Sposób na problemy ze snem – poduszka ortopedyczna

2 sierpnia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kolejny poranek kiedy budzisz się z uczuciem dyskomfortu. Przy poruszaniu dokuczają Ci kręgi szyjne, ból pleców staje się nieznośny. Warunki w jakich śpisz i próbujesz się regenerować, wpływają na kondycję w trakcie dnia. Zwłaszcza z wiekiem pozycja, gdy układasz się do snu, ma coraz większe znaczenie dla Twojego kręgosłupa. Nie wystarczy tylko dobrze dobrany materac, o odpowiedniej twardości, by minimalizować ryzyko bólu szyi i pleców. Poduszka ortopedyczna do spania w każdej pozycji to podstawa, jeśli chcesz utrzymać kręgi we właściwej anatomicznie pozycji i nie wybudzać się z powodu bólu szyi, braków czy grzbietu.

poduszka ortopedyczna

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego warto sypiać na poduszce ortopedycznej na kręgosłup szyjny? To produkt wyprofilowany, by zagwarantować dobre podparcie mięśni grzbietu, barków oraz szyi. Wybierając najlepszą poduszkę ortopedyczną dla siebie, musisz uwzględnić jej kształt i specyfikę produktu. Poszczególne modele zostały zaprojektowane z uwzględnieniem pozycji, w której zasypiasz najczęściej.  Poduszka ortopedyczna do spania na plecach ma trochę dłuższy i bardziej płaski profil. Dzięki charakterystycznemu wcięciu głowa pozostaje w stabilnej pozycji, lekko odchylona. Ma to szczególne znaczenie dla swobodniejszego oddychania, w szczególności jeżeli cierpisz na bezdech senny lub Twoim bliskim przeszkadza, gdy chrapiesz. Poduszka ortopedyczna do spania na boku ma wyższy i krótszy profil. Została wyprofilowana, by harmonijnie układać się, uwzględniając lekko podkurczony bark, gdy śpisz na boku.

Wysokość i  materiał poduszki ortopedycznej

 Wybierając poduszkę ortopedyczną do spania, musisz pamiętać, że utrzymanie kręgosłupa w jednej linii jest najzdrowszym rozwiązaniem podczas wypoczynku. Poduszka z warstwą, którą możesz wyjmować, regulując przy tym wysokość, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Kolejnym bardzo istotnym elementem jest typ tworzywa, z jakiego wykonano określony model. Poduszka ortopedyczna z pianki termoplastycznej nazywana jest produktem „z pamięcią”. Reaguje ona na ciężar i temperaturę Twojego ciała, zapewniając Ci większy komfort wypoczynku. Poduszka ortopedyczna z pianki sprężystej została zaprojektowana z myślą o większej stabilizacji głowy, kosztem nieco twardszej struktury. Jeśli masz problemy ze zmianami zwyrodnieniowymi lub przechodzisz rehabilitację po kontuzji, pianka sprężysta będzie optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat prawidłowych wzorców snu, możliwych zaburzeń oraz jak dobrać poduszkę ortopedyczną idealnie pasującą do Twoich potrzeb sprawdź to na naszym blogu:

Jaka poduszka ortopedyczna?

Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna sprawi, że poranki staną się przyjemniejsze, a jakość wypoczynku znacznie lepsza. Kupując wybrany model, warto postawić na sprawdzonego na rynku producenta. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat problemów związanych z kręgosłupem, by wybrać najwygodniejszą poduszkę ortopedyczną, zapoznaj się z blogiem i ofertą firmy MAGMAR.

https://magmarmedyczny.pl

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

problemy z oczami
Na problemy z oczami dobry okulista, a nie krople nawilżające :/ Klinika Libermedic...
Astygmatyzm i soczewki
Obecnie wiele chorób można wyleczyć i pozbyć się na zawsze okularów i soczewek....
Kosmetyki fryzjerskie?
Ja czasem wzmacniam tak włosy, np. na wiosnę
Catering dietetyczny 1000-2000 kalo…
No nie wiem, ja bym chyba nie wytrzymała długo... Jednak trzeba być odżywionych...