistki muszą nieustannie rozwijać swoje umiejętności i podążać za obowiązującymi trendami, aby móc zagwarantować usługi świadczone na najwyższym poziomie.

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

4 komentarzy do Szkolenia z makijażu permanentnego

 1. avatar Małgorzata W. pisze:

  Fajnie być taką lingeristka, jednakże moja ręka i cierpliwość by tego nie wytrzymala :😀
  Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się położyć na stole, a nade mną będzie taka super lingeristka i zrobi mi świetne brwi, bo takich Marzę 😍🤩

 2. avatar mili2223 pisze:

  Podobają mi się takie piękne makijaże zarówno ust, jak i oczu. Teraz linergistki mają faktycznie do dyspozycji wiele różnych wysokiej jakości marek produktów, kolorów pigmentów, przyrządów oraz technik wykonywania makijażu permanentnego, co czyni mikropigmentację o wiele lepszą jakościowo i na pewno bezpieczną, tak jak wspomniano w tym bardzo ciekawym artykule :).

 3. avatar JuliaW pisze:

  Makijaż permanentny, to bardzo interesujący mnie ostatnio temat, trafiliście w samo
  sedno. Chciałabym powtórzyć taki zabieg tym razem u fachowo wyszkolonej linergistki, aby móc cieszyć się pięknym wyglądem oczu, na zawsze 🤗

 4. avatar JuliaW pisze:

  Makijaż permanentny, to bardzo interesujący mnie ostatnio temat, trafiliście w samo sedno. Chciałabym powtórzyć taki zabieg tym razem u fachowo wyszkolonej linergistki, aby móc cieszyć się pięknym wyglądem oczu, na zawsze 🤗

Dodaj komentarz