StoryHoods i idealna kurtka narciarska. Jak ją wybrać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

StoryHoods i idealna kurtka narciarska. Jak ją wybrać?

7 grudnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Uwielbiane przez tak wiele osób aktywności zimowe – od snowboardu po narciarstwo, ale też saneczkarstwo czy po prostu „jazda na byle czym” wymagają odpowiedniego ubrania. Ba! Nawet, żeby ulepić bałwana z dzieciakami, czy kilkadziesiąt razy wciągnąć im sanki na górkę, trzeba być dobrze ubranym. Dobrze, czyli jak? No właśnie!

kolorowe kurtki na zimę

Szusowanie po stoku i jazda na „jabłuszku”

Sporty zimowe to oczywiście klasyka: narty i deska snowboardowa. Ale nie tylko! Nie każdy miłośnik zimy musi przecież umieć jeździć na nartach i korzystać z wyciągu. Niektórzy spędzają ferie zjeżdżając na sankach, „jabłuszkach”, oponach, a nawet na kawałku tektury. Byle było szybko, wesoło i w dobrym towarzystwie! Są też tacy, dla których zima to okazja to spacerów, wypraw w góry i zabaw na śniegu. Nie trzeba być dzieckiem, żeby w niedzielne przedpołudnie wkręcić się w lepienie bałwana albo dać się wciągnąć w bitwę na śnieżki!

Aktywności na śniegu może być więc wiele, ale wszystkie łączy jedno: wymagają odpowiedniego przygotowania, szczególnie jeśli chodzi o odzież. Kurtka zimowa to oczywiście jeden z kluczowych elementów, które wpływają na komfort cieplny tak podczas jazdy na nartach, jak i wspinania się na górskie zbocza czy śmiganie na sankach. Kurtka narciarska to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie, gdzie mamy do czynienia z wiatrem, śniegiem i mrozem. Na pewno zatem poświęcić trochę czasu, aby dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wybrać kurtkę, która najlepiej spełni oczekiwania.

Kurtka narciarska i zimowa – na co zwrócić uwagę?

Porządna odzież zimowa ma kilka zadań. Najważniejsze to oczywiście ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Tu najbardziej liczy się wodoodporność i grubość. Zanim więc kupisz kurtkę na stok czy do zabaw przed domem, gdzie zamierzasz robić na śniegu „anioły”, sprawdź, czy jest wodoodporna. Na stoku ta cecha przyda się, aby chronić Cię przed deszczem, śniegiem i topniejącym śniegiem, a podczas bitwy na śnieżki pozwoli Ci nie zdezerterować za szybko z pola walki z powodu kompletnego przemoknięcia.

Druga ważna cecha kurtki to oddychalność. Kurtka zimowa o wysokiej oddychalności, pozwalają na odprowadzanie na zewnątrz wilgoci ze spoconego ciała (o co naprawdę łatwo podczas zimowych szaleństw) i utrzymanie suchej skóry. Przy oglądaniu materiału, zwróć też uwagę na ocieplenie. Jeśli wybierasz się miejsca, gdzie będzie panował większy mróz, wybierz kurtkę z dodatkową warstwą izolacyjną.

Jaka długość? – oto jest pytanie! Tu sprawa jest akurat prosta: kurtka powinna mieć odpowiednią długość, aby chronić plecy przed śniegiem i powiewami zimnego powietrza. Oczywiście, na zimę może Ci być potrzebny też płaszcz, ale do sportów, aktywności i zabaw na śniegu najlepsza będzie kurtka nieograniczająca ruchów, umożliwiająca kucanie, siadanie, pochylanie się. Rękawy powinny być na tyle długie, żeby nie odsłaniać nadgarstków, kiedy wyciągniesz wyprostowane ręce przed siebie. Inaczej, będzie Ci w nie zimno podczas poruszania się. Kurtka narciarska musi być więc po prostu funkcjonalna.

Kolejne ważne pytanie to: z kapturem czy bez? I jeśli „z”, to czy da się założyć kaptur na kask narciarski? Tutaj sprawa, wbrew pozorom, wcale nie jest taka prosta! Kaptur musi mieć możliwość regulacji i być wystarczająco obszerny by zmieścić się na kask. A jeśli nie planujesz szusowania, to kaptur przyda się by chronić przed zimnem, wiatrem i śnieżkami 😊

Nie każdy wie, że można kupić też kaptur bez kurtki, zarówno kaptur damski jak i męski. To rozwiązanie idealne, jeśli zależy Ci na tym, by dowolnie zakładać i zdejmować kaptur, a potem chować go, kiedy nie jest potrzebny. Taki kaptur na kask to coraz częściej hit sezonu na stokach!

No i najważniejsze – kolor i wzór! Jasne, parametry techniczne są ważne, ale nie oszukujmy się – każdy patrzy na wygląd! Wybierz więc kurtkę, która nie tylko chroni przed mrozem i śniegiem, ale też wyraża Twój styl! Możesz na co dzień ubierać się elegancko czy biznesowo, ale kiedy przychodzi do lepienia bałwana albo zjazdów z górki na byle czym, można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa! Jak chociażby kurtka narciarska w różowe flamingi, bo w końcu dlaczego by nie? 😊

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy dokarmiacie gołębie?
Gołębie znakomicie sobie radzą bez pomocy człowieka, wystarczy im nie przeszkadzać:)
Kolorowanki
Ze zwierzątkami ma wydawnictwo RM, bardzo fajne są tam też naklejki w środku kolorowanki
Plamki na paznokciach
Czasem to wpływ toksyn, które kumulują się w organizmie.
Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
Dobre perfumy zawsze są na miejscu.