Szampon dla psa – sklep

6 listopada 2012, dodał: SuperZooMarket.pl

Szampon dla psa – czyli w czym wykąpać naszego pupilka?
Dlaczego należy kąpać naszego czworonożnego domownika w szamponach dla psów?
Kąpiel psa to nie tylko poprawa wyglądu jego szaty, ładny zapach sierści czy poprawa koloru.  Kąpanie psa ma na celu gruntowne pozbycie się brudu, drobnoustrojów, martwych włosów – zarówno z sierści jak i skóry psa.

Bardzo ważne jest także aby pies był kąpany w szamponie dla psów a nie dla ludzi. Szampon dla psa dostosowany jest nie tylko do ph skóry psa ale działa w odpowiedni sposób – nie tylko dogłębnie myjąc ale i jednocześnie odżywiając skórę i sierść psa. Kosmetyki dla psów są tak skomponowane aby z jednej strony dokładnie zmywać cały brud, często z bardzo gęstego podszerstka a jednocześnie kosmetyki dla psów nie mogą być zbyt agresywne aby nie zaszkodziły skórze zwierzęcia. Kosmetyki dla ludzi nie muszą być w ten sposób komponowane.
Odpowiednio wyczesana i wykąpana sierść w szamponie dla psów jest gwarancją nie tylko ładnego wyglądu ale także dobrego samopoczucia psa. Dlatego też pies powinien być kąpany nie tylko latem ale przez cały rok. Częstotliwość kąpieli należy dostosować do rodzaju szaty naszego psa. Kąpiel yorka czy też innego psa długowłosego na pewno będziemy robić częściej niż kąpiel takiego psa jak np. foxterrier.

Kąpanie psa należy rozpocząć od zmoczenia dokładnego całej sierści. Następnie na psa należy nałożyć odpowiednio dobrany szampon dla psa. Psi szampon powinien być bardzo dokładnie spłukany. Po dokładnym spłukaniu  sierści dobrze jest nałożyć odżywkę dla psa – odpowiednio dobraną do struktury jego szaty.

Pielęgnacja ras długowłosych – jaki szampon dla yorka, shih tzu?

Bardzo wymagającą rasą jeśli chodzi o pielęgnację są psy długowłose. Dlatego też często spotykamy się z produktami typu szampon dla yorka, szampon dla maltańczyka. Jeżeli jest się właścicielem psa rasy Yorkshire Terrier to warto w taki szampon zainwestować.
Szczególnie w przypadku kosmetyków dla psów długowłosych ważna jest odżywka dla psów długowłosych. Uzupełnia ona działanie szamponu dla psów.

Pielęgnacja psów o białym kolorze sierści – jaki szampon dla maltańczyka, Westa.
Szampony dla białych psów – ważne żeby pamiętać że jeżeli mamy białego pieska np. maltańczyka lub West high land white teriera to pierwszy z nich jest przede wszystkim psem długowłosym zaś drugi – szorstkowłosym – i tak dedykowane szampony dla psów powinniśmy dla tych ras stosować. Szampon dla białych psów można stosować na przemian z właściwym szamponem dla psa.

Ponieważ wiemy jak trudno dobrać odpowiedni szampon dla psa przekazaliśmy testerkom portalu urodaizdrowie.pl trzy zestawy wysokiej jakości kosmetyków firmy Botaniqa. Są to szampon dla psów długowłosych Botaniqa Love Me Long Shampoo 250 ml oraz uzupełniająca działanie szamponu – odżywka dla psów długowłosych Botaniqa Love Me Long Conditioner 250 ml.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Niskokaloryczne produkty
Mi lekarka powiedziała, żebym była ostrożna z owocami i podczas odchudzania jadła je przed...
Gdzie upolować promocje online?
Zawsze przed dokonaniem zakupów sprawdzam na takich stronach, czy przypadkiem nie ma jakiegoś kodu...
Ogólnie o zdrowiu
Swego czasu miałam różne problemy zdrowotne występujące naraz i pani ginekolog oświadczyła,...
Produkty marki Gal - opinie
Używam kapsułek z koenzymem Q10 firmy GAL, takich do stosowania zewnętrznego. Nie...