Sypialnia – aranżacje i inspiracje czyli jak odświeżyć wnętrze?

4 kwietnia 2022, dodał: junowak
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Sypialnia to miejsce, które powinno być nie tylko intymne, ale też dobrze zaaranżowane. Mimo że nie spędzamy w nim większości dnia, to każdy nasz dzień w nim zaczynamy i kończymy. W związku z tym klimat naszej sypialni może wpłynąć na cały nasz dzień! Niestety, w wielu domach sypialnia pełni funkcję jedynie miejsca z łóżkiem, albo – co gorsza – składzika na rzeczy, z którymi nie wiemy co począć, a nie chcemy nimi zaśmiecać salonu gdzie przyjmujemy gości. Niesłusznie! Tak samo, jak chcemy zaimponować przyjaciołom powinniśmy chcieć zaimponować sobie. Dlatego dziś przedstawiamy nasze pomysły na odnowienie sypialni.

Jak zrobić efektowny, ale szybki i tani remont sypialni? Czy to jest w ogóle możliwe? Jasne! Malowanie mebli,  ścian, dodatki będą kosztowały tyle, ile materiały użyte do ich zrobienia lub… nic – jeśli użyjesz przedmioty które już masz w domu. Do dzieła!

 

  • Ściany

Pomalowanie jednej ściany – za to z akcentem!

Kolor ścian może zarówno być tylko tłem dla aranżacji wnętrza, jak i grać w niej pierwsze skrzypce. Neutralny czy bardzo jasny stanie się kompozycyjną bazą; wyrazisty czy bardzo nasycony – nada całości pazura. Raczej unikajmy malowania wszystkich ścian na ostry kolor i uważajmy z malowaniem na ostro sufitu. Do sypialni można dobrać wiele barw – ważne jednak by nie było chaotycznie!

Mocny akcent kolorystyczny:

Nie bój się ciemnych kolorów! Jeżeli pomalujesz nimi jedną ścianę, nie wpłynie ona strasznie na optyczną wielkość. Jeżeli chcesz powiększyć optycznie pokój – powieś w sypialni duże lustro. Kolory ciemne nie są dla każdego, nadają jednak pewnej szczególnej elegancji.

 

Wzór na ścianie – możesz go zrobić sama!

Najpierw malujemy ścianę na kolor bazowy. Następnie – po wyschnięciu – wyklejamy wzór taśmą malarską. Kiedy  wzór będzie skończony, pora na malowanie drugim kolorem, później druga warstwa i delikatne odklejenie taśm. Jest to czasochłonne, ale za to tanie, a efekt… może być niesamowity! Wystarczy trochę cierpliwości.

Fototapeta: Zamiast tapet preferujemy jedną, ale wyrazistą fototapetę. Efekt dekoracyjny będzie wyraźny i natychmiastowy.

 

  • Piękne łóżko

Łóżko jest najważniejszym elementem aranżacji sypialni. Zazwyczaj jest też największym meblem w tym na ogół małym pomieszczeniu. Zadbaj więc, by było ładne i wygodne. Możesz też łatwo przerobić starą drewnianą ramę łóżka – pomalować ją farbą kredową. I to nie tylko na pastelowe barwy! Jeżeli rama jest metalowa, można ją pomalować również na ostry, metaliczny kolor – różowe złoto, srebro, miedź. Szybkim i niedrogim rozwiązaniem będzie łóżko zrobione z palet.  I oczywiście – pościel pasująca do wystroju.

  • Miękki dywan

Puszyste, włochate dywany nie tylko pomogą zakryć ewentualne defekty paneli czy zniszczone kafelki. Przede wszystkim nadadzą miękkości, delikatności i wrażenia luksusu. Zresztą – w sypialni często chodzimy boso, a dotyk takiego dywanu jest cudowny!

  • Malowanie mebli

Jeśli meble w sypialni są w dobrym stanie, ale znudził ci się ich kolor to mamy na to sposób. Farby kredowe!  A jeżeli pomalujesz fronty szafy wnękowej w kolorze ściany – sprawisz, że szafa zniknie, a mała sypialnia optycznie stanie się znacznie większa. Warto też poszperać na pchlich targach za ładnymi, ale zniszczonymi meblami. Będą niedrogie, a po wyremontowaniu mogą stać się główną ozdobą sypialni.

  • Oświetlenie, rośliny i inne dodatki

Dla każdego sypialnia będzie znaczyć co innego. Dla jednych – róże, muśliny i delikatność. Dla drugich – trochę pazura i kontrolowanej ostrości. W obu wypadkach, klimat stworzy odpowiednie oświetlenie.

  • Rośliny

Kwiaty natomiast są idealne do sypialni – dotleniają powietrze i pochłaniają szkodliwe opary z nowych mebli, farb i paneli. Warto poczytać, które najbardziej pasują do sypialni.

  • Dodatki

Idealnie sprawdzą się też dodatki – ramki na zdjęcia, tabliczki, lustra i ozdobne doniczki. W tym sezonie królują metaliczne barwy i proste, geometryczne kształty.

Mamy nadzieję, że zainspirowałyśmy was do stworzenia pięknego miejsca, w którym będziecie mogły wypocząć z herbatą i ulubioną książką lub filmem. Zmienianie wyglądy swojego otoczenia to nie tylko dobra zabawa i piękne wnętrze, ale przede wszystkim – dobry wpływ na nasze zdrowie! Przełamanie rutyny i zrobienie coś dla siebie, zawsze jest korzystne. Życzymy powodzenia w dekoracji wymarzonego wnętrza!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...