URODA I ZDROWIE

Sposób na czystą i zdrową wodę w domu

4 listopada 2011, dodał: Doren

Woda odgrywa w naszym życiu ogromną rolę. Jej jakość wpływa na smak przygotowywanych potraw, wygląd skóry i wewnętrzną kondycję organizmu. Co zrobić, aby ta, która płynie z naszych kranów była zawsze czysta, świeża i przede wszystkim zdrowa?

file1320413585

Woda stanowi ok. 70% masy ciała dorosłego człowieka. Odpowiada za zasilanie komórek substancjami odżywczymi, oczyszczanie organizmu, metabolizm i wiele innych procesów, które zachodzą w naszym ciele. Przyjmujemy ją wraz z żywnością (0,8-1l) i płynami (1,2-1,5l) – w formie soków, herbaty czy też w czystej postaci – choć tej, spożywamy zdecydowanie za mało. Przyczyn jest kilka. Po pierwsze, nie każdy lubi naturalny smak wody, po drugie – zapominamy, jak istotny wpływ ma na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, po trzecie – woda butelkowana, którą kupujemy jest za droga, a domowa budzi wiele wątpliwości w kwestii czystości. Z tym ostatnim argumentem trudno się nie zgodzić. W wodzie, która płynie z naszych kranów znajduje się wiele zanieczyszczeń, wśród nich substancje chemiczne (np. arsen czy ołów), które mogą przyczynić się do powstania różnych chorób. W jaki sposób chronić się zatem przed zanieczyszczoną wodą?

Jednym z najbardziej znanych i powszechnie stosowanych sposobów pozyskiwania czystej wody jest jej przegotowywanie. I słusznie, ale niestety nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że proces ten nie eliminuje wszystkich zawartych w wodzie mikrobiologicznych zanieczyszczeń. Niektóre z nich są odporne na działanie temperatury powyżej 100°C, a woda pozbawiona jest smaku. Kolejną metodą są filtry wodne, które oczyszczają wodę, poprawiają jej jakość jednak wybór tego właściwego urządzenia nie jest prostą sprawą. Zanim zainwestujemy w taki sprzęt, upewnijmy się, że spełnia nasze oczekiwania, a szczególnie, czy eliminuje z wody wszystkie zanieczyszczenia. Warto przyjrzeć się bliżej filtrom wielostopniowym, które poddają ją kilkukrotnemu oczyszczaniu. Tego typu urządzenia nie muszą zajmować w domu wiele miejsca, a mogą stanowić nawet element dekoracyjny kuchni. Przykładem takiego sprzętu jest filtr EdelWasser (Zepter). Działa na zasadzie odwróconej osmozy i pięciostopniowego systemu filtracji, w efekcie którego uzyskiwana jest czysta i zdrowa woda. Nie wymaga zasilania energią elektryczną, a funkcjonuje w oparciu o ciśnienie wody, którego poziom jest automatycznie i samoczynnie regulowany. Dodatkowo zgrabna obudowa i niewielki rozmiar filtru EdelWasser pozwalają zainstalować sprzęt w dowolnym miejscu – nie ma potrzeby przeznaczania dodatkowej przestrzeni pod zlewem, czy w szafce.

Różnicę w metodzie zastosowanej do oczyszczenia wody zauważymy od razu. Zarówno w smaku spożywanych dań, herbacie, kawie, jaki i w wyglądzie naszej skóry czy włosów. Taka woda idealnie sprawdzi się także podczas codziennych czynności, jak na przykład prasowanie. Nie zapominajmy jednak, że zmianę tę najbardziej odczuje nasz organizm.

Więcej informacji: www.zepter.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz