Stylowe aparaty fotograficzne idealne do torebki. Wyraź siebie w podróży i na co dzień | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Stylowe aparaty fotograficzne idealne do torebki. Wyraź siebie w podróży i na co dzień

27 sierpnia 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Niewielkie aparaty fotograficzne to doskonały gadżet dla miłośniczek fotografii. No właśnie, mowa tutaj o kobietach, dla których sprzęt to nie tylko parametry ale również wygląd. Nowoczesne kompakty i tzw. instaxy, czyli aparaty natychmiastowe to świetny sposób aby realizować swoją pasję i jednocześnie podkreślić swój look. Na co zwrócić uwagę wybierając aparat fotograficzny aby połączyć jakość z eleganckim designem?

Niewielkie aparaty do torebki dla kobiety

Przeglądając aparaty fotograficzne wbrew pozorom nie warto skupiać się na ilości megapikseli. Przekonanie o ilości pikseli jako wyznaczniku jakości wynika z długoletniego prześciganiu się producentów w zwiększaniu ich liczby, co zbudowało mit o tym, że jest to najważniejszy parametr. Okazuje się, że do codziennego użytku wystarczy nie więcej niż 10 Mpix, a do profesjonalnego nie więcej niż 24 Mpix. Kupujemy aparat cyfrowy. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wykonanie takiego aparatu, dobry zoom oraz stabilizację obrazu.

Mówiąc tutaj o wykonaniu aparatu niekoniecznie mamy na myśli jego design. Raczej ergonomię, szczelność i wytrzymałość. Ergonomia jest niezwykle ważna, bo może się okazać, że aparat jest po prostu niewygodny i wybierzemy do fotografowania smartfona. Pamiętajmy też, że planujemy zakup aparatu kieszonkowego – idealnego do torebki, który ma nam towarzyszyć w podróży, na imprezach i na plaży. Bez wątpienia taki sprzęt będzie narażony na upadki, zarysowania oraz kurz i inne zanieczyszczenia dlatego ważne jest jego wykonanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego aparatu dla kobiety

Dobry zoom to gwarancja wykonania dobrych, czystych ujęć nawet z daleka. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w podróży, gdy zainteresują nas szczegóły zabytków czy oddalone obiekty. Godny zainteresowania będzie 30-krotny zoom optyczny. Ostatni element, na który warto zwrócić uwagę to optyczna stabilizacja obrazu. Umożliwia to wykonanie nieporuszonych zdjęć z ręki i fotografowanie ruchomych obrazów – czyli idealnie na imprezę.

Aktualnie najbardziej trendy są aparaty fotograficzne stylizowane na aparaty analogowe, czyli króluje styl vintage. Linię o klasycznym wyglądzie posiada w swojej ofercie przede wszystkim Nikon, Fujifilm oraz Leica. Odwzorowanie jest tak dokładne, że aż ciężko uwierzyć, że w środku jest ukryta nowoczesna technologia. Oczywiście dla miłośniczek nowoczesności są dostępne aparaty cyfrowe z kolorowymi obudowami niejednokrotnie zdobionymi dodatkowo różnymi wzorami. To połączenie stylu i kobiecości w jednym.

Oldschool-owy polaroid jako stylowy aparat dla kobiety

Inną kategorią są tzw. Instaxy, czyli cała gama nowoczesnych polaroidów, które kuszą różnorodnością kolorów i stylów. Ich przewaga nad aparatami cyfrowymi polega na tym, że od razu otrzymujemy wywołane zdjęcie. Jest to doskonały pomysł jeśli chcemy uwiecznić magię danej chwili czy podzielić się zdjęciami z przyjaciółmi. Jednak jedynie polaroidy z wyższej półki mają możliwość jakiejkolwiek manipulacji ustawieniami. Standardowe aparaty tego typu mają tylko jeden przycisk – spust migawki.

Stojąc przed wyborem zakupu aparatu fotograficznego idealnego do użytku na co dzień warto zastanowić się co będziemy najczęściej fotografować i przeglądać rynkowe propozycje. Warto szukać czegoś co zachwyci nas swoją estetyką – jednak nie zapominając o parametrach.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Facet nie wie czego chce czy się mn…
Emocje są pewnie na każdej wizycie, bo przecież ludzie idą na terapię...
Facet nie wie czego chce czy się mn…
> geneviev napisał/a: > Jestem ciekawa jak w ogóle wygląda taka terapia? Jakie pytania zadaje...
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Jestem ciekawa jak w ogóle wygląda taka terapia? Jakie pytania zadaje terapeuta?...
On nie ma ochoty...
To mogą być problemy hormonalne, za mało testosteronu....