Sprawdzony sposób na masaż twarzy

4 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kamień do twarzy może okazać się doskonałym narzędziem do wykonania odprężającego masażu. Taki zabieg cieszy się coraz większą popularnością. Masaż niesie ze sobą bowiem wiele korzyści. Stosowany jest głównie w celach relaksacyjnych i leczniczych, jednak znajduje on swoje zastosowanie również przy pielęgnacji skóry. Wszystko uzależnione jest od rodzaju wykonywanego masażu. Dlaczego warto pamiętać o swojej twarzy i zapewnić jej chwile odprężenia? W jaki sposób wykorzystać kamień gua sha do wykonania masażu twarzy?

masaż twarzy

Korzyści wynikające z masażu twarzy

Masaż twarzy ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Pozwala zredukować stres oraz napięcia. Jednocześnie pobudza również krążenie krwi oraz przepływ limfy, co powoduje, że skóra odzyskuje koloryt, a twarz staje się bardziej wypoczęta. Tego rodzaju zabieg wpływa także na zwiększenie produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Samych technik masażu jest bardzo dużo, a do jego wykonania mogą być stosowane zróżnicowane akcesoria oraz kosmetyki. Wszystko uzależnione jest od oczekiwań pacjenta i celu, który ma zostać osiągnięty.

Kamień gua sha do pielęgnacji twarzy

Do wykonania masażu twarzy wykorzystywane mogą być również naturalne kamienie. Masaż kamieniem gua sha znany jest od wieków, a jego początków można dopatrywać się w Chinach. Obecnie jednak metoda znana jest na całym świecie. Całość opiera się na masowaniu skóry twarzy oraz szyi za pomocą specjalnego kamienia o nieregularnym kształcie. Podczas wykonywania zabiegu skóra staje się czerwona i ciepła. Jest to efektem rozszerzania się naczyń krwionośnych. Dzięki pobudzeniu przepływu krwi oraz limfy, uruchomiony zostaje proces detoksykacji, natomiast mięśnie twarzy ulegają rozluźnieniu.

Kamień do twarzy – dla kogo?

Używać kamienia gua sha może każda osoba, która zamierza poprawić wygląd swojej cery oraz własne samopoczucie. Kamień do twarzy sprawdzi się dla wszystkich, niezależnie od płci lub wieku. Za jego pomocą można pozbyć się zmarszczek, opuchnięć w okolicy twarzy i szyi, bladej i zmęczonej cery. Jednocześnie masaż jest zupełnie bezbolesny. Podczas zabiegu czuć przyjemne odprężenie. Masowanie twarzy wpływa korzystnie na wzmocnienie działania różnorodnych kosmetyków do twarzy, takich jak kremy lub sera. Masaż najlepiej wykonywać na oczyszczonej skórze za pomocą okrężnych ruchów.

Przeciwwskazaniem mogą okazać się stany zapalne skóry oraz różnego rodzaju zadrapania, rany i krwiaki. Z masażu nie powinny korzystać osoby, które borykają się z problematycznym trądzikiem, wrzodami lub chorobą nowotworową.

Jak często stosować masaż twarzy?

Żeby poczuć korzyści wynikające ze stosowania kamieni, należy korzystać z nich regularnie 2 lub 3 razy w tygodniu. Częstotliwość można jednak dostosować indywidualnie pod kątem własnych potrzeb. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie robić tego w pośpiechu. Masaż przynosi najlepsze rezultaty wówczas, gdy zadbamy o odpowiednią technikę.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz