Sposób na rozdwojone końcówki – hair dusting

5 marca 2018, dodał: patrycjadeja
Artykuł zewnętrzny

Rozdwojone końcówki to nie dramat, dzięki innowacyjnej metodzie zwanej Hair Dusting, odkurzaniem, lub polerowaniem już nie musisz obcinać włosów z powodu rozdwojonych końcówek. Brzmi niewiarygodnie, a jednak można się pozbyć suchych i zniszczonych końcówek bez użycia nożyczek i utraty długości.

długie włosy

Na czym polega hair dusting

Jest to metoda opracowana przez gwiazdę amerykańskiego fryzjerstwa Salu Salcego. Uważanego za niekwestionowanego mistrza fryzjerstwa za oceanem. Zabieg jest wykonywany za pomocą dedykowanej nakładki na maszynkę do strzyżenia włosów. Na rynku są dostępne również specjalne urządzenia do hair dusting, które można nabyć w sklepach fryzjerskich, jednak lepiej tego zabiegu nie wykonywać na własną rękę. Ponadto koszt takiej maszynki jest dosyć wysoki od 400 zł w górę. Zabieg odkurzania włosów polega na umieszczeniu każdego pasma włosów po kolei w nakładce, którą fryzjer przesuwa od nasady aż po końce, a wspomniana nakładka „ wyłapuje” rozdwojone końcówki, które zamiast przesuwać się pomiędzy rolkami zamontowanymi wewnątrz nakładki sterczą i napotykają na ostrze podobne do tego w maszynce do strzeżenia.

Zalety hair dusting

zdrowe włosy

Nakładka skraca końcówki proporcjonalnie do ich zniszczenia od 0,3 mm do 1 cm. Oznacza to, że nie ma konieczności podcinania całych włosów, a jedynie pojedynczych rozdwojonych końcówek.

Wady hair dusting

Zdaniem fryzjerów niektóre partie włosów są bardziej narażone od innych na rozdwajanie końcówek. Ma to bezpośredni związek z doborem fryzury i sposobem jej stylizacji. Jeśli więc przez dłuższy czas mamy tę samą fryzurę i czeszemy włosy w podobny sposób wykonując te same zabiegi stylizacyjne i regularnie stosujemy hair dusting istnieje ryzyko powstania „ dziur” czyli miejsc w których brakuje włosów po pozbyciu się zniszczonych końcówek. Dlatego najbezpieczniej jest poddawać się hair dusting wymiennie z tradycyjnym podcinaniem końcówek, wówczas fryzura będzie nie tylko zdrowa ale też zachowa swój pierwotny kształt.

Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek


Do zabiegów, które w największym stopniu przyczyniają się do rozdwajania końcówek należą:

– suszenie zbyt ciepłym strumieniem powietrza

– modelowanie włosów

– prostowanie

– kręcenie na lokówce

– nieodpowiednio dobrane wałki do włosów, które zamiast kręcić plączą włosy na końcach

– farbowanie

– tapirowanie

– trwała ondulacja

Wszystkie te zabiegi nie muszą niszczyć włosów jeśli do modelowania, lub prostowania włosów użyjesz kosmetyków chroniących przed wysoka temperaturą. Wałki z rzepami, czy plączącymi „ ząbkami” zamienisz na papiloty, lub te wykonane z sylikonu, a zamiast tapirowania zastosujesz jeden z kosmetyków zwiększających objętość włosów.

 

zobacz również:

Manicure 2018 – trend na krótkie paznokcie od Armaniego

Jak łączyć kolory makijażu ze stylizacją

Maseczki nawilżające domowe sposoby

10 mitów na temat paznokciMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz