Swaddling – jak pomaga noworodkowi? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Swaddling – jak pomaga noworodkowi?

28 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Swaddling, czyli technika ciasnego owijania noworodka zyskuje coraz większą popularność. Nie jest to jednak metoda nowatorska, pielęgniarki i położne nie bez powodu tak ciasno owijają maluszka. Poznaj, na czym dokładnie polega swaddling i jaki wpływ ma na samopoczucie pociechy w pierwszych tygodniach jej życia poza łonem mamy.

noworodek

Skąd wziął się swaddling?

Dziecko opuszczając łono matki, uczy się żyć w zupełnie innej rzeczywistości. Przez wiele miesięcy towarzyszyły mu bowiem wody płodowe, tymczasem przy porodzie pojawiają się nieznane dotąd bodźce, w tym również nieograniczona przestrzeń. Poprzez ciasne owinięcie noworodka, możesz wytworzyć mu warunki, w których rozwijał się przez ostatnie miesiące. Jeden z amerykańskich pediatrów dr. Harvey Karp uważa, że w pierwszych tygodniach życia poza łonem mamy, dziecko przeżywa tzw. czwarty trymestr. Warto ułatwić temu małemu człowiekowi przyzwyczajanie się do nowego świata i na początku korzystać z miękkiego otulacza (https://www.lamillou.com/pl/otulacze) wykonanego z tkaniny bambusowej. Materiał trzykrotnie lepiej niż bawełna absorbuje wilgoć i równie szybko ją odparowuje. Latem pomaga utrzymać temperaturę niższą nawet o dwa stopnie względem otoczenia, dzięki czemu maluszkowi nie będzie zbyt gorąco. Dodatkowo szybko schnie, a z każdym kolejnym praniem będzie jeszcze milsza w dotyku.

Dzięki niemu noworodek poczuje się bezpieczniej, uspokoi się i łatwiej zaśnie. Metoda swaddlingu może również okazać się pomocna w przypadku doskwierających maluszkowi kolek. Ciasne otulanie dopiero co narodzonego dziecka, może również znacznie ułatwić rodzicom opiekę. To oczywiste, że pierwsze dni z tak kruchą istotą mogą powodować u świeżo upieczonych rodziców pewien dyskomfort, obawę, czy zdołamy utrzymać poruszające się dziecko. Dzięki otulaczowi ciało maluszka zostaje w pewnym stopniu okiełznane i usztywnione, dzięki czemu rodzicom łatwiej je podnosić, odkładać i tulić.

Jedyne, czego potrzebujesz, to kawałek materiału

Jak przygotować się do swaddlingu? Wystarczy, że zaopatrzysz się w dedykowany otulacz .Warto jednak postawić na wysokojakościowe produkty, które będą bezpieczne dla skóry dziecka, ponieważ zostały wyprodukowane z certyfikowanych materiałów. Sprawdzi się tu między innymi uwielbiany przez mamy na całym świecie materiał z włókien bambusowych, który jest bardzo miękki i niezwykle przyjemny w dotyku. Otulacze zarówno z przędzy bambusowej, jak i muślinu znajdziesz tutaj: https://www.lamillou.com/pl/. La Millou to wyjątkowa marka, która dokłada wszelkich starań, aby zapewnić świeżo upieczonym rodzicom bezpieczne akcesoria dla dzieci. Znajdziesz tam nie tylko otulacze w pięknych wzorach, ale i lekkie kocyki, które również możesz wykorzystać do otulenia swojego maluszka i zapewniania mu dobrego samopoczucia w pierwszych tygodniach życia.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy warto kupić wannę wolnostojącą?…
Wanna zajmuje dużo miejsca i trudno zagospodarować przestrzeń nad nią
Dzień Dziecka - prezent dla 2 klasi…
Można też zabrać dziecko w ciekawe miejsce, bo zabawek na pewno już ma dużo...
Tanie buty w sklepach stacjonarnych
Tanie to zwykle zaraz się rozpadają.....
Aerobic
Ja ćwiczę raczej po południu ☺