Szampon trychologiczny – kto powinien go stosować?

6 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Masz już dość kupowania drogeryjnych szamponów, bo każdy Cię rozczarowuje? Być może właśnie nadszedł czas na wypróbowanie szamponów trychologicznych. O tych produktach ostatnio jest dość głośno, jednak zanim zdecydujesz się na ich stosowanie, sprawdź, czy na pewno jesteś osobą, która powinna się nimi zainteresować. Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Czym jest szampon trychologiczny?

Najpierw warto wyjaśnić, czym takie szampony różnią się od zwykłych kosmetyków. Przede wszystkim ich skład jest tak opracowywany, aby mogły być wyjątkowo skuteczne. Działanie szamponów trychologicznych jest ukierunkowane na konkretny problem, jednak nie podrażniają one skalpu. Trzeba podkreślić, że szampon trychologiczny dobiera się do potrzeb skóry na głowie, a nie do włosów. Takie produkty przeciwdziałają łupieżowi, swędzeniu i nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry, redukują wypadanie włosów i zapobiegają stanom zapalnym o różnym podłożu. Ich zadaniem jest zadbanie o prawidłowy poziom nawilżenia skalpu, poprawa kondycji naczyń krwionośnych oraz łagodne oczyszczenie skóry bez jej podrażnienia. Takie produkty oparte są na łagodnych komponentach, nie ma w nich substancji drażniących.

Jak dobrać szampon trychologiczny do swoich potrzeb?

Na problemy ze skórą głowy skarży się wiele osób. Trzeba podkreślić, że kondycja skalpu może pogarszać się z różnych przyczyn, a jedną z nich jest stosowanie niewłaściwego szamponu. Aby zauważyć pozytywne działanie wybranego szamponu trychologicznego, należy określić stan skóry głowy. Jeśli ma się kłopot z samodzielnym podjęciem decyzji, czy stosować taki szampon, warto skonsultować się z trychologiem.

Szamponem trychologicznym o dość uniwersalnym zastosowaniu jest Pyretrin-D. Co go wyróżnia? Produkt ten jest przeznaczony do częstego stosowania. Redukuje łupież, a także zmniejsza świąd skóry i sprawia, że jest ona mniej skłonna do przetłuszczania się. Wybierz ten produkt, jeśli Twoje włosy szybko tracą świeży wygląd lub jeżeli przeszkadza Ci biały pył na włosach i ubraniu. Preparat ten przeznaczony jest również dla osób z infekcją nużeńcem ludzkim. Należy zaznaczyć, że ten pasożyt z rodziny roztoczy żeruje na skórze większości dorosłych. Szampon Pyretin-D jest polecany także sportowcom oraz tym, którzy są aktywni i nie mają problemów ze skórą ani z włosami. Działanie kosmetyku można wzmocnić – w tym celu przyda się wcierka z tej samej serii.

Zapomnij o nieprzyjemnych dolegliwościach i poczuj się komfortowo

Zdecydowana większość osób skorzysta ze stosowania szamponu trychologicznego. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniego produktu, co wcale nie jest takie trudne, zwłaszcza że dostępne są takie preparaty, które są dość wszechstronne. Łagodne produkty nie wysuszają skóry głowy i włosów, lecz je delikatnie oczyszczają, nie naruszając warstwy ochronnej skalpu, co jest niestety częste w przypadku szamponów drogeryjnych. Szampon trychologiczny można wypróbować nawet w sytuacji, gdy nie ma się problemów dermatologicznych, jednak jest się osobą aktywną fizycznie. Spocona skóra jest bardziej narażona na infekcje, a odpowiedni kosmetyk pomaga się przed nimi ochronić.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...