Sposoby na gęstsze włosy: clip in, mezoterapia i inne metody | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Sposoby na gęstsze włosy: clip in, mezoterapia i inne metody

21 sierpnia 2012, dodał: li_lia
Artykuł zewnętrzny

Najnowsze badania, które przeprowadzono na sporej grupie konsumentek, wykazały, że zdecydowana większość pań sięga po kosmetyki do włosów, które mają za zadanie optycznie zwiększyć ich objętość. Jeśli ogólnodostępne produkty nie spełniają oczekiwań alternatywą mogą okazać się specjalne zabiegi. Oto przegląd najpopularniejszych metod zagęszczania włosów.

Włosy są jednym z najbardziej przez nas pielęgnowanych atrybutów kobiecości. Testujemy szampony, poszukujemy idealnych odżywek, zaopatrujemy się w pianki, żele, lakiery oraz specjalne szczotki. Wszystko po to, by nasza fryzura zyskała na objętości i zachwycała wyglądem. Wychodząc na wprost naszym oczekiwaniom fachowcy opracowali kosztowne, chociaż skuteczne metody, dzięki którym będziemy mogły na określony czas zapomnieć o kłopotach związanych z przerzedzoną, oklapniętą czupryną.

  1. Włosy na mikroskórze– Ta nieinwazyjna metoda składa się z 4 zupełnie bezbolesnych etapów. W pierwszym z nich pacjentka wybiera kolor i długość fryzury. Następnie wymagane jest zrobienie odlewu czaszki, aby dobrać idealny kształt mikroskóry. Trafia on później do specjalistów, którzy wszczepią w mikroskórę naturalne włosy. W ostatniej fazie taką innowacyjną perukę mocuje się na głowie pacjentki. Niezwykle istotne jest to, że gołym okiem nie da się zauważyć mocowania jak i odznaczającej się linii u nasady włosów.  Zarówno użytkowanie jak i pielęgnacja włosów na mikroskórze praktycznie nie różni się od codziennych zabiegów, do których się przyzwyczailiśmy. Sztuczna fryzura nie zmienia swojego położenia, nie przeszkadza w uprawianiu sportów.  Jej największą wadą jest niestety cena. Za perfekcyjnie wyglądające nowe włosy zapłacimy od 3 do 10 tys.

2. Zagęszczanie włosów clip in- Z tego zabiegu mogą skorzystać wyłącznie panie. Metoda ta pozwala samodzielnie poprawić wygląd fryzury, jednak dla uzyskania lepszego efektu potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Do włosów, które znajdują się z tyłu głowy doczepia się za pomocą klipsów sztuczne bądź naturalne kosmyki. Pasemek nie trzeba zgrzewać, co ma istotny wpływ na stan naszych włosów. Za dobrej jakości zestaw, w którym znajdziecie 8 pasemek trzeba zapłacić ok 100zł.

3. Metoda tulejkowa- Włosy zagęszcza się na zimno wykorzystując miedziane tulejki. Nie zsuwają się one  z włosów i świetnie nadają się dla właścicielek słabych i delikatnych kosmyków. Tulejki usuwa się cążkami.

4. Metoda klejowa- przy użyciu specyficznego pistoletu naturalne włosy skleja się żywicą bądź keratyną z wybranymi pasemkami. Jeśli zechcemy pozbyć się doczepionych kosmyków za pomocą removera rozpuszcza się miejsca, w których stykają się doczepione kosmyki z naszymi włosami.

5. Mezoterapia igłowa skóry głowy– odrobinę bolesny zabieg, który wykonywany jest przez lekarza polega na wstrzykiwaniu minerałów oraz witamin. Składa się z dwóch faz- uderzeniowej, w czasie której w ciągu dwóch miesięcy raz w tygodniu należy poddać się zabiegowi oraz fazy pielęgnacyjnej, która trwa do pół roku i wymaga jednorazowego wstrzykiwania preparatów co 30 dni.

Nie jesteśmy skazane na ukrywanie niezbyt atrakcyjnej fryzury pod nakryciami głowy lub peruką. Chociaż tylko mezoterapia igłowa nie poprawi od razu naszego wyglądu jako jedyna nie polega na kamuflowaniu tylko leczeniu problemu.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz